Слово «ремонт» у багатьох асоціюється в першу чергу з поклейкою шпалер. І це неспроста, адже як же обійтися без них? Вони створюють настрій і своєрідну атмосферу в приміщенні завдяки своєму кольору, графіки, текстурі. Тому дуже важливо зробити процес їх поклейки точно і правильно.
Адже тріщини, бульбашки, накладки та інші дефекти кидаються в очі вмить, тим самим псують враження від ремонту. У цій статті ви знайдете відповіді на питання, як клеїти шпалери: відео поради та наочні фото процесу.
З чого ж слід почати? Адже так хочеться дізнатися, як клеїти шпалери на стіни правильно!
По-перше, подбайте про те, щоб стіни були ідеально рівними, чистими і гладкими.
не Можна допускати при поклейке шпалер на стіни наявності на їх поверхні тріщин, плям фарби, здуття та інших нерівностей. І ні за яких обставин не клейте нові полотна поверх старих, як би добре вони не трималися.
Від клею вони розмокнуть і можуть відійти разом з новим шаром.
Другий етап - підбираємо клей. Його склад і приготування визначається типом покриття. Більшість виготовляється на основі ПВА.
Зверніть увагу! При різанні полотен залишаючи припуск в 10 див. Цей запас потрібен для того, щоб після висихання клею листи трохи «сіли».
Далі, наносимо клей на смугу з допомогою валика. Рухи повинні бути спрямовані від центру до країв. Потім складаємо полотно навпіл і даємо просочитися не протягом 10 хвилин.
Поки листи просочуються, наносимо клей на стіну.
Після висихання прикладаємо смужку до стіни і акуратно розгладжуємо. Ганчіркою радять розгладжувати тільки паперову обробку, якщо ви використовуєте полотна, які мають рельєфний малюнок, краще озброїтися валик, який не тільки міцно закріпить лист, але і видавити зайвий клей.
Нанесення клею на поверхню
Вкрай важливо, щоб перше полотно лягло ідеально рівно, без перекосів, оскільки всі наступні будуть рівнятися на нього.
Якщо ви поєднуєте полотна внапуск, дуже ретельно замазуйте краю, якщо ж проводиться обклеювання під фарбування, можна клеїти стик в стик.
При поклейці флізелінових шпалер внапуск починайте процес від вікна, тоді стики будуть не так помітні. Ніколи не клейте ціле полотно в кути, що воно обов'язково буде відставати, коли клей висохне. Кут оформляється завжди внапуск так, щоб листи накривали один одного на сантиметр.
Поклейка на стелю проводиться аналогічно настінному варіанті.
Оздоблення стелі
Але, з-за відсутності отворів і розеток, стеля обробити простіше. Єдина складність у тому, що працювати доводиться з поверхнею, яка звернена вниз. Створіть собі зручні умови і тоді процес буде зовсім не важким. Для тих, хто взявся за непрості ремонтні справи ми підготували відео як клеїти шпалери на стелю.