Що може бути краще, ніж підстрижений і акуратний соковитий газон з травою близько дачної ділянки? Однак часто під впливом агресивного середовища, соковитий газон стає бляклим, рідшає і жовтіє. Для того щоб запобігти такі явища була розроблена захисна газонна решітка.
Конструкція складається з окремих модулів, що з'єднуються засувками. Головне призначення решітки для газонів полягає в тому, щоб зміцнити землю, а також захистити коріння рослини від витоптування. Грати виробляють із пластику високої міцності, що забезпечує сприйняття навантажень до 1200 т/м2. Таким простим способом, газонна трава отримує захист від механічних навантажень протягом близько 20 років.
Конструкція має невелику вагу. Це спрощує її транспортування і складання. Газонна решітка відрізняється високою морозостійкістю – до -400 С. Після монтажу модулів, газон не схильний до деформації, а здійснення стрижки проходить швидко і без особливих зусиль. При цьому можна використати будь-який інструмент, в тому числі газонокосарки, і тримери і електро-, бензокоси. Газонні сітки роблять виключно з екологічно безпечних матеріалів.
На ринку будівельних матеріалів в даний момент пропонується 2 типу решітки: пластикова, а також бетонні. А, значить, покупцеві завжди належить вибирати той чи інший варіант конструкції.
Якщо говорити про пластикових газонних решітках, то вони виглядають більш акуратно. Це обумовлено тим, що стінки пластикових осередків більш тонкі. Крім того, модулі з пластику можна укласти самостійно, без застосування спеціалізованої техніки.
Важливо! При відмінних показниках надійності і міцності, пластикова решітка також дозволяє створити природний газон, тому що вона повністю ховається під травою.
Бетонні решітки – це, по суті, попередники своїх пластикових побратимів. Головна перевага бетонної конструкції – надійність і довговічність.
Зверніть увагу! Бетонні решітки не вимагають якоїсь особливої підготовки ґрунту перед укладанням. Їх вартість більш доступна, ніж у їхніх пластикових аналогів.
Проте на парковці або іншому майданчику, газон виглядає не настільки природно. Це пояснюється тим, що він виглядає, як зелена зона з бетонними острівцями.
Все що потрібно для монтажу решітки – це підготувати грунт. Це включає в себе вирівнювання грунти, укладання решітки та засипання її грунтом, в якій вже є насіння трави. Нижче цей процес описаний докладно.
Отже, спочатку слід вирити невеликий котлован під решітку. Глибина його визначається висотою гравійної подушки (5-20 см) + вирівнюючим шаром (2-3 см) + висотою газонної решітки (5 см). Потім необхідно утрамбувати грунт і зміцнити кордони котловану, наприклад, придатними камінням або бетонної заливки.
Після відсипається гравійна подушка, що складається з суміші гравію і піску в пропорції 4:1, проводиться укладання геотекстилю, з метою запобігання проростання бур'янів. Тепер вкладається решітка для газону, по ходу скріплюються модулі. Якщо в котлован вони цілком не поміщаються, то на краях сполученого полотка з пластику потрібно зробити акуратні зрізи ножівкою. У газонну решітку засипають родючий ґрунт, перемішаний з гравієм в рівних пропорціях.
Важливо! До верхнього краю модулів, повинно залишатися 2-3 см, після засипання грунту з гравієм. Це дозволить засипати залишилися осередки родючим грунтом з насінням трави.
Після цього час від часу траву буде необхідно удобрювати. Не можна забувати і про щоденного поливу зеленого газону, адже інакше засохне трава і пропаде, а всі старання будуть марними!