» » Перець болгарський - правила вирощування розсади

Перець болгарський - правила вирощування розсади



Вирощування розсади перцю — процес непростий, але захоплюючий і цікавий. Садівник завжди може додати щось своє в схему посадки, а потім поділитися досвідом. Напевно, тим і привабливо індивідуальне садівництво.

Садимо розсаду

iПерш ніж визначитися з термінами посадки насіння перцю на розсаду, необхідно обміркувати, де перець буде рости на постійному місці: у відкритому грунті або в теплиці.

Варто врахувати і той регіон, де ви проживаєте. У районах на північ від Москви або Тули перець на розсаду зазвичай висівають в кінці січня до середини лютого.

Більш південні райони можуть зайнятися посівом з середини лютого до 8-10 березня. Ці терміни дотримуються при пересадці розсади на постійне місце у теплицю. При висадці розсади у відкритий грунт терміни переносяться на тиждень-півтора вперед.

Підготовка насіння

semenaВарто застереження, що для вирощування перцю у відкритому грунті і в теплиці необхідно підібрати різні насіння. Тому при купівлі насіння, варто врахувати всі нюанси.

В теплиці можна виростити більш пізні сорти. Це сорти з крупноплодными перцями, з товстими стінками, соковиті.

Розсада висаджується пізніше і загроза перших заморозків або холодних ранків», з холодними росами може не дати визріти перцям навіть до фази технічної стиглості.

Варто врахувати: при посадці у відкритому Грунті враховується те, що період росту рослин скорочується.

Підготовка насіння для посіву проводиться незалежно від сорту. Все насіння ретельно розглядаються, відбираються порожні, нестандартного розміру (маленькі чи висохлі). Способів підготовки безліч. У кожного дачника свій випробуваний варіант.

Класичний метод полягає в протравленні насіння відібраних у марганцового розчині. Різні сорти поміщають в окремі полотняні мішечки або загортають у марлю.

Поміщають в розчин марганцівки хвилин на 20-30. Промивають проточною теплою водою і злегка підсушують. Після цього можна приступати до посіву.

Як правильно посіяти

iДля отримання сильною, красивою і міцною розсади необхідно приготувати якісний почвогрунт, щоб рослини отримали достатню кількість поживних речовин.

Можна купити готовий субстрат для вирощування перцю в магазині, проконсультувавшись з продавцем. Якщо є можливість, то краще приготувати землю з осені самим.

Для цього беруться перегній, річковий пісок і торф. Пропорції повинні бути: 2:1:2. Всі компоненти добре перемішуються і прокаливаются.

Можна субстрат прожарити в мікрохвильовці (повна потужність, хвилин 10-15), в пароварці протягом години або в звичайній духовці, розсипавши на деко при температурі 100 градусів, поставивши на 1 годину. Коли земля охолоне, додається комплексне повне добриво, ще раз перемішується і можна розкладати в підготовлені для розсади ємності.

Варто відзначити: горщики або ящики повинні мати отвори в денці для стоку води. Субстрат добре проливається водою (але не до бруду або кашки), злегка ущільнюється, і висівається насіння.

У рядочке насіння повинні розташовуватися на відстані 1 см один від одного, між рядами не менше 5 див. Операцію, для зручності, краще всього проводити медичним пінцетом.

Розкладені насіння зверху засипають землею товщиною 1-1,5 см. При більш товстому шарі насіння будуть довго проростати. Більше поки не поливають, якщо тільки чітко видно, що земля пересихає, можна збризнути зверху водою з пульверизатора.

111214_0824_12Можливо, Вам буде цікава стаття про сорт перцю Вінні-Пух.

Про кращі сорти солодкого перцю Ви можете почитати тут.

Накривають ящики з майбутньою розсадою склом, плівкою або папером і залишають в теплому місці. Температура в період проростання насіння повинна бути не нижче 25 градусів. Після того, як з'являться перші петельки проростків плівку або скло необхідно прибрати і розсаду виставити в саме освітлене місце.

Як доглядати за розсадою

Ca7MMNgugyAЗ кожним днем все більше і більше проростків вилазять із землі. Як тільки з'являться всі, і відросте сім'ядольні листочки, температуру знижують до 17-18 градусів, щоб розсада не витягувалась.

Полив перцю проводять не часто, але рясно, відстояною теплою водою. Необхідно стежити за тим, щоб не пересихав земляний ком, в якому росте розсада.

У період росту необхідно провести 2-3 підживлення повним комплексним добривом. Краще поєднувати підживлення з поливами. Спочатку злегка полити водою, потім добривом, і знову водою. Такий спосіб виключає опік коренів розсади, якщо ви помилитеся з кількістю добрива.

Зверніть увагу: перець не терпить прикореневій посухи.

останнє підживлення необхідно провести за 10 днів-тиждень до посадки на постійне місце. За два тижні до пересадки розсади, її необхідно почати гартувати. Спочатку виносять на 2-3 години на балкон або веранду.

У подальшому цей час збільшують. В кінці можна залишати розсаду на загартовуванні на цілий день, за умови, що погода сонячна і немає протягів.

- Дивіться в наступному відео поради по посадці солодкого перцю на розсаду:



Похожие предложения
Дата добавления: 19-05-2017, 10:56
Статьи по теме
Колиска колиска для немовлят - як зробити своїми руками
Зараз багато майбутні батьки намагаються зрозуміти необхідність покупки ряду речей для...
Стандартные размеры матрасов для кроватей
Самым высоким спросом на современном рынке пользуются стандартные размеры матрасов для...
Як зберегти огірки свіжими на зиму: 5 дієвих способів
Огірки – це всіма улюблені овочі, які незмінно присутні в салатах та інших стравах. В...
Вирощування солодкого перцю: підбір сорту, підготовка до посіву і поради по догляду
Перець солодкий є бажаним гостем на будь-якому столі, оскільки в ньому є багато...
Розпилювачі до обприскувачів: види​ та класифікація за продуктивністю
Обприскувачі - це ключові інструменти в сучасному сільському господарстві, що...
Отдых в Коктебеле - только положительные отзывы
В Крыму есть неповторимое, очень живописное и уютное местечко, которое находится прямо...
Як шпаклювати стелю з гіпсокартону
Оздоблення стелі Шпаклівка гіпсокартонної стелі – складний технологічний процес, що...
Опис елітних літніх сортів груші: Видна, Красуля, Кафедральна
Як та яблуня, груша в наші дні поширена практично у кожному куточку Росії. Клімат і...
Утеплення лоджії піноплекс: порядок робіт та практичні рекомендації
Утеплення лоджії придбав заслужену популярність як спосіб розширити простір квартири....