Диня в'єтнамська – продукт селекціонерів, що відноситься до сімейства гарбузових. Вважається, що її найближчими родичами є огірки. Даний напрямок селекції може виявитися паличкою-виручалочкою для овочівників-любителів центральних регіонів Росії.
Баштанники, вирощують такі дыньки, вважають, що багато маленьких плодів набагато краще одного великого, який може і не визріти, піддаючись негативного впливу кліматичних умов. Адже якщо укласти ці сорти в рамках однакових умов, то час і енергія на вирощування дрібних сортів затрачаються набагато менше.
Так виглядають плоди в'єтнамської дині
Відноситься до скоростиглих сортів (поряд з динею сорту «Айкідо», «Делано», диня «Алтай», «Прімал» Має короткі батоги. За формою плоди в основному овальні, мають оранжевий з жовтими смугами забарвлення, досягають маси 200 грам.За сезон можна зібрати від 20 до 30 тыквин. Мають солодку, маслянисту, ніжну м'якоть світло-оранжевого кольору. Аромат надзвичайно приємний і сильний. Ростуть в основному на півдні, так як солодкість декоративної дині залежить від кліматичних умов.
З урахуванням відповідності довжини світлового дня в нашій місцевості щодо його в місцевості первинного появи динь можна вирощувати дині цього сорту навіть у північних областях (огляд кращих сортів динь для вирощування на Уралі містить наша наступна стаття). А в зв'язку з наступом глобальним потеплінням це стає все більш реальним, тим більше що в'єтнамська диня відноситься до морозостійким сортів.
В тепличних умовах в'єтнамські дині вирощуються у відповідності з технологією формування огіркових пагонів. Плоди утворюються на бічних відростках. Як тільки утворилися зав'язі, пагони необхідно прищепити. Рекомендована густота посадки 50 см в ряду з відстанню між рядами близько 65-70 див.
В'єтнамська диня в теплиці
В умовах вирощування дині на дачній ділянці під відкритим небом дотримуйтесь відстань 70х70 див Також у такому разі рекомендується прищипувати дині перед третім цим листом. А з пазух 1-го і 2-го листя зробіть дві вкорінені батоги.
В'єтнамська диня є досить стійким сортом, не потребують підв'язці плодів сіточками. У зв'язку з високою віддачею і кількістю плодів на одній рослині рекомендується збагачена супіщаних або среднесуглинистая грунт, в яку були попередньо внесені перегній або гній, у кількості до 6 кілограм на квадратний метр.
Бажано здійснювати полив не холодною водою вранці, для того щоб грунт встигала прогрітися до настання ночі. У зв'язку з тим, що сорт погано реагує на пересадку, розсаду у віці 25 днів, вирощену з насіння, перевалюють зі старою землею після того, як минуть останні заморозки. У додаткових підгодівлі диня не потребує.
У посадженої у відкритому грунті дині, сходи з'являються при температурі вище 20°. Вирощуються в теплицях запилюють вручну або відкривають доступ до рослин бджолам.
Схожою рисою в'єтнамських динь та огірків є довгий період появи нових плодів. Збирають їх, виходячи з яскраво виражених ознак дозрівання:
Про технології вирощування дині сорту Амал розповідає ця стаття.
В'єтнамська диня любить тепло і сонце
Основним умовою гарної плодючості рослини є його правильна формування. Це основний секрет агротехніків. У зв'язку з тим, що плоди утворюються лише на стеблах третього порядку, необхідно вчасно і правильно поширювати батіг. Тоді поява плодів і їх дозрівання настане раніше і стане більш успішним.Ця маніпуляція зовсім проста. Після появи 5-го справжнього листка, диня прищепляется над третім. А коли з'являться нові гілки, одну з них відщипують, а решта прищіпають після появи шостого аркуша.
З'явилися гілки дають квіти жіночої статі, які утворюють зав'язі. По досягненні ними розмірів в 30-40 мм на кожній гілці залишають за однієї зав'язі, вибираючи близько 6 найкращих гілок. Через 14 днів прищипують також і точку росту.
Слідуючи цим простим правилам, ви можете значно прискорити дозрівання динь, а також поліпшити їх смакові якості.
Терміни дозрівання динь, носять назву в'єтнамських, збігаються зі строками дозрівання огірків і припадають на другу половину червня. Плоди, вирощені не в умовах теплиці, плодоносять пізніше – приблизно з середини другого літнього місяця.
Якщо на момент настання холодів залишилися недозрілі плоди, їх можна зрізати з плодоніжкою і помістити в темне прохолодне місце для подальшого дозрівання. На підлогу в приміщенні постеліть солому. Будьте обережні – найменше пошкодження дині веде до її загнивання.
Шкірка в'єтнамських динь може бути зеленою, білою, жовтою. Повністю дозрілі плоди — помаранчеві, з коричневими смужками
Дивіться оглядовий відео про формуванні динь: