Кавун – неймовірно солодка, соковита, ароматна ягода, споживання якої приносить величезну користь для людського організму.
Скоро літо, а значить, наближається пора корисних ласощів. Добра половина людей назве кавун головним річним ласощами. Співати дифірамби кавуну можна нескінченно довго. Головною темою сьогодні стане користь і шкода кавуна.
Хоча на перший погляд здається, що крім води в ній немає нічого, ця смугаста ягода містить у своїй м'якоті велику кількість корисних речовин.
Нижче перераховані основні мікроелементи, присутні у складі ягоди, і їх властивості:
Крім усього цього, кавун корисний для нирок. Це прекрасний сечогінний і желчевыводящее засіб. Якщо ви страждаєте каменями в нирках, медики рекомендують дотримуватися кавунової дієти.
Дозволяється їсти близько 3 кілограмів м'якоті в день і більше нічого іншого. Потрібно доповнити кавунову терапію енергійними стрибками. Як це працює? Кавун сприяє виведенню каменів і піску з організму, а стрибки допоможуть роздрібнити камені.
Візьміть на замітку: даний метод працює тільки за умови малих каменів або піску в нирках. Уточніть у вашого лікуючого лікаря, чи підійде цей метод саме вам.Крім всього, можна відзначити ще безліч корисних властивостей:
Так, насіння застосовуються при виготовленні косметичних засобів по догляду за шкірою обличчя. Ще використовуються як протизапальний засіб проти кровотеч.
Відомий народний рецепт від високої температури. При гарячкових станах кавунові насіння розтирають в порошок, розводять його водою в пропорції 1 до 10. Додати цукор і давати хворому кожні 2 години по 1 ст. ложці.
Кавун прекрасний сечогінний засіб. Внаслідок чого відбувається очищення організму від токсинів. Плюс виводиться зайва рідина з організму.
Ще у кавуна дуже низька калорійність, близько 26 Ккал на 100 грам. Що дозволяє не обмежувати себе в кількості спожитої ягоди.
В рамках дієти для зниження ваги дозволяється їсти 1 кілограм м'якоті кавуна на кожні 10 кілограм вашої ваги. Розділіть отримане число на 2 — це кількість прийомів їжі.
Нижче, Ви зможете побачити відео про те, як можна схуднути за допомогою кавуна:
Дієта передбачає такий раціон на 10 днів, але не кожен організм витримує монодієту. Якщо після 1 дня ви відчуваєте себе добре, не з'явилися такі симптоми, як метеоризм, тяжкість у шлунку, слабкість, то дієта вам підходить.
Якщо зовсім тяжко переносити дієту, додайте шматочок житнього хліба. Звичайно ж, вживати їжу потрібно тільки якісні перевірені плоди.
М'якоть кавуна широко застосовується в косметології. З нього роблять чудові тонізуючі та освіжаючі маски для обличчя. Кавун вирівнює колір обличчя, живить шкіру, вирівнює колір.
Рецепт найпростішої маски для обличчя з кавуна. Просочити марлю кавуновим соком і прикласти до обличчя на 20 хвилин.
На форумах пишуть, що якщо кавуновий сік заморозити і вранці замість вмивання протирати обличчя цим крижаним кубиком, можна сповільнити старіння шкіри.
Після протирання вмиваються теплою водою і змащують обличчя будь-яким підходящим для вашого типу шкіри кремом.
Але при всіх своїх очевидних плюсах, кавунова м'якоть має свої протипоказання.
Зверніть увагу: шкірка і насіння також володіють цілющими властивостями.Кавун протипоказаний людям:
Пам'ятайте, що неякісні плоди здатні викликати отруєння організму навіть у малих кількостях. Також не рекомендується переїдати.
Середня денна порція кавунової м'якоті 150 грам. Це достатньо, щоб заповнити запас необхідних мікроелементів. Хоча й існує думка, що кавун це одна вода і, тому його можна їсти, скільки захочеться, але це не так.
Вважається нормою з'їдати не більше 500 грам за 1 прийом їжі. Але норма — це середньостатистичні дані, точний розмір порції кавуна можна дізнатися тільки досвідченим шляхом.
Отже, поїдання кавуна завдає шкоди організму в 2 випадках:
В обох випадках може статися отруєння організму.
Отруєння кавуном проявляється:
При отруєння кавуном слід приймати наступні заходи:
Небезпеку представляє не сама ягода, а бажання деяких продавців отримати максимальний прибуток. Плоди нашпиговують всілякими нітратами, щоб вони виростали ще більше і швидше дозрівали.
Деякі нітрати настільки прискорюють дозрівання, що вдається знімати по 2, а то і 3 врожаї за сезон.
Самі по собі нітрати мало шкідливі. Але потрапляючи в кишечник, вступають в реакцію з мікрофлорою, перетворюються в нітрити. Які, в свою чергу, викликають багато різних ускладнень: від харчового отруєння до онкологічних захворювань.
Перевірити кавун на нітрати легко. Візьміть шматочок м'якоті і покласти її в склянку зі звичайною водою. Неякісний продукт забарвити воду. Якщо ж вода просто помутніє, кавун готовий до вживання.
Пропонуємо Вам подивитися відео про те, чим корисний кавун для нашого організму і як правильно його вибрати: