» » Навісні стелі на кухні: керівництво по монтажу

Навісні стелі на кухні: керівництво по монтажу



Оздоблення стелі

Кухня – приміщення, яким щодня користуються всі члени сім'ї. Тому до оформлення стелі необхідно підійти відповідально: правильно підібрати відтінок, гармонійно вписати новий елемент в існуючий стиль і підібрати той варіант конструктивного рішення, який не стане потрясінням для сімейного бюджету. Оптимальним рішенням для кухні визнані фальшстелі – красива і практична обробка, яка дозволить реалізувати будь-які дизайнерські ідеї.

Навісний стеля – це конструкція, яка складається з підвісної поверхні, системи кріплень і облицювання. Складність монтажу і нюанси виконання робіт залежать від обраного виду фальшпотолка, але всі варіанти підвісних конструкцій об'єднує спектр переваг:

  1. Необмежені можливості дизайну – власникові не обов'язково зупиняти вибір на ідеально рівній поверхні стелі! Можна створити багаторівневі конструкції, зонувати простір, комбінувати матеріали і колір на свій смак так, щоб поверхня над головою радувала око всіх членів сім'ї.
  1. Мінімальна підготовка базової поверхні – якісна альтернатива трудомістким процесам вирівнювання, штукатурення, шпаклювання і остаточної обробки стелі під фарбування і обклеювання шпалерами.

Зверніть увагу! Фальшпотолок є самостійним інструментом декору і надійно приховають від сторонніх очей всі вади базової поверхні: тріщини, відколи, плями, нерівності тощо. Тому при виборі навісного стелі досить видалити тільки ті елементи оздоблення (відшарувалася штукатурку, звисаючі фрагменти шпалер), які будуть заважати пристрою каркаса.

  1. Практичність навісного стелі полягає в можливості задекорувати в міжстельовому просторі всі інженерні комунікації (вентиляцію, кондиціювання, електропроводку, систему пожежогасіння).

Додатковий аргумент «за» фальшпотолок – простий монтаж: нюанси виконання робіт можуть відрізнятися в деталях в залежності від варіанту конструктивного рішення. Однак простий (однорівневий) стеля з, наприклад, пластикових панелей може змонтувати навіть виконавець без особливих навичок і знань в будівельній галузі.

простий монтаж панелей фото

Види навісних стель: поради дизайнера

Поява навісних стель в нашій країні пов'язано з популяризацією терміна «євроремонт», який у більшості випадків сприймався як якісне відновлення приміщень за міжнародними стандартами. Перші навісні системи «Армстронг», які використовувалися для додання поверхні над головою ідеального зовнішнього вигляду, відрізнялися складністю кріплень і сьогодні рідко застосовуються.

Популярним рішенням з аналогічними естетичними характеристиками є навісну стелю з різними варіантами облицювання, пристрій якого не вимагає яких-небудь спеціальних знань і складності доступно обивателю, володіє навичками поводження з звичайними інструментами (дриль, рулетка, шуруповерт, перфоратор, будівельний рівень):

  1. Пластикова вагонка кріпиться на дерев'яний або металевий каркас і відрізняється переваги: легкий догляд, простий монтаж, доступна ціна, стійкість до вологи. Для кухні стелю з пластикових панелей – ідеальне рішення з єдиним недоліком: обмеженістю декоративних рішень. Оптимальний варіант – вибрати систему прихованого типу і компенсувати недолік грамотним проектуванням освітлення або комбінуванням кольорів панелей.
стелю з пластикової вагонки фото
  1. Гіпсокартонні стелі з каркасом з оцинкованого профілю відрізняються невисокою вартістю, простим монтажем і широкими можливостями щодо реалізації авторських ідей. І, хоча стелю з облицюванням з листів ГКЛ не відрізняється довговічністю і боїться вологи, таке конструктивне рішення успішно використовується для оформлення кухні.

Ще один вид навісного стелі, який використовується рідко – рейкові системи. Така стеля відрізняється хорошими фізико-механічними властивостями і підійде для оформлення стелі кухні, але має недолік – кілька «нежитловим» зовнішнім виглядом, що обмежує застосування системи любителями оригінальних дизайнерських рішень.

Навісний стеля з гіпсокартону: інструкція з монтажу

Для монтажу навісного стелі з листів ГКЛ потрібно придбати матеріал, металевий профіль (основний, стартовий), «краби», підвіси, кріплення (дюбеля, саморізи) і підготувати інструменти:

  • перфоратор, шуруповерт;
  • лазерний рівень;
  • рулетку;
  • ножа для різання листів.

Порядок робіт:

  1. Розмітка стелі – нанести базову лінію на відстані 100-150 мм від поверхні і перенести креслення каркаса, дотримуючись крок розмітки 50 див.
  2. Закріпити каркас: спочатку зафіксувати до стін стартові профілі за допомогою анкерів, потім – підвіси і основний профіль. Кінці стійкового профілю необхідно закріпити до стартового, а в місцях перетину профілів встановити «краби».
Закріплюємо каркас для стелі фото
  1. Обшивка каркаса листами ГКЛ – прорізати отвори для світильників і пази для труб, притиснути гіпсокартон до каркаса і закріпити, використовуючи саморізи з широкими капелюшками.
Обшивка каркаса листами ГКЛ фото

При обшивці каркаса важливо стикувати листи впритул з мінімальним зазором й «утопити» головки саморезов в гіпсокартон. Останній етап робіт – закладення стиків, вирівнювання місць кріплення, шпаклівка і фінішна обробка, після чого навісний стеля готовий до експлуатації.



Похожие предложения
Дата добавления: 17-05-2017, 17:44
Статьи по теме
Профіль для перегородок з гіпсокартону: відео-інструкція з монтажу своїми руками, ціна, фото
В сучасному дизайні досить популярним елементом є фальш-стіни, обшиті гипроком. Для...
Технічні характеристики утеплювача піноплекс: види, властивості, специфіка виробництва і області застосування
Пеноплекс – це сучасний теплоізоляційний матеріал, виготовлений з пінополістиролу по...
Як правильно залити стрічковий фундамент своїми руками: технологія, помилки, відео-інструкція
Стрічковий тип фундаменту вважається найбільш надійним і довговічним варіантом, залежно...
Як вибрати обігрівач для квартири
Про електриці Вибір обігрівача – відповідальний момент, від якого залежить і рівень...
Современные решения для эффективного освещения
В мире освещения есть место, где мечты о свете становятся реальностью. Это не просто...
Чим обробити стіни всередині глинобитного будинку
Ремонт стін Оздоблення стін будинку з саману – це необмежений простір для творчості і...
Обшивка балкона вагонкою: обробка пластикової, дерев'яної дошкою своїми руками, фото і відео-уроки
Перелік матеріалів, наведений у таблиці вище, не є вичерпним. У нього можна включити...
Як зробити бетонне вимощення навколо будинку своїми руками: пристрій, технологія будівництва
Фінішним етапом будівництва будинку служить споруда вимощення, впритул оперізує цоколь....
Інтер'єр кухні в стилі прованс: ідеї по оформленню дизайну, фото
Яскраво-блакитне небо, зелені виноградники, оливкові гаї і білі будиночки на тлі...