У процесі ремонту ви напевно задавалися питанням, а чи можна клеїти шпалери на шпалери?
Ця проблема є однією з найбільш важливих, які виникають під час оформлення інтер'єру кімнати.
Фахівці не рекомендують виконувати такі дії, адже старі покриття навряд чи можуть послужити хорошою основою для новеньких полотен: вони розтопляться, відокремляться і зіпсують зовнішній вигляд.
Розглянемо причини такої ситуації та способи її уникнення:
Нерідкі ситуації, коли старі полотна практично неможливо зняти зі стіни. Природно, в таких випадках початківці будівельники вирішують як клеїти шпалери безпосередньо на старий шар.
Чим це може загрожувати, чи можна клеїти шпалери на старі шпалери?
Звичайно, існує кілька переваг такого типу поклейки:
Однак на цьому всі позитиви закінчуються, і починаються суцільні недоліки.
Часто в процесі ремонту виникає питання - чи можна клеїти шпалери на кахель. Єдина відповідь – категоричне «ні». Така поверхня, гладка і водовідштовхувальна, не здатна утворити з клеєм міцний зв'язок.
Аналогічну відповідь можна дати початківцям ремонтникам, які хочуть клеїти полотна на фарбу або побілку.
Зверніть увагу! Ідеальною основою для поклейки полотен є гіпсокартон. Це рівна поверхня, яку досить лише прогрунтувати.
Як же правильно поклеїти? У першу чергу, вам необхідно підготувати стіну. Не варто питати знавців, а чи можна клеїти шпалери на старі – просто зніміть шар непотрібного покриття з поверхні, яка буде обклеюватися.
Видалення побілки зі стін
Якщо це паперові полотна, вам достатньо просто намочити їх гарячою водою, трохи почекати і зняти залишки паперу шпателем.
Завдання спрощується, якщо листи вже почали відставати від стіни. В такому випадку просто заливаємо їх гарячої води всередину і чекаємо розмокання полотен. Видаляємо шар, зіскрібаючи шпателем.
А от з пофарбованої стіною доведеться докласти зусилля:
Проблеми можуть виникнути і при видаленні декоративних покриттів. Наприклад, вінілові знімаються в два заходи.
Спочатку віддаляється безпосередньо вініловий шар із зображенням, а потім паперова підкладка. Побілка зі стіни також віддаляється шпателем.
Далі приступаємо до поклейки. Якщо все ще хочете наклеїти шпалери на старі шпалери, використовуйте в якості підкладки звичайні паперові газети.
Розгладження поверхні валиком
Клеїться така підкладка досить просто: газети складають у стопку, намазують клеєм і по одній наклеюють на стіну.
Можна клеїти шпалери на шпалери, якщо старе покриття паперове і не має нерівностей.
Далі, готуємо клейовий склад. Зазвичай виробники надають спеціальний клей, який підходить для їх типу покриттів, в комплекті поставляється і інструкція по його приготуванню.
У воду поступово висипають клейову суміш, помішуючи паличкою. Ретельно розмішати, щоб не було грудочок, клей залишають на 3-4 хвилини, тепер він готовий до використання.
Після того як ви підготували стіну і знайшли відповідь на питання, чи можна клеїти нові шпалери на старі, приступайте до розмітки поверхні.
Видалення клею з поверхні
Розрахуйте, скільки полотен вам знадобиться для обклеювання всього приміщення, розмітьте стіну простим олівцем і наріжте листи.
Їх довжина повинна бути на 5 см довше, ніж стіна. Так ми залишаємо місце на стягування полотен при висиханні, зайві частини обріжемо після.
Після цього наносимо клей на зворотну сторону полотен, ретельно розподіляємо від центру до країв, не забуваємо про крайки. Будьте акуратні, клей не повинен потрапляти на малюнок лицьовій частині.
Якщо це сталося, негайно витріть його м'якою губкою. Після просочення полотен, можна починати клеїти, рухаючись від вікна до дверей. Так не будуть помітні стики між смугами.
Якщо ви задавалися питанням, чи можна клеїти на старі шпалери, зараз зрозумієте, що обклеювати нерівну стіну – досить складно і незручно, а питання вирішиться сам собою.
Після завершення процесу поклейки кімнати вініловими шпалерами, розгладьте поверхню валиком, витріть залишки клею і чекайте повного висихання полотен.
Напевно тільки російській людині міг прийти в голову питання, чи можна клеїти шпалери на шпалери. Адже іноді лінь пересилює тягу до якісного виконання роботи.
Можуть виникати проблеми з вибором клею, цвіллю під старим шаром і появою пухирів і нерівностей на поверхні.
Ми зібрали для вас найбільш незвичайні питання, наприклад, чи можна клеїти шпалери в дощ?
Неприємні наслідки підвищеної вологості
Відразу після цих слів у свідомості вимальовується картина, коли людина намагається обклеїти зовнішню стіну будинку в дощову погоду. Однак, якщо подумати, питання досить цікаве.
Адже мало того, що в дощову погоду всередині приміщення знижується температура і виникає вірогідність протягу, ще й стіни насичуються вологою, що може негативно вплинути на виконану роботу.
Будь клейові суміші стають неефективними, якщо поверхня, на яку проводиться наклейка, занадто волога. Така ж ситуація трапляється і при зниженні температури всередині кімнати.
Так що клеїти в дощову погоду дійсно не рекомендується, хіба що в приміщенні вже працює опалення, і ви не залежите від погодних умов.
Напевно, найоригінальніший питання, який можна почути – чи можна вагітним клеїти шпалери.
Звичайно, якщо дівчина не перебуває на останньому місяці і може переносити навантаження, невелика розминка навіть піде їй на користь. Проте варто подумати про парах клею, грунтовки, будівельного пилу та інших незручності, що виникають при ремонті.
Небажано, щоб дівчина дихала забрудненим повітрям, тому клеїти вагітним можна лише в разі крайньої необхідності. Краще вже на вулиці зарядку зробити.
Сподіваємося, що після прочитання статті ви зрозуміли чи можна клеїти шпалери на шпалери і надалі утримайтеся від скоєння подібних вчинків. Бажаємо вдалого вам ремонту та красивого інтер'єру!
Сподіваємося, наша стаття була для вас корисною. Для того щоб більш точно розібратися в технологічному і практичному питанні, на нашому сайті представлена докладна фото - і відео-інструкція, в якій ви знайдете корисну інформацію з даного питання.