» » Льох на дачі своїми руками: пристрій і схема, матеріали, етапи робіт

Льох на дачі своїми руками: пристрій і схема, матеріали, етапи робіт



В даний час практично у кожній сім'ї є присадибна ділянка у вигляді невеликої дачі, де в своє задоволення городяни висаджують овочі, доглядають за фруктовими деревами, вирощують квіткові культури.

Однак восени багато господарі починають замислюватися, де зберігати всі зібрані на городі овочі і фрукти.

Ідеальним варіантом для цього є льох, в якому цілий рік тримається оптимальна температура для зберігання заготовок і овочів.

У цій статті ми розповімо про те, як побудувати льох без зайвих витрат, які необхідно виконувати вимоги та рекомендації при будівництві.

обладнання льоху та його відмінності від підвалу

пристрій погреба1 Між погребом та підвалом існують серйозні відмінності.

По-перше, підвал розташовується строго під підлогою приватного будинку або гаража і може використовуватися для різних цілей, наприклад в якості складування господарських предметів або дачного інвентарю.

Погріб ж має єдине призначення – зберігання продуктів і заготівель на зиму. Тому при обладнанні погребів часто використовуються стелажі, велика кількість відсіків та відділень по всьому периметру приміщення.

Безперечною перевагою льоху є його постійна температура близько 3 – 5 °С за рахунок доброї вентиляції і гідроізоляції. Погріб можна побудувати в будь-якому місці присадибної ділянки, вибираючи при цьому будь-які розміри для сховища.

Основні види погребів

види погребів В даний час існує величезна різноманітність видів льохів, з певними перевагами і недоліками.

Серед дачних погребів залежно від глибини викопаної ями виділяються:

  • Наземні погреби — розташовуються в межах 1 метра від поверхні;
  • Заглиблені споруди — перебувають у виритій ямі глибиною більше 2х метрів;
  • Наполовину заглиблені погреби — розташовуються на глибині близько півтора метрів нижче рівня землі.

Перед тим, як вибрати вид льоху, слід врахувати деякі фактори:

  • Наявність навколишніх Грунтових вод – основний параметр, від якого слід відштовхуватися, вибираючи глибину погреби
  • Наявність необхідних будівельних матеріалів. При будівництві заглибленого погреби необхідно зміцнити стіни і підлогу, тому додаткові витрати підуть на цеглу і бетон.
Рекомендація! Якщо вам необхідно просторе приміщення для зберігання продуктів, яка буде експлуатуватися довгі роки, то кращим варіантом буде будівництво заглибленого льоху.

Вибір місця для льоху на ділянці

1vvy7ieuВизначившись з необхідним видом льоху, слід вибрати місце для будівництва.

На думку фахівців, кращим місцем розташування для льоху є будь піднесене місце або пагорб на присадибній ділянці.

В цьому випадку грунтові води будуть розташовуватися глибоко під землею, тому при будівництві погреба можна буде заощадити на гідроізоляції.

Якщо пагорбів в межах ділянки не спостерігається, бажано будувати погребное приміщення недалеко від дачного будиночка. Тоді можна швидше дістатися до льоху при поганих погодних умовах або взимку.

Матеріали, необхідні для будівництва погребу

матеріали Для будівництва погребу зазвичай використовують такі матеріали, як бетон, шлакобетнные блоки та цегла.

Пористі матеріали, такі як пінополістерол, будуть легко пропускати повітря і вологу в приміщення, тому додаткові витрати можуть піти на гідроізоляцію і вентиляцію.

Для будівництва погребу своїми руками нам знадобляться:

  • щебінь і гравій;
  • річковий пісок;
  • глина;
  • руберойд;
  • цемент;
  • цеглу;
  • дошки для перекриття стелі.

Основні етапи будівництва заглибленого погреби

Підготовка котловану і міцного підстави для льоху

Риття-котловану-й-підготовка підстави Вибравши місце для будівництва погребу, і визначившись з розмірами споруди, необхідно очистити поверхню Грунту від рослинності, каменів і палиць.

Для того щоб льох був міцним і служив вам на протязі багатьох років, важливо правильно вирити котлован та підготувати основу для заливки підлоги і монтажу стін:

  • Спочатку необхідно вирити яму певної глибини, залежно від того, який тип погреби ви вибрали. У нашому випадку висота споруди буде близько 2,5 метрів. Крім того, слід враховувати, що частина простору буде займати місце для входу або люк, сходи і стелажі, тому котлован варто рити з запасом, який буде залежати від ваших уподобань
порада! Перед викопуванням котловану слід уточнити метеорологічний прогноз на найближчий тиждень, так як наявність опадів може істотно ускладнити процес будівництва.
  • Після підготовки котловану, необхідно обробити основу льоху, вирівняти і ущільнити верхні шари грунту. Підлога в погребном приміщенні повинен бути сталим і рівним. Щоб позбутися від зайвої вологості, нам необхідно засипати дно льоху шаром щебеню або гравію заввишки до 30 см.

Заливка підлоги глиною і бетоном

заливка підлоги Для будівництва статі у погребі, потрібно замішати глиняний розчин з невеликим вмістом кварцового піску (не більше 10% від загальної кількості глини) з водою.

Повинна вийти консистенція густої сметани. Отриманою масою рівним шаром заливаємо гравій на висоту близько 3-х см.

Щоб будівля служила вам довгі роки, глиняної підлоги буде недостатньо, тому багато його зміцнюють і заливають бетоном. Для цього на висохлий шар глини встановлюють армовану сітку для зміцнення підлогового покриття.

Поверх неї необхідно залити шар бетонного розчину на висоту приблизно 5 см.

Щоб приготувати бетонний розчин, необхідно взяти п'ять частин річкового піску і одну частину якісного цементу. Наприклад, на 1 кг цементу нам слід взяти 5 кг піску.

Найчастіше, на упаковках з цементом зазначаються пропорції необхідних матеріалів, тому краще слідувати цим рекомендаціям. Затока підстава погреби розчином 5 см, необхідно розрівняти його і дати пару тижнів на повну просушку.

Зведення стін у погребі

стіни в льосі Важливим етапом в будівництві льоху є зведення стін. Розглянемо правила будівництва цегляних стін покроково:

  1. Перед тим, як зводити стіни, необхідно їх вирівняти лопатою або кельмою, для того щоб кладка цегли була максимально рівною
  2. Обов'язковою умовою при кладці цегли є очищений від землі і шматків глини фундамент, на який лягатиме перший шар. Фундамент необхідний для стійкості цегляних стін. Для його будівництва використовують залишився бетонний розчин, який використовувався при заливці підлоги. Ширина і висота фундаменту залежить від того, яка в подальшому на нього буде чинитися навантаження. Зазвичай ширина стін робиться з 1 цегли, тому заливаємо фундамент таким чином, щоб він виступав над рівнем підлоги на 15 см і даємо йому висохнути
  3. Початок кладки повинно починатися від кута стіни, в якій буде дверний проріз. Кладку необхідно проводити у шаховому порядку, тобто, починаючи укладання з цілої цегли, другий шар буде починатися з половини цегли, третій з цілого і так далі
  4. Укладаючи цеглину на фундамент, необхідно його щоразу постукувати ручкою кельми для кращого скріплення і для того, щоб вийшов зайвий розчин. Для того щоб стіни були рівні і міцні, необхідно перевіряти кожен зведений ряд за допомогою будівельного рівня
  5. Цементний розчин для скріплення цеглин готується в співвідношенні 4 частини піску на 1 частини цементного порошку
  6. Одночасно з цементом фахівці рекомендують приготувати густий глинистий розчин, змішавши глину і воду в співвідношенні 2 × 1, яким потрібно заповнити вільний простір між земляною стіною і цегляною кладкою. Це буде служити додатковим шаром гідроізоляції.

Після будівництва стін необхідно дати застигнути розчину приблизно на тиждень, після чого можна оформляти перекриття стелі з вентилирующей системою і гідроізоляцією.

Гідроізоляція

fdfnadcg Наявність гідроізоляційного шару є необхідною вимогою при будівництві льоху.

Найбільш популярними матеріалами для ізоляції стін є руберойд чи гідростеклоізол. Крім того, фахівці радять обробляти стіни і підлогу спеціальним водонепроникним складом.

Отже, після того, як ми обробили цегла водовідштовхувальними засобами, необхідно гідроізолювати стіни за допомогою руберойду і цементу.

На стіни кріпляться 2 – 3 шари руберойду за допомогою розігрітого бітуму, після чого їх необхідно заштукатурити цементним розчином.

Гарячий бітум являє собою розплавлену бітумну мастику з вуглеводнів та їх похідних. Він є з'єднувальним матеріалом, який володіє водовідштовхувальними властивостями.

Будівництво перекриттів

перекриття льохуПерекриття у погребі має бути максимально міцним і надійним.

Для будівництва стелі в нашому погребі ми використовуємо металеві швелери, що представляють собою металеві конструкції П-образного виду.

У зв'язку з тим, що вага стелі дуже великий, слід самостійно спорудити опори, що підтримують стелю. Спочатку роблять основу з чотирьох дощок, скріплених між собою, на них встановлюються дерев'яні підпірки.

Вся ця конструкція встановлюється на підставу підлоги і підтримує бетонну стелю до його повного висихання.

Для будівництва стелі ми кладемо на верхній шар цегляної кладки армовану сітку, заливаємо цементним розчином і чекаємо висихання.

Після чого можна приступати до укладання швелерів на відстані один від одного близько півметра. При цьому необхідно, щоб швелери йшли перпендикулярно вхідного отвору.

Роблячи перекриття у погребі, потрібно залишити отвори для вентиляційних труб, кожне з яких приблизно по 15 см в діаметрі.

Вентиляція в льосі

yoazutcuВентиляція в погребі є важливим пунктом при проектуванні льоху на дачі.

Якщо в приміщення не буде надходити достатня кількість свіжого повітря, то це може завдати серйозної шкоди здоров'ю людини.

найпопулярнішим типом вентиляції – є припливно-витяжна. Для її організації потрібно взяти дві труби з пластика і розмістити в отворах перекриттів.

Одну трубу розміщують на висоті півметра від підлоги. З неї в приміщення буде проходити свіже чисте повітря.

Інша труба необхідна для виведення затхлого та шкідливого повітря назовні, вона повинна розташовуватися над стелею, виступаючи вниз 10 – 15 см.

На трубах встановлюються заглушки і захисні ковпачки, що захищають від потрапляння зайвої вологи.

Оформлення полиць і стелажів в погребі

полиці і стелажі Оформленням і декоруванням приміщення слід займатися вже по завершенню всіх будівельних робіт.

Багато господарів віддають перевагу вибудовувати на всю стіну дерев'яні стелажі з полицями різних розмірів.

Деякі кріплять до стін металеві навісні полиці, витримують велику вагу збережених продуктів. Металеві куточки кріпляться до стіни за допомогою зварювання у вибраних місцях.

Вибираючи ті або інші конструкції в льох, слід виходити з того, які продукти будуть зберігатися там.

Найбільш популярним варіантом у дачників користуються збірні стелажі, які просто приставляються до всієї стіни. Перевагою таких полиць є їх мобільність, тобто в суху сонячну погоду їх можна виносити на просушку.

Увага! Всі дерев'яні елементи у погребі бажано покрити спеціальним засобом проти поїдання комахами, що збереже споруду від тарганів і жуків. Таким чином, побудувати льох власними силами може кожен господар, головне, дотримуватися порад фахівців і не економити на будівельних матеріалах.

Детальну інформацію про будівництво льоху на дачі своїми руками, Ви зможете подивитися в цьому відео:



Похожие предложения
Дата добавления: 19-06-2017, 18:25
Статьи по теме
Особливості вирощування та догляду за перцем в теплиці або парнику: покрокове керівництво і відео від фахівця
Виростити перець на дачній ділянці для досвідченого садівника не складе праці....
Ландшафтний дизайн в стилі кантрі і його особливості
Ландшафтний дизайн Сільський стиль з запашними заростями бузку та жасмину, строкатими...
Сорти абрикоса Червонощокий і Син Краснощок - одні з найбільш популярних сортів серед садівників
Абрикос – плодово-ягідна культура, з виду кісточкових. В кожному дворі або на дачі є...
Як самому зробити дерев'яну гвинтові сходи: розрахунки, креслення з розмірами, покрокове відео-керівництво
Гвинтові сходи являє собою універсальну конструкцію, яка з'єднує поверхи. Основне...
Стрічкова пилорама: пристрій і принцип роботи конструкції, як зробити своїми руками, відео і фото
У даній статті я розповім, як виготовляється стрічкова пилорама своїми руками, а також...
Шпонований МДФ: особливості профілів, панелей, плінтусів, що це таке, відео і фото
Звичайно, спочатку нам належить розібратися - шпонований МДФ - що це таке, і які...
Стильные новогодние коробки: особенности упаковки для новогодних подарков
Новогодние праздники редко обходятся без подарков. Сблизить сотрудников и повысить...
Краща м'ясо-яєчна порода качок — Башкирська: фото, опис, поради по розведенню та догляду
Башкирська порода качки належить до яєчно-м'ясний групі і розцінюється як саме виграшне...
Можна не пікірувати розсаду перцю - вирощування перцю без пікіровки
Дуже запашний і не менш корисний овоч – солодкий перець, люблять практично всі. У ньому...