» » Колиска колиска для немовлят - як зробити своїми руками

Колиска колиска для немовлят - як зробити своїми руками



Зараз багато майбутні батьки намагаються зрозуміти необхідність покупки ряду речей для довгоочікуваного малюка.

зокрема це стосується і дитячих колыбелек, оскільки багато хто впевнені, що купівля ліжка відразу, минаючи «стадію» люльки, буде більш практичним рішенням.

Однак існує думка, що немовляті буде набагато комфортніше, якщо початкова ложі буде невеликим і затишним.

Історія

Історія люлькиЛюльки відомі здавна. На Русі вони виготовлялися з лози і підвішувалися на поперечну балку під стелею в хаті.

Таким чином, дитина був захищений від протягів по низу хати, а зверху колиска накривався тканинним пологом, що дозволяло вберегти новонародженого від настирливих комах. Від усіляких бід і інших проблем дитини захищали оберегами, які укладали всередину люльки.

В північних регіонах Росії колиски часто плели з берести, за рахунок чого вони виходили значно легше своїх побратимів з вербових прутів і лози. Берестяні колиски можна було брати з собою в поле. Підвісивши таку споруду до дерева, можна було займатися роботою без проблем.

В Європі підходили до справи грунтовно, роблячи колиски з масиву дерева на опорі-качалці. Дорогі люльки було прийнято передавати у спадок.

В Середній Азії, так само як і на Кавказі, теж було прийнято виготовляти колиски з дерева, але з невисокими бортиками. Через це молоді мами часто прив'язували своїх дітей в ліжечках, щоб ті не випадали з них.

Різновиди

люлькиКласифікувати люльки для новонароджених можна по-різному. З функціональної точки зору вони можуть бути:

  • стаціонарні;
  • підвісні;
  • на коліщатках;
  • без механізму хитання;
  • на дугах;
  • з поздовжнім маятниковим механізмом;
  • з поперечним маятниковий механізмом.
Важливо знати: варіантів виготовлення колиски своїми руками безліч: потрібно правильно вибрати і зуміти реалізувати на практиці.

люлькиПри обмірковуванні моделі майбутньої люльки, слід врахувати кілька важливих моментів:

  1. Матеріал виготовлення краще вибрати такий, який зможе забезпечити природну вентиляцію. Або ж передбачити варіант створення гратчастого дна і боковин;
  2. Повністю виключити будь-які гострі кути, виступи, про які може поранитися малюк.
  3. Забути про такі елементи, як засувки, засувки і їм подібні. Взагалі краще уникати дрібних деталей.
  4. Надійність кріплень.
  5. Безпечні засоби для обробки елементів (фарби, лаки тощо), стійкі до зовнішніх впливів.
Зверніть увагу: приблизно до півроку дитина буде спати в колисці. Саме в цей час відбувається зростання і формування хребта. Тому вкрай важливо, щоб матрац був достатньо жорстким. Це необхідно для того, щоб хребет брав оптимальну, природну форму у сні.

І що найважливіше – це підбір матраца. Можна знехтувати красою, формою та іншими дрібницями люльки, але матрац повинен бути виготовлений безкомпромісно якісно.

Переваги

люлька як виготовитиВ кінці минулого століття вченими був проведений нехитрий експеримент: в одній групі вони відстежували розвиток дітей, які спали в колисках, а в другій — немовлят, яких відразу привчали до статичним стандартним ліжечок.

Результати були такі, що «колискові» дітки краще і швидше засинали, менше плакали і розвивалися швидше. В принципі, якщо задуматися, то це не сильно дивує, оскільки невеликий компактний простір люльки дає дитині відчуття захищеності і комфорту, майже як мамин живіт до народження.

Це одна з причин більш швидкої адаптації. Системи заколисування дозволяють не тримати дитину постійно на руках і давати відпочинок батькам.

Перевагою підвісних колисок є мінімум простору, в той час, як дитячі ліжечка займають багато місця. Особливо, якщо подумати про приставний варіант зі знімним бортом: ліжечко буває складно помістити так, щоб вона вмістилася до батьківського ліжка на невеликій площі.

Як виготовити

люлька як виготовитинасправді в інтернеті зараз дуже багато ресурсів, які розкажуть про те, як зробити підвісну люльку або колисочку-качалку самостійно. Причому «рецепти» пропонуються з покроковими інструкціями та фото чи навіть відео-інструкцій.

Тим не менш, перед виготовленням колиски потрібно чітко визначитися з цілим рядом моментів, відштовхуючись від яких і слід шукати креслення та інструкції:

  1. Перше, що потрібно врахувати для саморобної колиски – це матеріал. Буде це дерев'яний каркас, ліжечко з фанери з полозами, плетена корзина з жорстким дном з лози або ротанга, а може і зовсім плетені з макраме підвісна люлька? Питання непросте, залежить не тільки від фантазії, але і можливостей батьків на практиці реалізувати обраний варіант. Якщо обраний складний механізм, а практичних навичок щодо його створення немає, то існує велика ймовірність не впоратися з роботою. Потрібно тверезо оцінити можливості і сили для того, щоб зробити по-справжньому затишне гніздечко для немовляти.
  2. Другий – розміри. Малюкові в колисці важливий не тільки затишок, але і комфорт. Люлька – це, по суті, перша адаптація дитини до умов зовнішнього і незвичного світу.
  3. Необхідно врахувати і функціональність виготовляється предмета. Батькам варто тримати під рукою різний дріб'язок для дитини – ті ж серветки, соски та інше. Отже, не зайвим буде передбачити якісь кишені або ящики для зберігання подібних штучок;
  4. Додаткові девайси — наприклад, непогано буде мати відкидний верх або фіранку для захисту від сонця і зайвого пилу, або москітну сітку з натуральних тканин проти настирливих комах.
  5. І ще один важливий момент – дизайн. Найчастіше колиска стоїть у батьківській спальні, і було б непогано зробити дитячу ліжечко не тільки красивою, але і вписати її у вже існуючий інтер'єр. Варто подумати про те, чим прикрасити, які елементи використовувати для оформлення.

Як зробити люльку для новонародженого своїми руками, дивіться інструкцію в наступному відео:



Похожие предложения
Дата добавления: 8-05-2017, 13:03
Статьи по теме
Вибір і укладання ковроліну своїми руками
Все про влаштування підлог Ковролін – одне з найпопулярніших килимових покриттів, яке...
Клей для піноплекс: різновиди клейових складів і технологія монтажу
Утеплення зовнішніх конструкцій дозволяє збільшити комфортність житла. В якості...
Фібра для бетону: поліпропіленові та інші вироби, інструкція по застосуванню, відео і фото
Далеко не всі знають про існування такого допоміжного матеріалу, як фібра для бетону,...
Навісні стелі на кухні: керівництво по монтажу
Оздоблення стелі Кухня – приміщення, яким щодня користуються всі члени сім'ї. Тому до...
Посадка агрусу навесні - як і в якому місяці правильно садити?
Північний виноград – так в народі часто називають аГрус. Його плоди — комора вітамінів...
Як приклеїти і чим пофарбувати молдинг: правила монтажу, рекомендації по фарбуванню, фото і відео-інструкція
Капітальний або косметичний ремонт не обходиться без застосування накладних...
Як зробити кухню світлою, стильною і комфортною: вибираємо світильник
Підібрати освітлювальний прилад для кухонного стелі не так просто, як здається на...
Декор пляшок своїми руками: вантажні та інші ідеї оформлення інтер'єру, дизайн, відео і фото
Висновок Ви ознайомилися з тим, як задекорувати скляну пляшку своїми руками. Даний...
Як закрити дірку в стіні з бетону: корисні поради
Ремонт стін Якщо в процесі ремонтних робіт у вас виникла проблема, а саме у бетонній...