У свій час горезвісні будинку хрущовського періоду дозволили мільйонам людей змінити загальні комуналки на індивідуальне житло, тоді це було справжнім проривом. Квартири в принципі непогані, але в них є один спільний недолік, досить скромна квадратура. Відповідно про яскравий дизайн передпокою в хрущовці ніхто і не думав, але в даний час є кілька цікавих варіантів, про них далі і будемо розмовляти.
Шпалери в передпокої.
Порада: для творчої людини не існує перепон, ось чому не варто вважати передпокій маленькою. Розглядайте приміщення як щось особливе, нестандартне. При такому підході ви швидше знайдете креативне рішення, яке сподобається вам і вашим домочадцям.
Пристойний дизайн маленької передпокою в хрущовці, безумовно, завдання не з легких. Про таких аксесуарах як підлогові квіти в діжках, ліпнина, в тому числі і скульптури, а також картини у важких підрамниках потрібно забути відразу, т. к. з ними ваша прихожа більше буде схожою на тісну музейне сховище. Відштовхуватися, перш за все, потрібно від виду планування.
Точкове підсвічування.
Витягнутий, довгий коридор можна розглядати в кількох ракурсах. Для людини не знайомої з тонкощами дизайну, простіше за все постаратися візуально розділити приміщення на два сектора. Близький до дверей сектор робиться у вигляді невеликої тамбура зі злегка приглушеним освітленням. Дальній сектор має хороше освітлення і плавні переходи до кімнати.
Дзеркала в довгому коридорі.
Способів такого поділу існує маса. Можна наклеїти шпалери різного кольору і фактури, комбінувати види підлогового покриття, зробити оригінальну кордон на стелі. Але найбільшу увагу слід приділити освітленню.
Хорошим рішенням буде розміщення уздовж стіни вузького і довгого шафи купе. А щоб він не домінував в приміщенні, можна «підключити» дизайн передпокою з фотошпалерами в об'ємному 3D-форматі. Пейзаж, відводять вдалину, і розташовані на розсувних дверях шафи-купе широкі дзеркала створять візуальне враження об'ємного простору.
Якщо місце для шафи знайшлося лише в кінці коридору, то поруч з вхідними дверима доведеться обмежитися невеликою вішалкою з кількома гачками і полицею для капелюхів. Щоб не спотикатися про туфлі, можна купити вузьку галошницу з похилими полицями. Її ширина не перевищує 200 мм, при цьому верхня панель буде виконувати роль полички для ключів або табурета, це як вам завгодно.
Декоративні полички.
Якщо уздовж стіни меблі не планується, а фотошпалери з якої-небудь причини вам не підходять, в центрі коридору, на стіні в будь-якому випадку слід повісити широке дзеркало, окрім практичної користі, воно значно збільшить обсяг. Відмінним рішенням стануть настінні світильники по обидві сторони від дзеркала.
Важливо: у торці витягнутого коридору, навпроти вхідних дверей дзеркала встановлювати не рекомендується. По-перше, передпокій буде здаватися ще вже і довше, а по-друге, як стверджують знавці традицій, дзеркало «дивиться» на вхідні двері не найкраща прикмета.
Облаштовувати кутовий дизайн малогабаритної передпокою нітрохи не легше. Кут потрібно обігравати. Якщо в лінійному витягнутому варіанті ще можна було розмірковувати, то тут у кут просто проситься вбудований шафа-купе. Інших варіантів практично немає.
Відокремлений шафа-купе.
Часто місця для вішалки і взуттєвої полички в мініатюрних кутових передпокоїв не знаходиться, тому всі ці важливі елементи потрібно постаратися вмістити в той самий шафа-купе. Звичайно, якщо ви знайомі з виготовленням меблів, то можна спробувати зробити шафа своїми руками, хоча, як стверджують фахівці, нестандартна меблі вимагає високопрофесійного підходу.
Дизайн передпокою в малогабаритній квартирі це окрема розмова. Як правило, вхід за принципом тамбура робиться в однокімнатних квартирах, у двушках він зустрічається рідше.
Часто, квадратура тут не перевищує 2,5м2. Єдиним приємним моментом є конфігурація. Найчастіше такі коридори робляться квадратними або злегка прямокутними. Якщо порівнювати з двома попередніми варіантами, то в них, хоча б, відносно вільно розвернутися.
Використання картин.
Таке планування іноді може мати невелику нішу або вузький шафа. За задумом архітекторів він повинен був замінювати комору. Зараз багато господарів віддають перевагу зносити таку спадщину минулого і, захопивши трохи корисної площі, облаштовувати цілком стерпний шафа-купе.
В даному випадку трохи розширити приміщення можна за рахунок облаштування арок над міжкімнатними дверима. Крім того, квадратна передпокій буде здаватися трохи більше, якщо настелити єдине з кімнатами підлогове покриття, без молдингів і переходів.
Єдиним виходом якось обіграти вади і хоч трохи збільшити приміщення, є грамотний підбір кольорів і облицювальних матеріалів.
Модульні секційні меблі.
Важливо: що стосується колірної гамми, то всі дизайнери в один голос стверджують, що в передпокої повинні бути виключно світлі тони, тут вже не так важливо буде це тепла або холодна палітра, головне щоб загальний інтер'єр був світлим. Пояснюється це просто, в коридорах часто немає вікон, а штучне освітлення не здатне замінити сонячне світло.
Мало хто стане сперечатися з тим, що підлоги в передпокої повинні бути, насамперед, міцними і зносостійкими. Краса це, безумовно, важливо, але на першому плані все ж варто витривалість.
Зараз популярні три види плитки для облицювання, в лінійці кожного з них є покриття, що володіють підвищеною міцністю.
Лінолеум на підлозі передпокою.
Кахель на підлозі.
Важливо: передпокій, крім всього іншого є хорошим буфером для холодного повітря взимку. Теплова захищеність квартири буде збільшена в рази, якщо під кахельною плиткою, облаштувати тепла підлога. Декількох електричних матів забезпечать надійний тепловий бар'єр.
Так як мова йде про маленькому приміщенні, гіпсокартон, а також будь навісне покриття не тут не підійдуть. Навіть якщо не використовувати решетування, а клеїти панелі безпосередньо на стіну, все одно пару сантиметрів корисної площі піде.
Тому доводиться вибирати між штукатуркою і шпалерами.
Поділ простору на сектори.
Шпалери потрібно вибирати з підвищеною зносостійкістю, як правило, береться вініл або так звані рідкі шпалери. В іншому випадку, стіни і кути вже через рік затрутся.
Стеля з підсвічуванням.
Яскраві стіни це ефектно, але вибираючи орнамент не потрібно забувати, що великий малюнок зробить коридор ще менше. Занадто дрібна в'язь також не рекомендується, хоча це вже на любителя.
Якщо меблів і аксесуарів в приміщенні мало, то орнамент середніх розмірів буде хорошим рішенням. Любителям смужки не зайвим буде знати, що горизонтальна смуга візуально розсуне стіни, а вертикальна зробить стелю вище.
Смугасті шпалери.
Що стосується стелі, то в хрущовках як перекриття вкладалися рівні бетонні плити. Тому заштукатурив дрібні дефекти можна сміливо фарбувати їх водоемульсійною фарбою або клеїти шпалери. Хоча якщо ви не обмежені в засобах, то кращим варіантом будуть натяжні полімерні стелі.
Порада: приміщення буде здаватися більш об'ємним, якщо використовувати відбите світло. Приміром, софіти можна направити на стелю, а стіни обладнати накладними світильниками з плоскими кольоровими плафонами.
Натяжна стеля.
Як бачите, скромні габарити не є бар'єром для творчої думки. Гарний дизайн маленької передпокою в хрущовці можливий, головне бажання. На відео у цій статті ми підібрали для вас цікаві варіанти. Тема не однозначна, тому якщо виникнуть запитання, пишіть в коментарі, поспілкуємося.
Легка вішалка.