Нерідко багатьом з нас при ремонті доводиться зводити нові міжкімнатні перегородки. Хто-то робить їх із цегли, хтось збирає з фанери. Але навіщо витрачатися на такі дорогі матеріали і займатися брудною роботою, якщо установка гіпсокартонних перегородок своїми руками значно практичніше?
Справа цього досить просте і незапорошене – при роботі з гіпсокартоном залишається мінімум відходів і будівельного сміття, а що стосується складання конструкції, то тут справді немає нічого складного, досить лише дотримуватися технологію монтажу.
Оригінальна перегородка з гіпсокартону
Установка нової перегородки
Види
Грамотно встановлені перегородки з ГКЛ
На сьогоднішній день в будівництві відомі три види конструкцій:
- Проста - являє собою один шар гіпсокартону і найпростіший каркас.
- Посилена - металокаркас, закритий подвійним шаром гіпсокартону з кожної сторони.
- найпотужніші конструкції являють собою поєднання посиленого металевого каркаса і обшивку подвійним шаром гіпсокартону з кожної сторони.
Увага! Від вибору типу гіпсокартону, а також від його якості багато в чому залежить простота монтажу і довговічність конструкції.
Виробники
ГКЛ «Knauf» з різними типами кромки
найвідоміших виробників гіпсокартону в Росії всього два:
- Gyproc – фінський ГКЛ (більш дорогою і більш якісний матеріал).
- Knauf - вітчизняний гіпсокартон, який виробляють в Московській області, практично не поступається за якістю фінського конкурента, але є більш доступним рішенням для наших громадян.
Незважаючи на те, що вітчизняний гіпсокартон популярний і користується попитом, фахівці і професійні будівельники рекомендують працювати з фінським матеріалом. Взагалі, установка гипсокартоновой перегородки і її якість багато в чому залежить від умов експлуатації і якості монтажу.
Вартість
В середньому ціна конструкції з ГКЛ варіюється в межах 550-650 руб. за м2. Дана сума включає в себе вартість профілю для гіпсокартонних перегородок (каркаса), саморізів і іншої фурнітури, листів ГКЛ. Також у вартість входить ізоляційний наповнювач, який монтується в скелет каркаса.
Увага! Сума може бути і більше, все залежить від матеріалу, який ви вибираєте і купуєте.
Технологія монтажу
Металокаркас
Технологія установки перегородок з гіпсокартону має свої особливості:
- Монтувати каркас можна тільки після підготовки всіх комунікацій. Проведіть труби, змонтувати електропроводку і підключіть необхідні пристрої (розподільні щитки, розетки, вимикачі).
- При монтажі подвійного посиленого каркасу необхідно між профілями приклеїти спеціальну шумоізоляційні ущільнювальну стрічку.
- Зверніть увагу на той факт, що висота вертикального профілю (стійки) повинна бути менше висоти стелі на 10-15 мм.
- ГКЛ кріпиться спочатку з одного боку і після виконання всіх нижчевикладених маніпуляцій з іншого.
- Електрокабель слід розміщувати перпендикулярно стійок.
- Утеплення і шумоізоляції проводяться тільки після того, як виконані всі роботи по монтажу електропостачання.
Необхідний інструмент
Матеріали та інструменти
Щоб встановити перегородки з гіпсокартону пройшла швидко і без проблем, вам знадобиться надійний інструмент:
- дриль або шуруповерт (продається в комплекті з бітами-насадками для саморізів);
- будівельний ніж (для різання ГКЛ);
- перфоратор;
- схил для розмітки;
- будівельний рівень;
- маркер або м'який олівець;
- дюбелі;
- саморізи;
- молоток;
- рулетка;
- ножиці по металу;
- спеціальна армуюча стрічка;
- листи гіпсокартону;
- пінополістирол (даний матеріал використовується в якості звуко - і теплоізоляції).
Монтаж
Наочна схема монтажу
Отже, ось ми і підібралися впритул до питання – як встановити перегородку з гіпсокартону. Почнемо з того, що всі роботи виконуються в приміщеннях, температура повітря в яких не менше 10 С.
Тепер розглянемо покрокову схему складання:
- Як і будь-який інший вид монтажу, установка гіпсокартонної перегородки починається з розмітки. Відмітки робляться на підлозі, стінах та стелі. Розмітка повинна чітко вказувати розташування майбутніх дверних прорізів і стійок.
Розмітка на підлозі та стіні
Розмітка на стелі
- Після того як ви змонтуєте каркас, необхідно на лицьову частина профілю наклеїти стрічку, яка послужить звукоізоляцією. В якості альтернативного варіанту можна використовувати клей герметик.
- Як і говорилося раніше, каркас під гіпсокартон ви можете встановити декількома способами.
Як показала практика, більшість вважає за краще збирати перегородки з металлокаркаса. Головна причина – більш низька ціна металевого профілю:
- Каркас для перегородки прийнято збирати з 2 видів профілю ПН50 і ПС50 (напрямний і стієчний профіль). Напрямні монтуються до підлоги і стелі за допомогою дюбелів. Стоякові профілі встановлюються перпендикулярно напрямних.
Стієчний профіль в спрямовуючий профіль
- Максимальний крок між дюбелями не повинен перевищувати відстані 1 м.
- Стієчні профілі кріпляться до верхніх і нижніх направляючих, утворюючи собою цілісну конструкцію.
- Крок між стійками – не більше 60 см (чим ближче стійки один до одного, тим міцніше конструкція). Якщо ви хочете зміцнити каркас, можна пустити кілька стійок на перемички, закріпивши їх на каркасі горизонтально.
- Якщо в гипсокартонной перегородці плануєте встановити двері, отвір необхідно посилити з допомогою монтажу додаткового профілю.
Металокаркас з дверним прорізом
Отже, після того, як ми зібрали металокаркас, можна сміливо приступати до монтажу ГКЛ:
- Для початку необхідно співвіднести розміри аркушів з висотою перегородки. Якщо щось не стикується, скористайтеся будівельним ножем зріжте непотрібні елементи. (див. також статтю Як розрахувати товщину гіпсокартонної перегородки)
Обшивка каркаса ГКЛ
Зверніть увагу! Зрізані краю необхідно в обов'язковому порядку обробляти наждачним папером або рубанком.
- Для зміцнення кутів конструкції можна використовувати спеціальну армуючу стрічку, хоча цей пункт можна назвати обов'язковою.
Армуюча стрічка
- Поставте лист гіпсокартону до каркаса і щільно притисніть. Потім, озброївшись шуруповертом, починайте прокручувати його по всьому периметру. Не шкодуйте саморізів – максимальний крок між ними не більше 25-30 див.
- При закручуванні шурупів капелюшки повинні входити в матеріал на 1 мм.
- Не забувайте про зазор між підлогою і листом ГКЛ (достатньо 1-1,5 см).
- Тепер приступаємо до монтажу електрофурнітури (розетки, вимикачі). Для монтажу використовуйте спеціальні коробочки, які в значній мірі полегшать вам подальше кріплення (а у випадку несправності – заміну) електрофурнітури.
- При кріпленні ізоляційних матеріалів можна використовувати обрізки, що залишилися профілів.
Підбиваючи підсумки
Ось і все! Тепер ви знаєте, як встановити гіпсокартонну перегородку. Для того щоб більш точно розібратися в технологічному і практичному питанні, на нашому сайті представлена докладна фото - і відео-інструкція, в якій ви без проблем знайдете потрібну інформацію з даного питання. Успіхів!