Димар – невід'ємна частина конструкції парної, від якої залежить пожежобезпечність, витрата палива, чистота повітря і швидкість нагрівання лазні. Тому до влаштування димоходу необхідно підійти відповідально, суворо дотримуючись нюанси монтажу, інакше неправильно сконструйований елемент парної зробить експлуатацію споруди неможливою.
Димар своїми руками – бюджетний варіант облаштування споруди для прийому оздоровчих процедур, при виборі якого необхідно забезпечити пожежну безпеку, максимально зберегти теплову енергію і заощадити витрата палива.
Пам'ятаєте! При виготовленні димоходу своїми руками обов'язково вивчити всі нюанси, інакше порушення сили тяги призведе до того, що дим через щілини потрапить всередину приміщення і виникне ризик отруєння чадним газом!
Головна задача, яку виконує димар – відведення повітря і продуктів горіння (чадного газу, диму). При виготовленні елемента конструкції своїми руками рекомендується вибрати просту схему і тип пристрою, врахувати рекомендації з вибору матеріалу і дотримуватися порядок монтажу.
Правильний вибір типу конструкції димоходу – запорука успішного облаштування лазні з дотриманням будівельних стандартів, санітарних і протипожежних норм. Весь асортимент конструктивних рішень розділений на 2 групи:
Зверніть увагу! При виготовленні димоходу будь-якого типу важливо дотримуватися вимог пожежної безпеки і розміщувати димову трубу над коником на відстань не менше 0,5 м!
Оптимальна товщина стінок для установки всередині становить 65 см при падінні температур нижче -30º С, 51 см – до -30º С, 38 см – до -20 ° С. Для виготовлення димоходу своїми руками фахівці рекомендують зупинити вибір на внутрішньому димарі, так як така конструкція забезпечує економну витрату енергії і не порушує архітектурний стиль споруди.
Димар з цегли – типового матеріалу для лазні, є надійною, пожежобезпечною, але складною у виготовленні конструкцією. Крім того, при порушенні тяги цегляний димар буде потрібно повторно перекладати, що спричинить додаткові витрати сил і часу. Для виготовлення елемента парної своїми руками рекомендується віддати перевагу більш прості варіанти: полімерний, керамічний, типу «сендвіч», з нержавійки.
Зверніть увагу! Оптимальна форма димоходу – циліндр: конструкція забезпечить хорошу тягу і незначний опір руху диму. Щоб уникнути великого скупчення сажі в процесі експлуатації, необхідно вибрати максимально гладку внутрішню поверхню труби.
Головне при виборі матеріалу – виключити використання азбестоцементу та алюмінію і врахувати вимоги до труб: для виготовлення димоходу нержавіючої сталі рекомендується використовувати матеріал товщиною 1 мм, оптимальне перетин становить 140 мм і залежить від площі котла. Крім того, важливо забезпечити достатню силу тяги і розрахувати кількість матеріалу так, щоб не допускати довжини пологих (вертикальних, горизонтальних) ділянок більше 1 м.
При монтажі димаря важливо дотримуватися 2 основних правила: 1) виконувати роботи в напрямку «від заснування - вгору»; 2) верхнє колінце встановлювати всередину нижнього, що забезпечить скупчення конденсату усередині системи. При установці димоходу в дерев'яній лазні рекомендується виконувати монтаж подалі від стін або закривати трубу металевим листом з жаростійким покриттям. Порядок робіт:
Останній етап робіт після складання – ізоляція димоходу. Щоб поліпшити температурний режим, можна скористатися секретом досвідчених будівельників – розмістити сітку з металу з камінням біля труби, що допоможе додатково розігріти споруду.