» » Види кабелів і проводів для електропроводки

Види кабелів і проводів для електропроводки



Про електриці

Кабелі і дроти – важлива складова енергосистеми, від правильного вибору яких залежить і бюджет ремонту, та безпечна експлуатація електропроводки. Тому тим, хто планує організувати електропостачання, необхідно вивчити кожен нюанс – від вибору перерізу проводу до особливостей прокладки кабелів.

Кабелі та проводи – це величезний асортимент продукції, який тільки в Росії представлений більш, ніж 20 000 видами. Широкий вибір найважливішої частини енергосистем – провідників, що передають електричний струм, дозволить реалізувати будь-які ідеї з електропостачання приміщень. Головне – правильно обрати вид виробів і керуватися Правилами пристрою електроустановок (ПУЕ) при виборі перерізу жили.

Пам'ятаєте! Правильний вибір провідників – не порожня захоплення, а відповідальний етап ремонту, від якого залежить безпечна експлуатація електропроводки. Тому тим, хто не планує близьке знайомство з термінами «коротке замикання», «плавлення ізоляції» або «пожежа», рекомендується зупинити вибір на провіднику, який відповідає нормам ПУЕ.

Для стандартної квартирної електропроводки з максимальним струмом споживання і тривалої навантаженням 25 ампер рекомендується мідний дріт перерізом 5 мм2, відповідний діаметру 2,5 мм. Мінімальний діаметр провідника для квартирної енергосистеми, у відповідності з ПУЕ, становить 1,8 мм перерізом жили не менше 2,5 мм2.

Види проводів: поради щодо вибору

Провід – це одна неизолированная струмопровідна жила або один/декілька ізольованих. Залежно від наявності/відсутності ізоляції, весь асортимент продукції розрізняють на:

  1. Ізольовані проводи з ізоляцією і опліткою: бавовняна пряжа, пластмаса, гума, металева стрічка. Ізольовані, у свою чергу, розрізняються на два різновиди в залежності від наявності захисної оболонки:
  • захищені з оболонкою для захисту від кліматичних впливів і герметизації (марки ПРВД, АПРН, АПРФ, інші);
  • незахищені без оболонки марок ПРД, АПРТО, АППР, ППВ, АППВ, інші.
  1. Голі дроти без ізолюючих покриттів. Такі провідники використовуються, в основному, для повітряних ліній електропередач (марки ПС, ПСО, АС, А, інші).

В залежності від кількості жил розрізняють одне- та багатожильні (гнучкі) дроти, а за матеріалом виготовлення асортимент представлений трьома основними видами:

  1. Алюмінієві – провідники з дешевого, легкого, хімічно стійкого і добре віддає тепло матеріалу з пристойною електропровідністю. Недоліки – алюміній окислюється, тому є ризик перегріву дроти і втрати контакту, і не гнеться. Крім того, такі дроти значно поступаються міді по провідності (1,5 рази).
алюмінієвий кабель фото
  1. Мідні – це гнучкі проводи з високою провідністю з матеріалу, який не створює оксидної плівки. Однак вироби дороги, відрізняються високою щільністю і «не дружать» з алюмінієм: при контакті утворюють гальванічну пару, яка руйнує контакт. Тому при необхідності з'єднання двох видів провідників потрібні спеціальні клеми.
мідні кабелі картинка
  1. Алюмомедь – поєднання алюмінієвого сердечника з мідною сорочкою. Недорогий механічний композит об'єднує позитивні властивості двох попередників, але поступається кожному з металів за показниками.
Алюмомедный кабель картинка

Для створення енергосистем фахівці рекомендують використовувати мідні дроти, як надійний в експлуатації і не схильний до корозії матеріал. Популярний асортимент провідників – марки ПУНП, ПУГНП для монтажу розеток і прокладки освітлювальних систем. Економ-варіант побутових проводів – АПУНП з алюмінієвими жилами, телефонних: 1) ТРП з поліетиленовою ізоляцією; 2) ТРВ для монтажу зовні; 3) плоский ШТЛП з мідними жилами; ПРППМ підвищеної гнучкості.

Види кабелів: рекомендації фахівців

Кабель – це один/декілька ізольованих жил, скручених разом, які укладені в оболонку (кембрик): неметалеву (пластмасову, гумову), металеву. В залежності від умов експлуатації/прокладки, кабель може бути захищений декількома покривами поверх оболонки або свитыми металевими стрічками (броньований). Додатковий захист від зовнішнього впливу забезпечують наповнювачі різних видів.

Асортимент кабелів класифікується за декількома ознаками, аналогічно проводах: по матеріалу жили, кількістю провідників… однак для самостійного вибору виробів фахівці рекомендують вивчити маркування – буквено-цифрове позначення. За цією ознакою можна швидко визначити тип провідника і основні характеристики:

  • матеріал жили позначається першою літерою, при цьому вигляд виробу визначається по наявності літери «А», так як мідні не маркуються. Тому АВВГ – це алюмінієвий кабель, а ВВГ – мідний;
  • область застосування (друга буква): інсталяційний – П або, монтажний – М, контрольний – До, інсталяційний – Ш, гнучкий монтажний – МГ. Відсутність другої букви означає силовий кабель;
  • тип ізоляції (третя буква): полівінілхлорид (ВР), капрон (К), подвійна обмотка (Д), поліетилен (П), скловолокно (З), гума (Р або негорюча НР, Н), екранований (Е), поліамідний шовк (Ш);
  • особливості конструкції (четверта буква): гнучкий – Р, броньований – Б або До (круглої дротом), в обплетенні – О, для труб – Т.

Додаткові відомості про кабель позначаються прописними літерами, а цифри послідовно позначають: 1) кількість жил; 2) перетин. Найпопулярніші види силових кабелів – NYM або ВВГ з кембриком з ПВХ, а також різновиди ВВГ: з алюмінієвою жилою (АВВГ), підвищеної негорючістю (ВВГнг), плоским перетином (ВВГп). Для роботи на відкритому повітрі рекомендується використовувати КГ – гнучкий кабель і його різновиди.



Похожие предложения
Дата добавления: 23-05-2017, 15:39
Статьи по теме
Особенности и преимущества дверей с терморазрывом
Двери являются ключевым элементом в современных системах энергосбережения и управления...
Обшивка балкона вагонкою: обробка пластикової, дерев'яної дошкою своїми руками, фото і відео-уроки
Перелік матеріалів, наведений у таблиці вище, не є вичерпним. У нього можна включити...
Як вибрати кращі штори на люверсах для кухні
Штори на люверсах - це великі можливості для оформлення кухні, так як подібні завіси...
Як вирівняти стелю в новобудові
Оздоблення стелі Досить часто після здачі будівельниками житлового будинку, спливають...
Как выбрать фильтр для скважины: советы и рекомендации
Скважина на загородном участке – это всегда чистая и вкусная вода. Это первая причина,...
Как правильно выбрать скатерть: советы и рекомендации по выбору домашнего текстиля
Декор и аксессуары играют ключевую роль при оформлении любого жилого пространства....
Види світильників з дистанційним пультом управління
Про електриці З кожним роком з'являється велика кількість новітніх технологій, які...
Штучна водойма своїми руками
Ландшафтний дизайн Штучний водойма – вдале рішення ландшафтної архітектури, за...
Дизайн-проект кухні: інтер'єр маленької, лінійного приміщення, інструкція з розробки, відео, фото
Чому люди вдаються до послуг дизайнерів, щоб спроектувати красиву і зручну кухню? Тому...