Утеплення лоджії придбав заслужену популярність як спосіб розширити простір квартири. Перевагою є той факт, що в більшості випадків роботу можна провести самостійно.
Яким чином відбувається утеплення, як покроково спланувати свої дії, які матеріали використовувати – на всі ці питання потрібно відповісти перед початком робіт.
Внутрішнє утеплення лоджії
В залежності від того, з якого боку лоджії проводяться роботи, розрізняють 2 способи утеплення:Головний плюс зовнішнього утеплення полягає в тому, що зіткнення холодного і теплого потоків повітря відбувається за межами квартири. Тобто не доведеться хвилюватися про конденсаті і вогкості всередині, відсутній ризик появи цвілі, тому відпадає необхідність в гідроізоляції. До того ж така теплоізоляція економить місце всередині приміщення і дозволяє поліпшити зовнішній вигляд лоджії, за умови вибору відповідних оздоблювальних матеріалів.
Мінусом даного виду робіт є складність монтажу. Самостійно ви зможете провести роботи тільки на першому, в крайньому випадку — на другому поверсі.
Це важливо: перш ніж починати роботи, переконайтеся, що основна конструкція лоджії не вимагає ремонту. Пол і парапет повинні бути у хорошому стані.Оскільки виконання зовнішнього утеплення не завжди можливо, найпоширенішим варіантом залишаються роботи всередині лоджії. При правильному виборі матеріалу і дотримання інструкцій по його застосуванню внутрішня обробка – найбільш простий і дешевий спосіб теплоізоляції приміщення. Виконання такого виду робіт доступно без залучення дорогих послуг майстрів.
Без перебільшення, найвідповідальніший крок у процесі утеплення лоджії – вибір теплоізолюючого матеріалу. Піноплекс — оптимальний і найбільш поширений варіант на сьогоднішній день, тому зупинимося на ньому докладніше.
З використанням піноплекс виконуються і зовнішні, і внутрішні роботи. З ним легко працювати навіть непрофесіоналові, так як він продається у вигляді плит, які легко ріжуться і укладаються. Відрізняється вологостійкістю, міцністю, не гниє, не викликає утворення цвілі. Термін служби піноплекс становить 50 років. Матеріал випускається різних видів і товщини, підходить для підлоги, стелі і стін лоджії, за винятком внутрішньої стіни (вона не утеплюється, тут використовується тільки оздоблювальний матеріал).
Інші матеріали і їх особливості:
Порівняння матеріалів для теплоізоляції
Детальніше про технічні характеристики піноплекс читайте в цій статті.
Розглянемо загальний хід роботи. Умовно розділимо процес на підготовчий, основний і обробний етапи.
Обсяг попередніх робіт залежить від стану лоджії. Необхідно оцінити, чи потрібна зміцнення парапету, перезаливка підлоги. Другий крок – встановлення пластикових вікон.
Установка склопакета рекомендується з розширювальними профілями нагорі і з боків рами. Така умова необхідна, щоб утеплювач не закривав саме скло, а примикав до рами. Далі замазуємо всі щілини. Якщо ви запланували наявність розеток на лоджії, займіться проводкою, щоб заховати останню під утеплювачем.
Візьміть на замітку: вибирайте подвійний склопакет, він надійніше збереже тепло і запобіжить попаданню вологи всередину приміщення. На цьому етапі краще довіритися професіоналам.
Максимально близько розташовуйте плити утеплювача, а шви обробіть монтажною піною
Для того щоб зберегти тепло в приміщенні, потрібно утеплення підлоги, стелі і всіх стін, крім внутрішньої.Починати необхідно з підлоги і стелі, закінчувати — стінами і парапетом. Перед початком робіт на підлозі монтується гідроізоляція. Утеплювач кріпиться до поверхні за допомогою клею або дюбелями. Який спосіб вибрати – вирішувати вам, можна поєднати обидва види.
Зверніть увагу: клей, монтажна піна та інші допоміжні матеріали не повинні містити толуол.Толуол — токсин, руйнує функцію кровотворення в організмі людини. Володіє слабким наркотичним ефектом. Тривалий вплив може призвести до незворотних уражень центральної нервової системи.
Після укладання утеплювача змонтуйте шар пароізоляції по всій площі лоджії.
Познайомитися з оглядом властивостей універсального утеплювача «Пенолекс Комфорт» Ви можете в цій статті.
Внутрішня обробка виконується по смаку господарів. Для обшивки можна застосувати вологостійкий гіпсокартон, панелі МДВ або вагонку.
Утеплена лоджія додасть ще одне окреме приміщення в вашу квартиру, яка збереже тепло всю зиму і позбавить від протягів.
За бажанням господарів можна обладнати робоче місце або невеличкий дитячий майданчик. Але не забувайте: утеплення збереже вже наявну температуру приміщення, але не зробить його тепліше.
Як утеплити лоджію піноплекс, дивіться у відео: