» » Фарбування шпалер на стелі: тонкощі і рекомендації

Фарбування шпалер на стелі: тонкощі і рекомендації



Оздоблення стелі

Фарбування шпалер – один з найпопулярніших способів декорування стельової поверхні. Багатий вибір тиснень і широка палітра барвників дозволяють створити стелю на свій смак – від достовірних імітацій оксамиту до полірованої поверхні, що нагадує кузов новенького автомобіля. Головне при виконанні робіт своїми руками – правильно вибрати фарбу, вивчити нюанси виконання малярних робіт і дотримуватися рекомендацій фахівців з фарбування поверхні.

Фарбування шпалер є захоплюючим заняттям для тих, хто не любить типові рішення і прагне дати волю польоту фантазії. Можливості декорування поверхні при виборі шпалер під фарбування практично не обмежені – можна підкреслити ефектну структуру матеріалу, надати стелі ніжний і приємний відтінок або реалізувати сміливий дизайн, виділивши малюнок контрастною фарбою. Головне при виконанні робіт – правильно підібрати лакофарбову продукцію з урахуванням виду шпалер, вибрати оптимальний спосіб фарбування і суворо дотримуватися рекомендації фахівців щодо виконання малярних робіт.

Фарбування шпалер на стелі фото

Фарби для фарбування шпалер: особливості вибору

Вибір фарби – відповідальний момент ремонту стелі, від якого, в основному, буде залежати результат зусиль. Для якісного фарбування шпалер досвідчені майстри рекомендують використовувати барвники на водній основі, екологічно чисті, світлостійкі лакофарбові матеріали, які дозволять конструкції «дихати» і не перешкоджають проникненню повітря. До них відносяться акрилові, латексні і дисперсійні фарби.

види фарб фото

На етапі вибору фарби необхідно визначити, який ефект планується створити на поверхні над головою і вибрати відповідний вид барвника:

  • глянцеві створюють довговічне і надійне покриття і надають виразності поверхні стелі;
  • матові рекомендуються у випадках, коли не вдалося досягти ідеально гладкою і рівній поверхні – барвники задекорируют дрібні дефекти і поліпшать зовнішній вигляд стелі.

ВАЖЛИВО! Не допускається використовувати барвники на розчинниках і масляні фарби – такі склади можуть пошкодити ефектну структуру оздоблювального матеріалу!

Вибір фарби залежить від виду оздоблювального матеріалу. Для фарбування вінілових шпалер краще віддати перевагу акрилові фарби. Склошпалери можна фарбувати як акриловими, так і алкідними фарбами, які створюють тверду плівку з тривалим терміном служби.

Фарбування шпалер: основні етапи робіт

Перше, що потрібно пам'ятати при фарбуванні шпалер, – приступати до роботи можна тільки після повного висихання шпалерного клею. Якщо планується фарбування старих шпалер, то до початку робіт необхідно підготувати поверхню: видалити жирні плями, очистити від пилу.

Основні етапи робіт:

  1. Підготувати приміщення. Необхідно захистити підлогу і інші поверхні від ризику випадкового попадання фарби за допомогою укривний паперу або поліетиленового покриття.
Підготувати приміщення для фарбування стелі фото

Для кріплення покриття рекомендується скористатися малярською стрічкою, яка без слідів знімається з поверхонь, а при необхідності пофарбувати молдинги (пінополіуретанові, гіпсові) – проклеїти малярний скотч по крайці багета. Крім того, необхідно забезпечити оптимальну температуру і вологість в приміщенні і подбати про відсутність протягів в процесі фарбування і висихання фарби.

  1. Підготувати матеріали та інструменти: валики, кисті, фарбу, ємність для розкачування і захисний одяг (рукавички, окуляри, головний убір). Загальний принцип вибору валиків: чим рівніше поверхня шпалер – тим менше ворс. Фарбу необхідно розвести з водою:
    • процідити через шари марлі;
    • додати потрібно кількість води;
    • перемішати за допомогою міксера до однорідної консистенції.

порада! Досвідчені майстри перед роботою замочують валик – кладуть у теплий мильний розчин на 10 хвилин, ретельно протирають рукою і промивають. Така хитрість дозволяє уникнути випадання ворсу під час фарбування!

При підготовці валика до фарбування не рекомендується занурювати інструмент цілком в кювету – краще опустити на кілька сантиметрів одну сторону, перевернути і повторити процедуру з другою стороною. Після цього розкачати валик, переконатися, що фарба розподілилася рівномірно, і повторювати цю процедуру кожного разу, коли фарба закінчується.

Валик у фарбі фото
  1. Фарбування шпалер. На цьому етапі важливо правильно вибрати спосіб фарбування залежно від виду шпалер. Фарбування шпалер на флізеліновій основі виконується кількома способами:
    • звичайним – забарвлюються наклеєні шпалерні полотна;
    • до наклеювання шпалери фарбуються із зворотного боку і, після висихання, клеяться на стелю;
    • спочатку стельова поверхня зафарбовується в яскравий колір, а потім клеяться шпалери – за рахунок того, що матеріал просвічується, виходить ніжний відтінок стелі.

Цікавим варіантом оформлення стелі є ще один метод фарбування: пофарбувати стелю сильно розведеною фарбою і легко протерти ганчіркою структуру шпалер. В результаті такого методу основа буде темного кольору, а малюнок – набагато ніжніше. При фарбуванні шпалер зі скловолокна використовується звичайний спосіб: зафарбувати ділянка валиком, а периметр по краях і кути – пензлем.

фарбуванні шпалер в кутах фото

Оптимальне число шарів фарби – два, АЛЕ якщо необхідно виділити структуру оздоблювального матеріалу, фахівці рекомендують провести гумовим або велюровим валиком по полотну в третій раз – і порадувати око ефектним видом поверхні над головою!



Похожие предложения
Дата добавления: 10-05-2017, 19:03
Статьи по теме
Бітумна черепиця: різновиди, виробники гнучкого покрівельного матеріалу, відео і фото
У цій статті ми з вами розглянемо, що таке бітумна черепиця. З'ясуємо, які існують...
Роль подпорной стенки в конструкции альпинария
Подпорная стенка, или как её называют профессионалы ландшафтного дизайна, шпалерник,...
Як правильно зробити мелкозаглубленний стрічковий фундамент своїми руками: етапи будівництва, покрокова відео-інструкція
Серед усіх варіантів пристрою фундаменту, мелкозаглубленний користується особливою...
Які дерева і чагарники, посадити на дачі
Ландшафтний дизайн Дерева і чагарники – прекрасна прикраса заміського будинку, відоме...
Садовий чагарник бобовник (золотий дощ): посадка і догляд в Підмосков'ї, поради по вирощуванню на дачній ділянці
У цій публікації поговоримо про правила посадки і тонкощі догляду за рослиною бобовник,...
Керамоблок: розміри, характеристики будівельного матеріалу, тепла кераміка, фото блоків і відео
Великоформатні блоки з обпаленої глини — чудова альтернатива стандартному цеглі...
Як клеїти шпалери: відео поклейки, робимо правильно
Фотошпалери давно стали популярним матеріалом, використовуваним для декору інтер'єрів....
Рамковий МДФ: фасади для кухні з профілю, розбирання, відео-інструкція по установці і фото
Привіт. Цього разу в рамках курсу ремонту пропоную дізнатися про те, як виготовляються...
Унікальний щавель - його властивості та способи застосування
Одним з перших рослин, що з'являються навесні на грядках, є унікальний щавель і, щоб...