Кухня – приміщення, яким щодня користуються всі члени сім'ї. Тому до оформлення стелі необхідно підійти відповідально: правильно підібрати відтінок, гармонійно вписати новий елемент в існуючий стиль і підібрати той варіант конструктивного рішення, який не стане потрясінням для сімейного бюджету. Оптимальним рішенням для кухні визнані фальшстелі – красива і практична обробка, яка дозволить реалізувати будь-які дизайнерські ідеї.
Навісний стеля – це конструкція, яка складається з підвісної поверхні, системи кріплень і облицювання. Складність монтажу і нюанси виконання робіт залежать від обраного виду фальшпотолка, але всі варіанти підвісних конструкцій об'єднує спектр переваг:
Зверніть увагу! Фальшпотолок є самостійним інструментом декору і надійно приховають від сторонніх очей всі вади базової поверхні: тріщини, відколи, плями, нерівності тощо. Тому при виборі навісного стелі досить видалити тільки ті елементи оздоблення (відшарувалася штукатурку, звисаючі фрагменти шпалер), які будуть заважати пристрою каркаса.
Додатковий аргумент «за» фальшпотолок – простий монтаж: нюанси виконання робіт можуть відрізнятися в деталях в залежності від варіанту конструктивного рішення. Однак простий (однорівневий) стеля з, наприклад, пластикових панелей може змонтувати навіть виконавець без особливих навичок і знань в будівельній галузі.
Поява навісних стель в нашій країні пов'язано з популяризацією терміна «євроремонт», який у більшості випадків сприймався як якісне відновлення приміщень за міжнародними стандартами. Перші навісні системи «Армстронг», які використовувалися для додання поверхні над головою ідеального зовнішнього вигляду, відрізнялися складністю кріплень і сьогодні рідко застосовуються.
Популярним рішенням з аналогічними естетичними характеристиками є навісну стелю з різними варіантами облицювання, пристрій якого не вимагає яких-небудь спеціальних знань і складності доступно обивателю, володіє навичками поводження з звичайними інструментами (дриль, рулетка, шуруповерт, перфоратор, будівельний рівень):
Ще один вид навісного стелі, який використовується рідко – рейкові системи. Така стеля відрізняється хорошими фізико-механічними властивостями і підійде для оформлення стелі кухні, але має недолік – кілька «нежитловим» зовнішнім виглядом, що обмежує застосування системи любителями оригінальних дизайнерських рішень.
Для монтажу навісного стелі з листів ГКЛ потрібно придбати матеріал, металевий профіль (основний, стартовий), «краби», підвіси, кріплення (дюбеля, саморізи) і підготувати інструменти:
При обшивці каркаса важливо стикувати листи впритул з мінімальним зазором й «утопити» головки саморезов в гіпсокартон. Останній етап робіт – закладення стиків, вирівнювання місць кріплення, шпаклівка і фінішна обробка, після чого навісний стеля готовий до експлуатації.