Зараз багато майбутні батьки намагаються зрозуміти необхідність покупки ряду речей для довгоочікуваного малюка.
зокрема це стосується і дитячих колыбелек, оскільки багато хто впевнені, що купівля ліжка відразу, минаючи «стадію» люльки, буде більш практичним рішенням.
Однак існує думка, що немовляті буде набагато комфортніше, якщо початкова ложі буде невеликим і затишним.
Люльки відомі здавна. На Русі вони виготовлялися з лози і підвішувалися на поперечну балку під стелею в хаті.
Таким чином, дитина був захищений від протягів по низу хати, а зверху колиска накривався тканинним пологом, що дозволяло вберегти новонародженого від настирливих комах. Від усіляких бід і інших проблем дитини захищали оберегами, які укладали всередину люльки.
В північних регіонах Росії колиски часто плели з берести, за рахунок чого вони виходили значно легше своїх побратимів з вербових прутів і лози. Берестяні колиски можна було брати з собою в поле. Підвісивши таку споруду до дерева, можна було займатися роботою без проблем.
В Європі підходили до справи грунтовно, роблячи колиски з масиву дерева на опорі-качалці. Дорогі люльки було прийнято передавати у спадок.
В Середній Азії, так само як і на Кавказі, теж було прийнято виготовляти колиски з дерева, але з невисокими бортиками. Через це молоді мами часто прив'язували своїх дітей в ліжечках, щоб ті не випадали з них.
Класифікувати люльки для новонароджених можна по-різному. З функціональної точки зору вони можуть бути:
При обмірковуванні моделі майбутньої люльки, слід врахувати кілька важливих моментів:
І що найважливіше – це підбір матраца. Можна знехтувати красою, формою та іншими дрібницями люльки, але матрац повинен бути виготовлений безкомпромісно якісно.
В кінці минулого століття вченими був проведений нехитрий експеримент: в одній групі вони відстежували розвиток дітей, які спали в колисках, а в другій — немовлят, яких відразу привчали до статичним стандартним ліжечок.
Результати були такі, що «колискові» дітки краще і швидше засинали, менше плакали і розвивалися швидше. В принципі, якщо задуматися, то це не сильно дивує, оскільки невеликий компактний простір люльки дає дитині відчуття захищеності і комфорту, майже як мамин живіт до народження.
Це одна з причин більш швидкої адаптації. Системи заколисування дозволяють не тримати дитину постійно на руках і давати відпочинок батькам.
Перевагою підвісних колисок є мінімум простору, в той час, як дитячі ліжечка займають багато місця. Особливо, якщо подумати про приставний варіант зі знімним бортом: ліжечко буває складно помістити так, щоб вона вмістилася до батьківського ліжка на невеликій площі.
насправді в інтернеті зараз дуже багато ресурсів, які розкажуть про те, як зробити підвісну люльку або колисочку-качалку самостійно. Причому «рецепти» пропонуються з покроковими інструкціями та фото чи навіть відео-інструкцій.
Тим не менш, перед виготовленням колиски потрібно чітко визначитися з цілим рядом моментів, відштовхуючись від яких і слід шукати креслення та інструкції:
Як зробити люльку для новонародженого своїми руками, дивіться інструкцію в наступному відео: