» » Димар для лазні своїми руками

Димар для лазні своїми руками



Лазня і Сауна

Димар – невід'ємна частина конструкції парної, від якої залежить пожежобезпечність, витрата палива, чистота повітря і швидкість нагрівання лазні. Тому до влаштування димоходу необхідно підійти відповідально, суворо дотримуючись нюанси монтажу, інакше неправильно сконструйований елемент парної зробить експлуатацію споруди неможливою.

Димар своїми руками – бюджетний варіант облаштування споруди для прийому оздоровчих процедур, при виборі якого необхідно забезпечити пожежну безпеку, максимально зберегти теплову енергію і заощадити витрата палива.

Пам'ятаєте! При виготовленні димоходу своїми руками обов'язково вивчити всі нюанси, інакше порушення сили тяги призведе до того, що дим через щілини потрапить всередину приміщення і виникне ризик отруєння чадним газом!

Головна задача, яку виконує димар – відведення повітря і продуктів горіння (чадного газу, диму). При виготовленні елемента конструкції своїми руками рекомендується вибрати просту схему і тип пристрою, врахувати рекомендації з вибору матеріалу і дотримуватися порядок монтажу.

Димар для лазні типи конструкції

Правильний вибір типу конструкції димоходу – запорука успішного облаштування лазні з дотриманням будівельних стандартів, санітарних і протипожежних норм. Весь асортимент конструктивних рішень розділений на 2 групи:

  1. Зовнішній приставний димар не залежить від конструктивних особливостей приміщень, безпечний в експлуатації, легко піддається ремонту, але має недолік – димар складно утеплювати.
Димар для лазні зовнішній фото
  1. Внутрішній димар влаштовується всередині будівлі, пожежобезпечний, зберігає більшу частину теплової енергії усередині лазні, легко утеплюється, але складний у ремонті і залежить від конструктивних особливостей приміщення. Варіанти внутрішнього димоходу:
    • Прямокутний ящик межах капітальних стін – димар розташовується посередині і обкладається цеглою. Оптимальний варіант розташування – ближче до внутрішньої сторони, що забезпечить максимальне збереження теплової енергії і хорошу тягу.
    • Для економії місця можлива установка димоходу всередині будівлі – підготувати ґрунтовні стінки і закріпити конструкцію.
Димар для лазні внутрішній фото

Зверніть увагу! При виготовленні димоходу будь-якого типу важливо дотримуватися вимог пожежної безпеки і розміщувати димову трубу над коником на відстань не менше 0,5 м!

Оптимальна товщина стінок для установки всередині становить 65 см при падінні температур нижче -30º С, 51 см – до -30º С, 38 см – до -20 ° С. Для виготовлення димоходу своїми руками фахівці рекомендують зупинити вибір на внутрішньому димарі, так як така конструкція забезпечує економну витрату енергії і не порушує архітектурний стиль споруди.

Особливості вибору матеріалів

Димар з цегли – типового матеріалу для лазні, є надійною, пожежобезпечною, але складною у виготовленні конструкцією. Крім того, при порушенні тяги цегляний димар буде потрібно повторно перекладати, що спричинить додаткові витрати сил і часу. Для виготовлення елемента парної своїми руками рекомендується віддати перевагу більш прості варіанти: полімерний, керамічний, типу «сендвіч», з нержавійки.

Зверніть увагу! Оптимальна форма димоходу – циліндр: конструкція забезпечить хорошу тягу і незначний опір руху диму. Щоб уникнути великого скупчення сажі в процесі експлуатації, необхідно вибрати максимально гладку внутрішню поверхню труби.

Головне при виборі матеріалу – виключити використання азбестоцементу та алюмінію і врахувати вимоги до труб: для виготовлення димоходу нержавіючої сталі рекомендується використовувати матеріал товщиною 1 мм, оптимальне перетин становить 140 мм і залежить від площі котла. Крім того, важливо забезпечити достатню силу тяги і розрахувати кількість матеріалу так, щоб не допускати довжини пологих (вертикальних, горизонтальних) ділянок більше 1 м.

Димар своїми руками: порядок монтажу

При монтажі димаря важливо дотримуватися 2 основних правила: 1) виконувати роботи в напрямку «від заснування - вгору»; 2) верхнє колінце встановлювати всередину нижнього, що забезпечить скупчення конденсату усередині системи. При установці димоходу в дерев'яній лазні рекомендується виконувати монтаж подалі від стін або закривати трубу металевим листом з жаростійким покриттям. Порядок робіт:

  1. Приєднати до топці першу – одношарову трубу.
Приєднати до топці одношарову трубу
  1. Встановити засувку для перекриття між фланцями – така конструктивна хитрість забезпечить нагнітання тяги під час розігріву лазні.
  1. Виконати монтаж труб, використовуючи хомути кожні 1-1,5 м і в кутових відведеннях (до, після).
Виконати монтаж труб з хомутами
  1. Виконати в стелі і даху отвір за розміром труби. В перекриттях обов'язково залишати зазори біля труби: для стелі – 30-50 см, для даху – 20-30 см
вирізати в стелі і даху отвір
  1. Ізолювати місце з'єднання з стелею за допомогою спеціальних термостійких накладок або комбінації лист металу+прокладка.
Ізолювати місце з'єднання з стелею
  1. Встановити заглушку з ізоляцією зовні даху, що забезпечить збереження тепла в лазні.
Встановити заглушку з ізоляцією зовні даху
  1. Захистити частина труби, що виходить назовні – закрити противоливневой захистом або сіткою.

Останній етап робіт після складання – ізоляція димоходу. Щоб поліпшити температурний режим, можна скористатися секретом досвідчених будівельників – розмістити сітку з металу з камінням біля труби, що допоможе додатково розігріти споруду.



Похожие предложения
Дата добавления: 9-06-2017, 20:49
Статьи по теме
Запчасти для грузовиков FAW от КНР-АВТО
Китайская экономика развивается стремительными темпами. Еще недавно Китай ассоциировали...
Робимо каркас для підвісної стелі з двох рівнів
Оздоблення стелі Багатоярусні конструкції – відмінне рішення для тих, хто прагне...
Як побудувати дерев'яний паркан на дачі своїми руками
Ландшафтний дизайн Кожен, хто має власний будинок, замислюється над тим, як зекономити...
Натяжні стелі їх історія, переваги та недоліки
Оздоблення стелі Історія натяжних стель дуже цікава, та дійшовши до нашого покоління,...
Опис кращих сортів гострого перцю: характерні особливості та основні правила догляду
Гострий перець — одна з найбільш корисних і поживних приправ. Хороший урожай такої...
Пасатижі і плоскогубці: види, різниця між інструментом, інструкція по застосуванню, відео і фото
Пасатижі – це один з тих інструментів, який завжди є в наборі будь-якого майстра. І...
Садовий чагарник бобовник (золотий дощ): посадка і догляд в Підмосков'ї, поради по вирощуванню на дачній ділянці
У цій публікації поговоримо про правила посадки і тонкощі догляду за рослиною бобовник,...
Болгарський перець: користь, шкоду і склад вітамінів в залежності від кольору
Болгарський перець – це овоч, без якого не обходиться жоден літній салатик. Він просто...
Яскраві і повітряні нитяні штори для кухні
Штори-нитки, або серпанок, з'явилися в сучасних інтер'єрах порівняно недавно, хоча...