» » Пилорама своїми руками в домашніх умовах: дискова, стрічкова, шинна

Пилорама своїми руками в домашніх умовах: дискова, стрічкова, шинна



При проведенні будівельних або теслярських робіт завжди необхідні пиломатеріали. Це можуть бути дошки різного призначення, брус для фундаменту і перекриттів, деталі будівельних конструкцій.

Щоб мати достатній запас необхідних матеріалів, доведеться часто розпилювати необроблені колоди. Звичайно ж, можна купити вже готову продукцію, але фінансові витрати збільшаться в кілька разів.

Пилорама заводського виготовлення теж коштує недешево. Однак можна виготовити цілком функціональну пилораму своїми руками в домашніх умовах, причому витрати будуть значно менше.

Різновиди

Дискова пилорама своїми рукамиВ залежності від конструкції робочої частини, саморобну пилораму виготовляють трьох типів:

  • дискова пилорама;
  • стрічкова;
  • шинна.

Розглянемо детальніше кожну з них.

Дискова установка

Стрічкова пилорама своїми рукамиСеред саморобних пристроїв найчастіше зустрічаються саме дискові пилорами. Вони отримали широку популярність, завдяки своїй багатофункціональності та простоті збірки.

найбільше підходять для проведення одноразових будівельних робіт або для малого бізнесу, не передбачає великих обсягів виробництва. Основою даної конструкції є дискова пила, що встановлюється на електричному двигуні або на шпинделі.

У більшості випадків виготовляється так звана «інверсійний» — міцну основу у вигляді столу, на якому закріплюється двигун і вал з дисковою пилкою.

Підставу виготовляється з дерев'яних або металевих частин, які фіксуються в положенні хрест — навхрест і закріплюються з допомогою дошки відповідного розміру. На поверхні дошки за допомогою болтів кріпляться металеві пластини.

В отриманій плиті необхідно залишити проріз для пилки, і отвори для кріплення двигуна. Отвори необхідно додатково раззенковать і після цього скріпити за допомогою гвинтів.

Пила повинна бути встановлена строго посередині готової конструкції. Верхня плита з'єднується з основою гвинтами, в отворі між плитами фіксується вкладиш для диска. Останній кріпиться наполеглива планка.

Зверніть увагу:: при складанні пилорами пильну увагу слід приділяти надійності кріплення всіх елементів конструкції. Ненадійно закріплене полотно пилки являє собою серйозну загрозу для здоров'я і життя людини.

З допомогою саморобної дискової пилорами можна зробити брус, рейки різного розміру і шпон. Швидкість обертання пилки достатня, щоб отримати якісну продукцію з рівними краями і зрізами.

Стрічкового типу

Шинна пилорама своїми рукамиУстановки з використанням стрічкових пив застосовуються на виробництві пиломатеріалів в промислових обсягах.

Приватні виробництва в більшості випадків оснащуються саморобними пилорамами, виготовлені на основі заводських креслень агрегатів. Головна перевага таких пристроїв полягає в можливості швидкого розпилу великих колод загальною вагою до трьохсот кілограмів.

Виготовлення стрічкової пилорами вимагає спеціальної підготовки й наявності достатньо великої кількості різних будматеріалів:

  • труби різного розміру і діаметру;
  • металеві куточки для монтажу рейкової системи;
  • швелер;
  • шківи;
  • профільні труби для шпал.

Крім цього, будуть потрібні інструменти для роботи з металом — апарат для зварювання, електродрель, болгарку та набір кріпильних елементів (болти, гайки, шурупи).

Роботи з виготовлення пристрою починаються з монтажу нерухомої частини — станини. Форма цієї конструкції нагадує букву «П», матеріалом служать два швелера або куточка 50X100 мм

Шинна пилорама своїми рукамиСтандартна довжина швелера становить 8 – 9 метрів, висота не менше 14 див. Після монтажу станини в ній просверліваются отвори, проміжки між якими повинні бути не менше одного метра.

Після необхідно стягнути швелери трубами довжиною 25 см, кріплення здійснюється за допомогою болтів потрібного розміру і шпильок. Після цього монтуються стійки, на яких буде закріплена пилорама. Для підвищення стійкості конструкцію додатково зміцнюють потрібною кількістю розкосів.

Далі варто зібрати мобільну частину конструкції — візок. Для цього використовується сталева плита завтовшки 40мм. Рух забезпечує електродвигун відповідної потужності (як правило, 10 кВт).

Важливо знати: пропорції всіх деталей повинні збігатися, для пилорами, довжиною 9 метрів необхідна пила розміром не менше метра.

До візка кріпиться пила, збоку встановлюється штурвал для управління роботою агрегату. Фіксатори виготовляються з труб діаметром не більше 40 мм, всередину встановлюються рухливі шланги. Зверху на труби встановлюються притиски з металевих куточків.

В останню чергу встановлюється полотно пилки і двигун. Спорудження конструкції краще всього проводити безпосередньо на місці майбутніх робіт, так як загальна вага стрічкової пилорами досить великий.

Шинна (логосоль)

Шинна пилорамаСаморобний агрегат кардинально відрізняється від інших видів пилорам своїм пристроєм.

Головним завданням є поздовжнє розпилювання колод, виготовлення високоякісного шпону і рейок. Численні відео в мережі дають вичерпну інформацію про всіх етапах монтажу шинної пилорами.

Такий тип пилорам використовується на невеликих виробництвах для виготовлення міні заготовок нестандартної форми і розміру. У саморобних агрегатах в якості робочої частини використовується полотно від бензопили відповідного розміру.

Конструкція складається з профілю, робоча висота якого складає трохи більше метра. Бензопила пересувається за допомогою візка.

Точна висота розраховується з урахуванням росту робітника, щоб уникнути тривалого перебування в незручній позі. На основний профіль укладається колода, пила переміщається і виробляє розпилювання по заздалегідь встановленим параметрам.

Головна умова, необхідне для якісної роботи таких пристроїв — достатню вагу і твердість основного профілю, а також наявність необхідної кількості опор. Для отримання рівної лінії розпилу необхідна наявність як мінімум чотирьох стійких коліс і ручного приводу.

Оптимальним буде використання воротка колодязя з приводним колесом. Для регулювання товщини вироби встановлюються домкрати жорсткої фіксації.

Самостійне виготовлення пилорами будь-якого типу — трудомісткий і складний процес. Доцільна трата часу і коштів, кожен вирішує сам. У будь-якому випадку при монтажі агрегату будь-якого типу не можна забувати про техніку безпеки.

Травми під час робіт з деревом отримують часто, а саморобне обладнання, зібране недостатньо якісно, представляє небезпека для власника.

Як дешево зробити пилораму своїми руками, дивіться у наступному відео:



Похожие предложения
Дата добавления: 19-06-2017, 14:40
Статьи по теме
Високоврожайний картопля «Ласунок»: характеристика та опис сорту, фото і відгуки
Безліч страв, приготованих з використанням картоплі, представлені в кухнях різних...
Вольєр для собаки своїми руками: дерев'яні та інші види, інструкція як зробити, відео і фото
Підлогу краще робити дерев'яний , а не бетонний або цегляний. Дерево і має меншу...
Технологія посадки газону своїми руками
Ландшафтний дизайн Гарний газон – це прикраса будь-якої дачної ділянки. Однак щоб його...
Тис ягідний: фото, різновиди і особливості вирощування
З давніх часів тис ягідний (Taxus baccata) цінувався за свої лікувальні і декоративні...
Профнастил: особенности материала и его использование
Профлист (профнастил) — один из самых популярных листовых строительных и отделочных...
Гідроізоляція Пенетрон: технологія обробки бетонних та інших поверхонь, відео і фото
Якщо ви тільки заливаєте конструкції з бетону, то можна використовувати спеціальну...
Как правильно выбрать скатерть: советы и рекомендации по выбору домашнего текстиля
Декор и аксессуары играют ключевую роль при оформлении любого жилого пространства....
Дизайн кухні: оформлення стандартного, прямого, маленького, Г-образного приміщення, відео і фото
Як би там не було, але дизайн кухні багато в чому визначає обличчя господині і,...
Особенности и преимущества дверей с терморазрывом
Двери являются ключевым элементом в современных системах энергосбережения и управления...