Яскраво-блакитне небо, зелені виноградники, оливкові гаї і білі будиночки на тлі синього моря – південь Франції, Прованс. Сільський колорит з нальотом французької витонченості – це прованський стиль в інтер'єрі будинку, предметах меблів, декору і навіть одязі.
Прованс в перекладі з французької – провінція, що в повній мірі відображає філософію сільського стилю. Французький кантрі романтичний, як сама Франція, відображає культурні традиції декількох поколінь, створює відчуття стабільності і спокою.
Простота і легкість стилю дозволяє подумки поринути в розмірене сільське життя. Атмосфера теплоти і затишку розташовує до відпочинку після напруженого ритму міських вулиць, допомагає розслабитися і відчути себе в безпеці.
Сім'я і дім – головні життєві цінності, на яких заснований прованський стиль. Умиротворенням і непорушністю пройняті предмети інтер'єру і декору. Полуразмытые фарби, ніби вицвілі на сонці, меблі з ознаками старіння, посуд і статуетки з минулого століття викликають почуття безпеки і захищеності.
Обов'язковими умовами французького сільського стилю є:
Стіни і стелю звичайно витримують у білих, молочних або бежевих кольорах. Світла палітра основного фону приміщення вигідно підкреслює яскраві життєрадісні тони предметів декору, текстилю та посуду. Поєднання блакитних і жовтих кольорів в оформленні нагадує про квітучих луках півдня Франції.
Пол може бути дерев'яним або плитковим, більш темних пісочних, теракотових, коричневих відтінків, які символізують землю Провансу. Традиційна дерев'яні меблі в прованському стилі відрізняється пофарбованими фасадами з розписом квітковими мотивами. Найчастіше прованський стиль застосовують на кухні, яка є серцем всього будинку і притулком від стресів повсякденного життя.
Сільський стиль зовсім нескладно відтворити самостійно, він не вимагає особливо ретельної обробки поверхонь і дорогих елементів декору. Для цієї мети підійдуть звичайні будівельні матеріали і підручні кошти.
За правилами оформлення приміщень в стилі прованс, поверхні стін, підлоги і стелі не повинні бути абсолютно гладкими.
При обробці стін декоративну штукатурку або фарбу накладають великими мазками, допускаючи нерівності і залишаючи сліди від щітки. Якщо будинок цегляний, то частина стіни можна не штукатурити для додання «вінтажності».
Поверхню стіни над робочою зоною покривають керамічної плиткою світлих відтінків з квітковими мотивами, характерними для прованського стилю.
Стелю прикрашають стилізованими під дерев'яні балки елементами або залишають його рівним, щоб не створювати проблем з прибиранням.
Для підлоги підійдуть тільки натуральні матеріали – кам'яна плитка (ідеальний варіант) або необроблена дошка, яку фарбують в темні кольори.
Плетіння вікон і дверей бажано виконати з дерева і пофарбувати їх білою фарбою.
Для дотримання стилю встановлюють велику зручну плиту з витяжкою у вигляді камінної димоходу. Над робочою поверхнею розвішують начищенную посуд та кухонне начиння. Побутову техніку ховають за непрозорими дверцятами шаф, а глиняний посуд, старовинний фарфор, статуетки і вази, навпаки, виставляють на загальний огляд.
Довершить образ французької кухні велика кількість натуральних тканин. Рушники та скатертини, фіранки на вікнах і полицях, чохли і сидіння на стільці і диван – все це пишність в непомітних квіткових візерунках природних відтінків.
Підвіконня прикрасять керамічні вазони з кімнатними рослинами. Для французького стилю підійде герань, фіалка, гортензія. Ароматні букетики сухих трав можна розставити на книжкових полицях або підвісити над робочою зоною.
Порада! Старий холодильник, скриня або столик ретро дизайну доповнять дизайн кухні в стилі прованс.Меблі сільського стилю масивна і грунтовна. Обідня група складається з міцного столу з круглої або прямокутної стільницею і стійких зі спинками стільців і вигнутими ніжками.
Робочі поверхні, глухі шафи і відкриті полиці виконують з деревини фруктових дерев. Пофарбовані фасади меблів штучно состарівают, щоб надати їм такий вигляд, ніби меблі послужила не одному поколінню.
Стилізовану меблі можна зістарити самостійно:
Меблі можна пофарбувати не тільки в білий колір. Для прованського стилю можна вибрати меблі блакитного, бузкового, жовтого кольорів.
Основою меблевого гарнітура виступає старовинний буфет. Якщо в родині зберігся такий раритет, він відмінно підійде для оформлення кухні в сільському стилі. Для підтримки французького колориту його потрібно пофарбувати в потрібний колір і трохи «зістарити».
Порада! В невеликій кухні обідній стіл прямокутної форми краще розмістити в кутку, а над ним повісити відкриті полиці з чайним сервізом. Можливо, Вам буде цікаво дізнатися, як відреставрувати стіл з допомогою декупажу. Рекомендуємо до прочитання цю статтю.А у цій статті — докладна інструкція по шиттю серветок для сервірування столу.
Прованс — це простір, світло і повітря. Тому освітлення кухні в прованському стилі, надається велика значення. Посилити природне освітлення за рахунок збільшення віконних прорізів, не завжди вдається в міських квартирах. У такому разі вікна краще не зашторювати. Можна обмежитися обрамленням вікна легкими фіранками.
Штучне освітлення не повинно бути агресивним. Жовтий розсіяне світло повинен м'яко висвітлювати кожен куточок кухні, створюючи інтимну атмосферу.
Для освітлення центру кухні підійдуть люстри з дерев'яними або фарфоровими елементами і лампами у вигляді свічок. Стилізацією під гасову лампу можна прикрасити робочу зону.
Над обіднім столом доречно буде виглядати тканинний абажур з квітковим візерунком. Ковані арматура настінних світильників, вигнута у вигляді виноградної лози, може бути прикрашена скляними плафонами і декоративними птахами.
Порада! Абажур для освітлення обідньої зони можна виконати самостійно. Для цього знадобиться натуральна тканина і швейні приналежності.Червоний півень символ Франції і герой сільського фольклору. Картини з зображенням півня, його статуетки та фотографії – обов'язковий атрибут прованського стилю.
Трепетне ставлення французів до квітам, особливо до троянд і лаванди, зобов'язує включити композиції із засушених трав і квітів декор кухні.
Всілякі вази, кошики, порцелянові і ковані статуетки, керамічний посуд, виставлені на відкритих полицях – підкреслюють стиль прованс.
Стіну кухні над обіднім столом можна прикрасити великими дерев'яними годинами, а сам стіл лляною скатертиною з квітковими мотивами.
Мереживні серветки на полицях і меблів нагадують про бабусині уроки рукоділля і створюють на кухні теплу, затишну атмосферу.
Довершують образ прованської кухні легкі ситцеві фіранки з воланами і ламбрекеном у верхній частині вікна. Забарвлення штор має відповідати загальним оздобленню приміщення. В ідеалі весь тканинний декор кухні виконують з одного матеріалу.
Як оформити кухню в стилі прованс дізнаєтеся з наступного відео: