» » Як побудувати дерев'яний паркан на дачі своїми руками

Як побудувати дерев'яний паркан на дачі своїми руками



Ландшафтний дизайн

Кожен, хто має власний будинок, замислюється над тим, як зекономити кожну копійку при його облаштуванні. Для цього деякі виконують роботу самостійно. Наприклад, будівництво дерев'яного паркану можна виконати своїми руками. Зараз ми розглянемо основні принципи того, на що необхідно звертати увагу при його будівництві, при цьому не витративши багато коштів, часу і сил.

Підготовчі роботи. Виготовлення фундаменту

Перш за все, необхідно підготувати весь будівельний матеріал та інструмент. Це дозволить виконувати всю подальшу роботу без відволікань. Також слід зазначити, що в цій справі немає строгих вимог і правил. Якщо підключити трохи фантазії, тоді паркан буде мати відмінний вигляд, а найголовніше радувати око.

На самому початку необхідно здійснити розмітку майбутнього дерев'яного паркану. Для цього можна натягнути шнур, на попередньо вбиті по периметру кілочки. У тому випадку якщо фундамент під паркан буде стовпчастий, тоді з цього шнуру будуть встановлені стовпи, а якщо стрічковий, тоді прокопается невелика траншея.

Виготовлення фундаменту

Що стосується стовпців, то їх кількість буде залежати від декількох факторів, а саме довжина паркану і кількість приготованих брусків. У середньому рекомендується монтувати стовпи опори на відстані один від одного 2,5 – 3 метра.

Монтаж стовпів опори схема

Якщо укладається невеликий стрічковий фундамент, тоді викопується по всьому периметру паркану неглибока траншея. Її глибина може бути 300-400 мм, а ширина 150-200 мм Дно траншеї необхідно рівномірно засипати шаром піску до восьми сантиметрів, після таким же шаром засипається щебінь. Виходячи з того, що дерев'яний паркан не буде нести велике навантаження, фундамент необов'язково укладати арматуру, але якщо вона є, то зайвою не буде. Варто відзначити, що перед заливкою стрічкового фундаменту під паркан шар піску і щебеню рекомендується утрамбувати. Це запобігає просіданню фундаменту.

заливка стрічкового фундаменту

Процес монтажу стовпчастого фундаменту значно простіше і швидше. На відстані один від одного 2,5-3 метра викопуються лунки на 500 мм у глибину. Глибше і міцніше необхідно монтувати ті стовпи, на які згодом будуть монтуватися ворота і хвіртка. Подушка під заливку виготовляється за тим же принципом, як і для стрічкового фундаменту. Навколо вкапываемого стовпа обов'язково намотується дріт або арматура. Після кожен стовп необхідно встановити строго по рівню і тільки потім залити бетоном. Перед заливкою бетоном, брус рекомендується обробити спеціальним розчином, який запобігає його гниття.

встановлення стовпів і заливка бетоном

Монтаж полотна паркан

Коли бетон застиг, неважливо стрічковий або стовпчастий, необхідно здійснити установку полотна огорожі. Існує два методи виконання цієї роботи:

  1. У першому випадку до стовпів прибивають поздовжні бруски. Після до них за допомогою саморізів або цвяхів прикріплюються планки паркану.
  2. У другому випадку, роботу можна виконати трохи легше. Для цього два поздовжніх бруска укладаються на рівну поверхню. Після на них в лежачому положенні прибиваються всі планки паркану. Потім готова конструкція закріплюється на стовпи опори.

Якщо в першому випадку всю роботу можна виконати самостійно, то у другому потрібна буде додаткова допомога.

Монтаж полотна і фарбування дерев'яного паркану

Після закінчення роботи весь паркан слід обробити оліфою або морилкою, а після пофарбувати у бажаний колір. Що стосується декоративного благоустрою паркану, то зверху можна набити планку, яка буде козирком полотна.

Отже, як видно побудувати дерев'яний паркан своїми руками досить просто. Для цього необхідно прикласти зусилля і кмітливість. Успішної вам роботи і творчого натхнення!



Похожие предложения
Дата добавления: 24-05-2017, 14:14
Статьи по теме
Обзор особенностей ноутбуков Acer
Ноутбуки Асеr – страна производитель Тайвань. У пользователей техники известного...
Дизайн кухні в сучасному стилі: рекомендації
Дизайн інтер'єру Кухня є тією частиною житла, де функціональність і зручність – це...
Утеплення лоджії піноплекс: порядок робіт та практичні рекомендації
Утеплення лоджії придбав заслужену популярність як спосіб розширити простір квартири....
Перець Чорний горошок - вирощування з насіння
Кожній людині знаком смак і аромат запашного чорного перцю. Багато страви неможливо...
Зачем нужен гравер, его возможности, особенности выбора
Машинка гравировальная – ручной электрический инструмент для гравировки и фрезерования...
Як самому зробити дерев'яну гвинтові сходи: розрахунки, креслення з розмірами, покрокове відео-керівництво
Гвинтові сходи являє собою універсальну конструкцію, яка з'єднує поверхи. Основне...
Правильно вибираємо вікна для лазні
Лазня і Сауна Вікно в лазні – обов'язкова деталь інтер'єру для цінителів банних...
Вирощування хрону на дачі: поради по посадці та догляду, секрети розведення
Яка ж дача без зелені, без приготування солінь і маринадів з вирощеної овочевої...
Види диванів: який краще для сну
Який він, диван для сну? Обов'язково він має бути розкладним, щоб не займати багато...