Пеноплекс — це сучасний утеплювач, по своїм властивостям набагато більш якісний порівняно з пінопластом. Його застосовують, коли необхідно утеплення фасаду або цоколя. Він являє собою суміш гранул полістиролу, наповнених повітрям.
Такий матеріал має однорідну структуру і володіє високою міцністю при стисканні. Він незрівнянно міцніше пінопласту та інших утеплювачів. Крім того, порівняно з мінватою, піноплекс краще зберігає тепло.
Даний матеріал має масу переваг:
Детальніше про технічні характеристики піноплекс читайте тут.
Утеплення приватного будинку піноплекс
З мінусів можна відзначити тільки низьку захист від гризунів, але якщо добре закрити доступ до утеплювача зі всіх сторін, то можна не побоюватися пошкодження.При правильно спроектованій системі повітрообміну він прослужить довгі роки і подарує будь-якій будові не тільки теплозахист, але і відмінну звуконепроникність.
Розмір листа в середньому становить 600х1200 мм і важить трохи менше 15 кілограмів. Утеплювач відноситься до середньоцінового сегмента, тому значно заощадити не вдасться. Але так як він має відмінні технічні характеристики і служить дуже довго, то він виправдовує свою вартість.
Піноплекс застосовується для утеплення фасаду будинку
Для чого застосовується даний матеріал і в чому особливості його використання?Піноплекс рекомендується використовувати для утеплення фасаду. Матеріал необхідно ретельно укріпити. Так як він кріпиться зовні, то після оформлення його декоративними елементами, такими як штукатурка або плитка, неякісно закріплений утеплювач може стати причиною тріщин.
Для чого ще використовують піноплекс? Для зменшення теплових втрат його використовують для утеплення фундаменту. Так як матеріал відмінно переносить агресивне середовище, то його використовують, у тому числі і для зменшення глибини промерзання грунту. Утеплення зовні допомагає захистити бесподвальный будинок від промерзання. Така конструкція економить не тільки час на зведення, але і гроші.
Візьміть на замітку: утеплення підлоги піноплекс під стяжку стане відмінним рішенням в порівнянні з іншими матеріалами. Гідроізоляція в цьому випадку проводиться холодним склеюванням.
Утеплення піноплекс і пароізоляція стелі
Робота з піноплекс при утепленні стін має свої особливості. Бетонні і цегляні стіни потребують пароізоляції, а ось дереву вона не потрібна. Піноплекс дає стінам необхідне утеплення і захист, головне, змонтувати його правильно.Фахівці рекомендують проводити утеплення зовні, і лише в крайніх випадках — зсередини.
Виключенням є тільки лазні. Хоч вони і виконані з дерева, але тут пароізоляція буває необхідною, інакше будова згниє. Для пароізоляції рекомендується використовувати фольгований спінений поліетилен товщиною не менш 10 мм.
Про те, як утеплити підлогу піноплекс, читайте тут.
Якщо у Вас немає пароізоляційної плівки на пеноплексе, то стики в плитах потрібно проклеїти скотчем. Для пароізоляції можна прикріпити поліетилен або фольговану плівку. Монтаж проводиться на скоби, поліуретановий клей або двосторонній скотч, а краще всього вибрати плівку з клейким шаром. Пароізоляція кладеться з боку приміщення, інакше з'явиться вогкість.
Зверніть увагу: під стяжку підлоги необхідна гідроізоляція, щоб захистити утеплювач від вологи. Крім того, матеріал необхідно захистити від надмірного тепла зсередини. Тут зіграє важливу роль товщина піноплекс, чим він товстіший, тим краще.Крім того, піноплекс можна утеплити лоджію.
Пеноплекс — нешкідливий, екологічно чистий матеріал
Які існують види піноплекс, і чим вони відрізняються один від одного?Розрізняють:
Деякі покупці цікавляться, шкідливий чи піноплекс для здоров'я. Даний матеріал вважається екологічно чистим і тому він нешкідливий.
Інформацію про те, який вибрати клей для роботи з піноплекс, Ви знайдете тут.
Вибравши необхідний Вам вид піноплекс, можна без праці утеплити будь-яку будівлю від даху до фундаменту. Піноплекс особливо підходить для утеплення сендвіч-панелей. Це один з кращих матеріалів у будівництві, вже давно по достоїнству оцінений професіоналами.
Огляд різних видів піноплекс дивіться у відео: