» » Ешшольція: опис та фото рослини, особливості посадки і догляду

Ешшольція: опис та фото рослини, особливості посадки і догляду



Ешшольція – красива квітка, своїм зовнішнім виглядом нагадує мак. Тому, носить ще одна назва, яка більше використовують садівники – любителі – Каліфорнійський мак. Вирощують эшшольцію найчастіше саме з насіння.

Рослина вважається однорічним. На клумбі поєднується майже з усіма видами інших польових квітів.

Навіть початківець садівник легко впорається з цією рослиною, тому що ешшольція не вибаглива культура і не вимагає особливої уваги до себе.

Походження

Ешшольція потрапила до нас з далекої Північної Америки. Привезена вона була Іоганном Фрідріхом фон Эшшолтцом, в честь якого і отримала свою цікаву назву.

Насіння, які висадили інші ботаніки, на жаль, не давали суцвіть, і надалі залишилися не вивченими. Але в цей раз вченому вдалося домогтися бажаного результату.

Красиві квіти почали вирощувати в своїх садах знамениті на той час люди, і незабаром вони поширилися по всій Європі. Завдяки своїм золотистим пелюсткам, ешшольція в Іспанії отримала назву «Золота чаша». У нас в народі її називають звичайним «полынком» або «балерина».

Опис

Цвітіння «балерини» починається приблизно на початку літа і триває практично до зими. На одному кущі розташовуються відразу кілька бутонів, кожен з яких продовжує триматися на стеблі протягом 3-4 днів, після чого вмирає.

Такі бутони розкриваються один за іншим, не даючи безперервного зацвітання перериватися. Ешшольція має стрежневой корінь у довжину не більше півметра. Пагони у рослини тонке і численні.

Листки ростуть на довгих черешках, на вигляд — ажурні, зеленого кольору. Сам квітка досягає 7 см у діаметрі, що залежить від сорту кущів.

Найбільш поширеними європейськими видами (всього їх 12) є ешшольція каліфорнійський (Eschscholzia californica) і ешшольція дернистая (Eschscholzia caespitosa). Колір бутонів найчастіше жовтий або оранжевий, хоча зустрічаються і інші забарвлення: від яскраво-рожевої і червоної до ніжно-кремового.

Пелюстки «балерини» з махровими кінчиками або гладенькі на вигляд. Цікава особливість Каліфорнійського маку – це боязнь вітряної та дощової погоди. Квітка закривається при холодній температурі повітря і в темний час доби. Споглядати його красу можна лише вдень, в сонячну погоду.

Посадка

Квітка розмножується сам по собі в диких умовах. Насіння розносяться вітром, що сприяє появі нових рослин.

Ешшольція любить сухий піщаний і супіщаний грунт. Для посіву кращими є ділянки з достатньою кількістю сонячного освітлення, на яких не застоюється вода.

Садити насіння можна як навесні, так і в осінній період. Якщо посіяти восени, то цвітіння буде ранньою. Максимальний час схожості насіння становить 3 роки. Варто пам'ятати про те, що насіння найкраще зберігаються в холодильнику.

Зверніть увагу: виростити эшшольцію в глиняному грунті буде проблематично. Грунт обов'язково повинна бути дренажної. Крім того, для вирощування квітки необхідна якісна аерація (природне провітрювання).

Розсаду «балерин» вирощують рідко. Причиною цього є система коренів, пристосована до сухих грунтах. Розвивається коренева система швидко і впроваджується в грунт дуже глибоко. Швидше всього, що при пересадці коріння ушкодяться, і квітка, в кінцевому підсумку, не виросте.

Насіння садять переважно у верхньому шарі Грунту, з обов'язковим попереднім мульчуванням грунту.

Порада від редакції: якщо посадка відбувається восени, то бажано утеплити посів опалим листям.

Весняна посадка починається з початку квітня. Садівники практикують висаджування насіння прямо на відкритий сніг, з подальшим облаштуванням саморобній теплиці. Проріджування робиться після того, як у рослини з'являться перші листки.

найслабші і маленькі паростки видаляються. Немає сенсу їх пересаджувати ще раз, адже вони навряд чи приживуться. Коли «полынок» садять під зиму, то перша розсада з'являється як правило вже в травні.

Як виростити розсаду

Для початку потрібно вибрати спеціальну ємність, в яку висаджуються насіння. Найкраще ешшольція буде рости в невеликих високих контейнерах або спеціальних ящиках.

Засипати ємність підготовленим грунтом, і можна приступати до висадки насіння. Посіявши, притрусити невеликою кількістю Грунту, і чекати поки з'явиться перша розсада. Це займе часу до 3-х тижнів.

Після чого потрібно прорідити сходи. Це робиться тоді, коли кожна рослина має пару листків. Через деякий час розсада стане більш міцною — пора висаджувати її у відкритий грунт.

Загортання насіння в торф'яні таблетки

Ще для вирощування розсади використовують спеціальні торф'яні таблетки, які викладають в невеликий пластиковий контейнер і поливають водою з допомогою пульверизатора.

На дно контейнера важливо налити трохи води кімнатної температури. Збільшуючись у висоті з-за набухання від води, таблетки з часом стануть стовпчиками. Зайву воду обов'язково потрібно злити.

Далі, в пігулках роблять невеликі поглиблення, в які викладаються насіння. У кожну ямку потрібно класти по одній насінині. Найзручніше це робити дерев'яною зубочисткою, попередньо змочивши її в воді.

Потім потрібно присипати насіння грунтом, після чого злегка змочити водою. Щоб не переплутати паростки, можна підписати лоток, або вставити в нього бирку з назвою квітки і датою висадки.

Ємність слід накрити і покласти в поліетиленовий пакет. Температура проростання эшшольції становить близько +17 градусів. Таблетки не варто поливати до появи перших паростків, тому що в закритому контейнері зберігається волога.

Після проростання лоток слід переставити у саме сонячне місце вдома. Але не дуже спекотне, до +20 градусів. Бувають випадки, коли таблетка зменшується в розмірах, це означає, що потрібно додати на дно лотка крапельку води.

Важливо знати: не забувайте вилити зайву воду, після повного вбирання. Перезволоження небезпечно для эшшольції!

По закінченню 10-14 днів можна поливати рослину з додаванням добрива, про який буде розказано трохи пізніше. Якщо квітникар бажає, щоб рослина витримувало низьку температуру, то варто почати загартовувати паростки вже за 2 тижні до висадки в грунт.

Після того, як грунт для пересадки успішно визначена, варто зробити невеликі лунки на відстані 20-30 см. Взяти росток і помістити його в лунку, після чого присипати грунтом і злегка притиснути рукою навколо нього для ущільнення. Слід полити водою вже висаджену розсаду.

Поради по догляду

Грунт, в яку висадили квіти потрібно постійно розпушувати і вчасно удобрювати. В основному ешшольція не вимагає поливу, якщо літо звичайне, не посушливе. Найчастіше вистачає дощової води. Але якщо погода дуже жарка, то напоїти водою рослина стоїть.

Стимуляція зростання відбувається за допомогою добрива грунту перед садінням:

  • фосфором;
  • калієм;
  • азотом;
  • золою.

Треба врахувати, що при використанні добрива у вигляді органіки рослина може померти. Якщо потрібно, щоб полынок більше не зростав, слід видалити з ділянки відразу при початку засихання.

Хвороби

Ешшольція в домашніх умовах не вимагає якогось особливого догляду. Варто лише дотримуватися основних порад.

Єдине, що може дуже нашкодити квітці – це бобова попелиця, позбавитися від якої в разі її появи, допоможе обприскувач «Командор».

У боротьбі з павутинним кліщем – ще одним несприятливим, вражаючим эшшольцію, можна використовувати розчин інсектициду актеллік.

Корисно знати: при сильному зволоженні і загниванні квітки варто видалити його відмираючих частина.

При появі борошнистої роси, фахівці рекомендують обробити рослина сіркою.

- Дивіться в наступному відео поради садівника з вирощування эшшольції:



Похожие предложения
Дата добавления: 11-07-2017, 15:49
Статьи по теме
Як зробити стіл для школяра: ідеї, креслення з розмірами, покрокова інструкція, фото і відео
Учневі будь-якого класу, від самого маленького до випускника, потрібно місце для занять...
Як зшити чохли на стільці своїми руками - фото і викрійки
Універсальним способом оновити старі і вже порядком обридлі стільці стане пошиття...
Як вибрати оптимальну температуру на кондиціонері влітку під час спеки та зберегти комфортну атмосферу в приміщенні
Влітку, особливо під час спеки, кондиціонер стає справжнім порятунком від пекла....
Опис сорту перцю Бик: червоний, помаранчевий і жовтий
Серед гібридних сортів перцю хороші рекомендації отримав сорт Бик. При виборі сортовида...
Полезный для автомобилиста инструмент
Иметь собственный автомобиль очень удобно. Это даёт нам массу возможностей и свобод,...
Вибираємо утеплювач для лазні: види та їх особливості
Лазня і Сауна Якісний утеплювач дозволить створити безпечну атмосферу під час банних...
Як виглядає ліщина: фото дерева і листя, опис і особливості агротехніки
Ліщина у народі називається ліщиною. Це назву дерево отримало з-за особливої форми...
Як зробити патіо на дачі своїми руками: матеріали, проекти, етапи робіт, фото і відео
У кожного своє поняття ідеальною дачі. Хтось реалізує на 6 сотках садівничі таланти,...
Стиль лофт в інтер'єрі кухні: ідеї та особливості дизайну, фото і відео
Стиль лофт, не так давно з'явився в проектах оформлення житлових приміщень, відноситься...