» » Вибираємо електропроводку для квартири і будинки

Вибираємо електропроводку для квартири і будинки



Про електриці

Електропроводка – відповідальний етап ремонту, від виконання якого залежить і безпека проживання в приміщенні, і рівень комфорту, і красивий вигляд будинку. Тому фахівці рекомендують до початку робіт вивчити технічні регламенти та обрати той вид, який відповідає естетичним вишукувань, і правил виконання електротехнічних робіт.

Що таке електропроводка?

Електропроводка у спрощеному розумінні – «шлях» електрики до лампочок та приладів. Професійне визначення терміна – це «сукупність кабелів, проводів, кріплень до них, які встановлені відповідно до ПУЕ (Правилами пристрою електроустановок)». Основні два види електропроводки – внутрішня і зовнішня – класифікуються на групи в залежності від місця монтажу. Внутрішня знаходиться всередині квартири або будинку, а зовнішня – поза об'єктів: по зовнішніх стінах, на опорах між будівлями, під навісом, поза доріг і вулиць.

При проведенні ремонту мова йде, як правило, про внутрішньої електропроводки. Тому вивчення видів електропроводки в приміщеннях і особливостей виконання робіт – обов'язкова умова не тільки якісного ремонту, але і безпеки електромонтажу. Крім того, від виду, якості металу, вмісту домішок і перетину кабелів залежить вартість домашньої «електрифікації». Тому необхідно підібрати оптимальний баланс: не тільки економити, віддаючи перевагу мінімально необхідна перетин, але і дотримуватися ПУЕ.

Види внутрішньої електропроводки

Головна умова виконання внутрішньої електропроводки – електрифікація будинку або квартири. Тільки якщо в будівлю здійснено введення ЛЕП (повітряних ліній електропередач), можна виконувати електропроводку в окремі приміщення. Класифікація на види здійснюється за кількома ознаками:

  1. За способом прокладки:
  • відкрита по поверхнях елементів будівлі (стелі, стіни).

відкрита електропроводка фотоРізновиди відкритої електропроводки – пересувна, стаціонарна, переносна;

  • прихована всередині обробки або конструктивних елементів будівлі.

Прихована електропроводка в дерев'яному будинку

прихована проводка в дерев'яному будинку фотоПрихована електропроводка в штробах

Прихована електропроводка в штробах фото

  1. За напрямом монтажу:
  • горизонтальна паралельно лініям перетину стін та стелі з дотриманням відступ від стелі 100-200 мм;
відкрита електропроводка горизонтальна в дерев'яному будинку фото
  • вертикальна перпендикулярно площині стелі.
відкрита вертикальна електропроводка в дерев'яному будинку фото

Способи прокладки відкритої електропроводки можуть бути різними: на тросах, струнах, ізоляторах, роликах, в коробах, гнучких металевих рукавах, трубах. Крім того, допускається прокладка на лотках, в електротехнічних наличниках, плінтусах або вільної підвіскою. Прихована виконується в гнучких металевих рукавах, трубах, замкнених каналах, коробах, заштукатуриваемых борознах, порожнинах будівельних конструкцій, під штукатуркою і замонолічуванням.

Як вибрати електропроводку

Загальне правило вибору – точна відповідність прийнятого рішення технічним регламентам ПУЕ. Правильний вибір способу і виду електропроводки залежить від характеру приміщень:

  • будь-який вид допускається в сухих опалювальних приміщеннях житлових, підсобних, складах з відносною вологістю до 60%;
  • у вологих і сухих неопалюваних з відносною вологістю 60-75% заборонена прихована проводка в ізоляційних трубах: сходові клітини, кухня, склади;
  • в запорошених дозволений будь-який вид, але з дотриманням умов: виконувати відкриту можна з металевою оболонкою в ізоляційних трубках. Незалежно від виду обов'язково використовувати ізольовані проводи в кабелі або сталевих трубах.

З точки зору пожежної безпеки, краще вибирати приховану проводку, хоча для пожежонебезпечних приміщень, до яких відноситься дерев'яний котедж, дозволяється тільки монтаж відкритою. Недолік відкритої електропроводки з естетичної точки зору полягає в тому, що виріб знаходиться на поверхні, накопичує пил, заважає меблів і вимагає додаткових зусиль для пошуку матеріалів обробки при стилізації інтер'єру. Переваги – недорога вартість за рахунок мінімального перерізу проводу і швидкий доступ до проводки для усунення несправностей.

Прихована електропроводка зручна в стінах, де є порожнини. В цегляної, кам'яної або залізобетонної стіни порожнини доведеться додатково влаштовувати – штробіть конструкцію. Основний аргумент «за» відкриту – 100%-ва безпека і зручний інтер'єр без турбот. Такий спосіб прокладки виключає випадкове потрапляння мешканців під напругу, а стилізація інтер'єру, включаючи ергономіку розташування меблів, не залежить від маршруту прокладки кабелів.

Практично єдиний мінус прихованої проводки – утруднений ремонт, який на практиці замінюється прокладкою нових ділянок електропроводки. У процесі прокладки проводів необхідно використовувати спеціальний інструмент, робота якого пов'язана з появою пилу і шуму. Тому ідеальний варіант монтажу такого виду електропроводки – при реконструкції або проведення капітального ремонту, коли планується значний обсяг робіт, який включає демонтаж старого декору і заміну матеріалів обробки.



Похожие предложения
Дата добавления: 18-05-2017, 16:50
Статьи по теме
Ремонт залу в квартирі і будинку в картинках: відео-інструкція з оформлення своїми руками і фото
Як виконується ремонт залу в квартирі і які матеріали використовуються для цих цілей?...
Дизайн-проект кухні: інтер'єр маленької, лінійного приміщення, інструкція з розробки, відео, фото
Чому люди вдаються до послуг дизайнерів, щоб спроектувати красиву і зручну кухню? Тому...
Який колір стін підібрати для сірих меблів
Який вибрати колір стін для сірих меблів? Деякі власники квартир вважають, що меблі...
Ремонт кухні своїми руками в квартирі в картинках: з чого почати, проекти, дизайн, відео і фото
Не завжди кухня виглядає так, як того хотілося б господарям, іноді причина цього...
Как правильно выбрать скатерть: советы и рекомендации по выбору домашнего текстиля
Декор и аксессуары играют ключевую роль при оформлении любого жилого пространства....
Как установить электрические розетки самостоятельно
Подведение электричества по праву одно из самых небезопасных занятий для простого...
Ворота з профнастилу: орні та інші конструкції, технологія виготовлення, відео і фото
Якщо ви не знаєте, як зробити ворота з профнастилу своїми руками, і думаєте, що це...
Опис кращих сортів гострого перцю: характерні особливості та основні правила догляду
Гострий перець — одна з найбільш корисних і поживних приправ. Хороший урожай такої...
Поширені способи реставрації ванн
Стара ванна з неохайною поверхнею - це істотний недолік будь-якої ванної кімнати. Плями...