Перелік матеріалів, наведений у таблиці вище, не є вичерпним. У нього можна включити також:
При обробці балкона на останньому поверсі доведеться робити козирок – приблизно такий, як на фото
Загальний перелік матеріалів і обсяг закупівлі варто стверджувати після розробки проекту обшивки балкона, вибору схеми обробки і вимірів об'єкта.
Крім матеріалів для виконання робіт по обшивці своїми руками знадобляться інструменти. Інвентар повинен включати:
Базовий набір інструментів для обшивки балкона дошкою або панелями
Для підрізування великого числа панелей найзручніше використовувати електролобзик або дискову пилу
Також бажано обзавестися або невеликим стелажем, або міцним табуретом для монтажу обшивки на стелі.
Перед тим як обробити приміщення вагонкою, його вкрай бажано засклити. Установка скління не тільки захищає оббивку від впливу вологи та інших зовнішніх факторів, але і на порядок знижує тепловтрати.
Якісні дерев'яні рами можна не міняти
Для скління балконів і лоджій можуть застосовуватися:
Легкі алюмінієві рами добре захищають від опадів, але погано тримають тепло
Алгоритм монтажу віконних рам буде приблизно однаковим для всіх згаданих різновидів.
У статті наводиться лише загальна схема установки скління.
ИллюстрацияПорядок установки склінняЯкщо на балконі або лоджії раніше були встановлені рами, виконуємо їх демонтаж. Для цього знімаємо стулки, потім распиливаем і акуратно выламываем рамні частини.
Підготовка опорної конструкції.
Якщо парапет балкона виготовлений з бетону або міцного металевого профілю, то раму можна ставити безпосередньо на нього.
При необхідності огородження посилюється дерев'яними брусами або зварними конструкціями.
Також можливо зведення нового парапету з використанням пінобетонних або газобетонних блоків.Установка і фіксація нових конструкцій.
Рами встановлюються на огорожу балкона, вирівнюються і фіксуються. Для фіксації використовуються металеві монтажні пластини і анкерні болти.Заповнення монтажних швів.
Всі зазори між рамами і краєм отвору заповнюються саморасшіряющаяся монтажною піною. Зовні бажано закрити зазори нащільниками – це виключить руйнування піни під впливом ультрафіолету.Навішування стулок.
Стулки навішуються на петлі. При необхідності виконується вирівнювання стулки регулювальними гвинтами.Монтаж додаткових елементів.
Після завершення робіт встановлюються:
Перед обшивкою стіни, підлога і стеля потрібно утеплити. Технологія теплоізоляційних робіт залежить від того, який матеріал ми будемо використовувати:
Мінеральну вату потрібно захистити від зминання – для цього потрібен жорсткий каркас
Тут ми розглянемо варіант з полістирольної обшивкою.
ИллюстрацияУтепление полістироломВсі бетонні або цегляні поверхні обробити антисептиком проникаючої дії. Це захистить основу під обшивкою від ураження грибками і бактеріями.
При обробці обов'язково використовуємо респіратор, окуляри і захисний костюм.Наклеювання теплоізоляції.
Теплоізоляційні панелі підрізаємо в розмір і наклеюємо на стіни, стеля і парапет балкона. Для наклеювання використовуємо низкомодульную поліуретанову піну з хорошою адгезією.Механічна фіксація.
Щоб підвищити надійність фіксації, додатково закріплюємо кожну панель кількома дюбель-парасолями.Пароізоляція.
Поверх теплоізоляційного шару укладаємо фольгований матеріал на основі спіненого поліетилену.
Стики рулонного матеріалу проклеюємо скотчем з металевим покриттям, формуючи суцільне полотно без пропусків і щілин.
Наступний етап внутрішньої обробки – монтаж підстави для підлогового покриття. Його також бажано утеплити: у цьому випадку тепловтрати в нижньому шарі зменшаться в рази, і перебувати на балконі буде на порядок комфортніше.
При обшивці лоджії вагонкою оптимальний варіант підлоги – конструкція на лагах з настилом з фанери або чорновий дошки.
ИллюстрацияУкладка чорнової підлогиЗазори між підлогою і балконних огорожею закладаємо герметиком або поліуретановою монтажною піною.
Якщо зазор великий, то може знадобитися герметизація як з внутрішньої, так і із зовнішньої сторони.Гідроізоляція підстави.
Балконну плиту очищаємо від пилу і сміття і обробляємо вологозахисним складом – небудь проникаючим, або поверхневим, на основі бітуму.
Поверх обробленого підстави можна наклеїти щільну гідроізоляційну мембрану або укласти шар поліетиленової плівки.Монтаж лад.
На основу укладають лаги (крок укладання – близько 60 см) і ретельно вирівнюємо їх по рівню. Для виставлення по горизонталі підкладаємо під лаги черепні бруски або пластикові монтажні клини.
Фіксуємо конструкцію до підлоги за допомогою анкерів.Теплоізоляція підлоги.
В осередку між лагами поміщаємо підрізані в розмір панелі теплоізоляційного матеріалу.
Зазори між утеплювачем і лагами заповнюємо саморасшіряющаяся піною – так ми уникнемо появи «містків холоду».Монтаж чорнової підлоги.
Поверх лад укладаємо фанеру товщиною не менше 12 мм Фіксуємо фанерні листи до лагам, використовуючи саморізи.
Тепер нам залишається обшити балкон вагонкою своїми руками. Для цього нам спочатку необхідно підготувати каркас, а потім закріпити на ньому елементи обшивки.
Інструкція з монтажу пластикових панелей або вагонка МДФ така:
ИллюстрацияПорядок установки панелейНа основу з кроком близько 50-60 см встановлюємо горизонтальні бруси. Для фіксації використовуємо дюбелі з пластиковою гільзою, довжина яких повинна дозволяти пройти наскрізь теплоізоляційний шар.
Самі бруси закріплюємо за допомогою саморізів, угвинчуючи їх в заздалегідь встановлені дюбелі.Монтаж обрешітки на огорожу.
При установці каркаса спочатку закріплюємо кілька вертикальних брусів, розташовуючи їх з кроком близько метра. Потім до них через кожні 30-40 см кріпимо горизонтальні рейки.
Монтаж каркасу на стелю.
За таким же принципом виконуємо установку обрешітки для обшивки стелі.
Виставляємо каркас строго за рівнем.Теплоізоляція каркаса.
Там, де бруси обрешітки контактують з пароізоляційною мембраною або утеплювачем, заповнюємо зазори монтажною піною. Це дозволить зменшити тепловтрати.Обшивка стелі.
Обрізані в розмір панелі з пластика або МДФ прикріплюємо до стельової решетуванні. Для фіксації використовуємо будівельний степплера з оцинкованими скобами.
Кожну наступну панель вставляємо в паз вже встановленої, вирівнюємо і фіксуємо до каркаса.
Щоб не пошкоджувати краю панелей, МДФ фіксують за допомогою кліпс-клямерів. Для кріплення пластику допускається застосування «рідких цвяхів».Обшивка стін і огородження.
По тому ж принципу виконуємо монтаж обшивки на вертикальних поверхнях. Тут потрібно уважно стежити за тим, щоб панелі не перекошувались.
Якщо для обробки використовується вагонка з натурального дерева, то технологія її монтажу має свої особливості:
Принцип використання кляммера
Як правило, кріпильні отвори в таких деталях роблять у відповідності з розмірами типових скоб. Кріпити доводиться «наосліп», але пристосуватися нескладно – виходить буквально після десятка спроб.
Кріплення кріплення можна здійснити цвяхом
Щоб зовнішній вигляд обшитого балкона був максимально привабливим, необхідно виконати ряд фінішних операцій. Їх перелік багато в чому залежить від того, що ми плануємо отримати в результаті. Так що тут я наведу лише основні завдання.
ИллюстрацияФинишные операціїПісля завершення основної обшивки закріплюємо все відсутні елементи – откосные планки, кутові накладки, молдинги, нащільники і т. д.
Також на цьому етапі можна виконати монтаж стельових плінтусів.Лакування вагонки.
Після обшивки панелі з натурального дерева обеспыливаем, просушуємо і розкриваємо лаком.
Лак наноситься в кілька шарів, використовуючи широку плоску кисть або валик.
Для додання деревині потрібного відтінку (це може знадобитися, наприклад, при обшивці світлої соснової вагонкою) до складу лаку можна додати колерующий компонент.
А ось обшивка з пластику, МДФ додаткової обробки не потребує.Монтаж підлогового покриття.
На чорнову підлогу укладають підлогове покриття – ламінат, лінолеум, статеву шпунтовану дошку і т. д. Робити це бажано саме в кінці роботи – так чистову підлогу не буде зіпсований і забруднений при виконанні попередніх операцій.
Закріплення плінтусів і порогів.
Фінальний штрих – встановлення порогової планки навпаки балконних дверей і закріплення на обшивці плінтусів. Ці деталі кріпляться за допомогою саморізів (при обшивці натуральним деревом), або з допомогою клею типу «рідкі цвяхи».
Підсумковий результат має бути приблизно таким
Наведена вище схема обшивки балкона може бути реалізована при наявності навіть мінімальних навичок оздоблювальної роботи. Новачкам в освоєнні технології допоможе відео у цій статті, а також поради експертів – їх можна отримати, поставивши запитання у коментарях.