При нинішній селекції тропічних рослин в наших широтах, сучасні квартири перетворюються в оранжереї. На даний момент модним явищем стало вирощування орхідеї в домашніх умовах.
При належному догляді ці рослини можуть радувати нас цілорічним цвітінням. Але іноді цього не трапляється, і тому виникає питання: чому не цвіте орхідея і чи можна якось прискорити її зростання?
Особливість орхідеї полягає в тому, що вона розквітає тільки через 2 роки після посадки. При висадці з допомогою дітки необхідно дочекатися 6-ти повноцінних листя, а потім задаватися питанням — чому немає суцвіть.
Висадивши рослина окремо в горщик, спостерігаємо нарощування кореневої системи. На цей процес іноді йде до півроку. Листя і повітряні корені з'являються тільки після цього терміну. Час появи нових листя не можна пропустити, так як там починають формуватися нирки майбутніх квітів. Необхідно відразу приступити до активних дій по підгодівлі рослини спеціальними добривами для орхідей. Їх слід вибирати з меншим вмістом азоту або зовсім без нього. Кращими мінеральними сумішами будуть комплекси, що містять магній, калій і фосфор.
Орхідея, як тропічна рослина, не знає змін пір року і того, що взимку необхідно припинити цвітіння. Не реагує квітка і на тривалість світлого часу доби, бо, як росте в тропічному лісі під захистом цупкого листя. Всі ці чинники ведуть до того, що цвітіння орхідеї в домашніх умовах може тривати цілий рік.
Якщо світла буде мало, орхідея не буде цвісти
Якщо рослина не дало квітконоси протягом року або більше, то потрібно з'ясувати причину цього. Для цвітіння орхідей потрібні наступні умови:
Добриво орхідей мінералами є важливою частиною догляду за ними
Можливо, Вас також зацікавить стаття про розмноження орхідей в домашніх умовах.Про догляд за орхідеями після цвітіння розповідає наступна наша стаття.
Бувають випадки, коли дотримані і виконуються рекомендації викладені вище, а суцвіть орхідея не дає. Тут доречно скористатися порадами професійних квітникарів.
Прийоми, якими користуються для прискорення цвітіння орхідей:
Навіть полив необхідно проводити без зсуву горщика (про те, як правильно поливати орхідею в домашніх умовах Ви можете прочитати тут). Горщик для орхідей вибирається обов'язково прозорий з гладкою поверхнею для уникнення травм кореневої системи.
Цвісти орхідея починає з віку 1,5 років. Але якщо рослина не цвіте тривалий час потрібно визначити його вік за кількістю листків на квітках. Здатність до цвітіння зберігається при наявності 5 пагонів.
Полив рослини в період спокою повинен проходити раз на два тижні. Для стимуляції цвітіння орхідеї можна спробувати організувати теплий душ: у ванній відкрити гарячу воду і напустити пар, занести квітка і рясно полити з душу водою з температурою до 35 градусів.
Час прийняття душу для орхідеї становить приблизно двадцять хвилин. По закінченні процедури рослину не можна відразу виносити в інше приміщення на протяг – орхідея може загинути.
При дотриманні рекомендацій по догляду за рослиною орхідея буде радувати вас красивими оригінальними квітами.
З цього відео Ви дізнаєтеся, як домогтися цвітіння кімнатних орхідей: