» » Декоративні та штучні водойми для саду

Декоративні та штучні водойми для саду



Ландшафтний дизайн

Чарівний водойма в саду – ефектний елемент архітектурно-планувальної структури Саду, так як водна стихія є перевіреним способом «зібрати» всі об'єкти ландшафтного дизайну в цілісну композицію. Крім того, водойма, незалежно від різновиду – штучний, декоративний, змішаного типу – практичне і модна прикраса ландшафту.

Головне при виборі атрибута водної стихії пам'ятати, що вода є душею ландшафту і вибір об'єкта залежить від того, що для кожного таїть у собі Сад – тишу, натхнення, чарівність, красу, спокій або радість життя. При цьому технічно водні об'єкти можуть бути будь-якими, від чудових каскадів до мініатюрних фонтанчиків.

Водойми в саду: секрети водної архітектури

Вода – символ життя на землі володіє привабливою силою, тому до теперішнього часу більшість з нас віддає перевагу відпочинок в оточенні живої середовища водоспадів, фонтанів (див. «Фонтан на дачі своїми руками»), водоймищ і ставків. Водний об'єкт будь-якого саду – символ взаємодії культури і природи, що прикрашає життя й благотворно впливає на почуття і емоції – допомагає налаштуватися на меланхолійні думки про швидкоплинність, відволіктися від щоденної суєти, зануритися в таємничу життя Саду.

В розкішних декоративних ставках Стародавнього Єгипту було прийнято висаджувати лотос і папірус, розводити водоплавних птахів і риб, кататися на човнах. Китайські природні сади – еталон пейзажного стилю містять водні об'єкти в природних проявах: вируючі водоспади, струмки, що збігають з замшілих каменів, декоративні ставки з безліччю островів і звивистими берегами.

декоративне водоймище на дачі

декоративне водоймище на дачі фото

Основна перевага водної стихії з практичної точки зору – формування оптимального мікроклімату зони відпочинку та додаткового обсягу садово-паркової території. Форма водойми залежить і від індивідуальних уподобань, і від обраного стилю ландшафтного дизайну (див. «Штучний водойму своїми руками«). Прямокутні форми, поділ на менші квадрати і наявність чотирьох каналів з живлющою вологою характерні для садів ісламу як древній символ очищення і безсмертя. Саме в таких річках, які, згідно з Кораном, ніколи не пересихають, струменіють молоко, вино і мед.

В Садах Риму і Греції віддавали перевагу водойми правильної геометричної форми з німфеями, а дно і бортики декорували кольоровою мозаїкою. Любителям модного сьогодні японського стилю (див. «Ландшафтний дизайн дачної ділянки в японському стилі») необхідно врахувати, що вода – найважливіша стихія Саду: жива середовище може блищати в чаші, сочитися тонкою цівкою з жолоба або хвилюватися у водоймі під помахами плавників коі. Головне в реалізації стилю – позначити присутність водної стихії і хвилястих ліній берегів навіть в сухому саду, використовуючи камені-острови або гравій.

штучна водойма з фонтаном

штучна водойма з фонтаном фото

кам'яний декоративна водойма

кам'яний декоративна водойма фото

водойма з невеликим водоспадом

гарний штучний водойма фото

Секрети водної архітектури таяться в гармонійному поєднанні кращих досягнень древніх зодчих і ультрасучасних трендів дизайну. Щоб підкреслити цінність кожної краплі води, можна скористатися прийомами майстрів арабської Іспанії XVII століття, коли жива середовище була присутня і у вигляді дзеркала ставка, і пронизувала вузькою смугою площину Саду, і стікала по каналах в перилах сходів, присутня в кожному патіо.

Типи водойм: декоративний чи штучний?

Різноманіття водних об'єктів дозволить реалізувати будь-який стиль і надати особливий настрій зоні відпочинку: каскади, струмки, декоративні фонтанчики, водойми, інші. Однак для практичної реалізації і створення оригінального водного об'єкта архітектури необхідно до початку робіт визначити переважний тип об'єкту:

  1. Декоративна водойма відрізняється невеликою глибиною і розмірами, відповідно, 0,5-1,5 м і 25-100 м2. Такий водойма пожвавить пейзаж і гармонійно впишуться в будь-який розмір земельної ділянки. На практиці, декоративна водойма частіше заселяється рибами з яскравим забарвленням і озеленюється значною кількістю водних рослин.
  2. Штучна водойма відрізняється значною глибиною і розмірами, відповідно до 2 м і 500 м2, однак використання методів очищення води на такому водному об'єкті не потрібно, на відміну від басейну. Класичний варіант благоустрою – невелика кількість риби, рослин, обладнаний схід до води (сходи, сходи). Розташовувати водні рослини штучної водойми рекомендується уздовж берегової лінії.
  3. Змішаного типу розмірами від 500 м2 – це не просто зона, а територія відпочинку, яка включає і можливість покататися на скутері і човні, розвести рибу і зайнятися риболовлею, організувати зону купання. Відмітна риса такого об'єкта водної архітектури – тривалий процес формування водного балансу за рахунок проходять у водоймі внутрішніх процесів, який може тривати кілька років.

Приклади декоративних штучних водойм фото

Декоративна водойма фото

декоративне водоймище на дачі

декоративна водойма фото

декоративне водоймище для рибок фото

великий декоративний водойма

водойма декоративний фото

водойма з фонтаном (дим)

декоративне водоймище з фонтоном фото

ще один штучний водойму з рибками

штучна водойма з рибками фото

Водойми змішаного типу – відмінне рішення для заміського особняка, так як, незалежно від області застосування, водний об'єкт збереже декоративну привабливість.

Цінителям оригінальних підходів в ландшафтному дизайні можна доповнити водойма елементами «рухомої води»: каскади, струмки, фонтани, водоспади. Завдяки таким елементам ділянку перетвориться в куточок живої природи і стане предметом гордості господаря. Способи створення водойми можуть бути будь – якими- збірно-розбірні системи, бетонування дна і стін, готові пластикові форми або плівкова технологія. Головне в створенні водного об'єкта – створити неповторну чарівність саду і сприятливу атмосферу зони відпочинку, прикрасивши ландшафт атрибутом водної стихії.



Похожие предложения
Дата добавления: 7-06-2017, 20:48
Статьи по теме
Пальовий фундамент: технологія будівництва, несуча здатність, інструкція, відео і фото
Щоб спроектувати та звести пальовий фундамент своїми руками, необхідно вивчити великий...
Карнизы с багетной планкой - изящное украшение интерьера
Карнизы с багетной планкой - настоящее украшение любого интерьера. Их не нужно прятать...
Догляд за розсадою перцю в домашніх умовах: готуємо грунт і доглядаємо за перцями для гарного врожаю
Отримати хороший урожай перців зі свого дачного ділянки для досвідченого садівника...
Дизайн інтер'єру кухні в квартирі: оформлення приміщень 3 кв м і більше, з вікном і без, відео, фото
Затишна та зручна кухня є центром тяжіння для мешканців квартири та їх гостей. В ній...
Розміри вимощення навколо будинку: розрахунок ширини, товщини і глибини
Незважаючи на те, що вимощення досить проста будівельна процедура, її мало хто здатний...
Причины популярности роликовых коньков от магазина Самокат
Ролики — это специальное средство передвижения, состоящее из ботинок с установленными...
Коптильня з газового балона: матеріали, варіанти, ідеї і рекомендації по виготовленню
Вишукані ресторанні страви або класичне барбекю, яке готується на відкритому вогні –...
Турнік своїми руками: варіанти збірки для будинку і вулиці
Як відомо, спорт зміцнює судини, нервову систему, м'язи і позитивно впливає на всі...
Як зробити септик для дачі своїми руками
Ландшафтний дизайн Завдяки сучасного прогресу, сьогодні цілком можна облаштувати свою...