Кожен, хто має власний будинок, замислюється над тим, як зекономити кожну копійку при його облаштуванні. Для цього деякі виконують роботу самостійно. Наприклад, будівництво дерев'яного паркану можна виконати своїми руками. Зараз ми розглянемо основні принципи того, на що необхідно звертати увагу при його будівництві, при цьому не витративши багато коштів, часу і сил.
Перш за все, необхідно підготувати весь будівельний матеріал та інструмент. Це дозволить виконувати всю подальшу роботу без відволікань. Також слід зазначити, що в цій справі немає строгих вимог і правил. Якщо підключити трохи фантазії, тоді паркан буде мати відмінний вигляд, а найголовніше радувати око.
На самому початку необхідно здійснити розмітку майбутнього дерев'яного паркану. Для цього можна натягнути шнур, на попередньо вбиті по периметру кілочки. У тому випадку якщо фундамент під паркан буде стовпчастий, тоді з цього шнуру будуть встановлені стовпи, а якщо стрічковий, тоді прокопается невелика траншея.
Що стосується стовпців, то їх кількість буде залежати від декількох факторів, а саме довжина паркану і кількість приготованих брусків. У середньому рекомендується монтувати стовпи опори на відстані один від одного 2,5 – 3 метра.
Якщо укладається невеликий стрічковий фундамент, тоді викопується по всьому периметру паркану неглибока траншея. Її глибина може бути 300-400 мм, а ширина 150-200 мм Дно траншеї необхідно рівномірно засипати шаром піску до восьми сантиметрів, після таким же шаром засипається щебінь. Виходячи з того, що дерев'яний паркан не буде нести велике навантаження, фундамент необов'язково укладати арматуру, але якщо вона є, то зайвою не буде. Варто відзначити, що перед заливкою стрічкового фундаменту під паркан шар піску і щебеню рекомендується утрамбувати. Це запобігає просіданню фундаменту.
Процес монтажу стовпчастого фундаменту значно простіше і швидше. На відстані один від одного 2,5-3 метра викопуються лунки на 500 мм у глибину. Глибше і міцніше необхідно монтувати ті стовпи, на які згодом будуть монтуватися ворота і хвіртка. Подушка під заливку виготовляється за тим же принципом, як і для стрічкового фундаменту. Навколо вкапываемого стовпа обов'язково намотується дріт або арматура. Після кожен стовп необхідно встановити строго по рівню і тільки потім залити бетоном. Перед заливкою бетоном, брус рекомендується обробити спеціальним розчином, який запобігає його гниття.
Коли бетон застиг, неважливо стрічковий або стовпчастий, необхідно здійснити установку полотна огорожі. Існує два методи виконання цієї роботи:
Якщо в першому випадку всю роботу можна виконати самостійно, то у другому потрібна буде додаткова допомога.
Після закінчення роботи весь паркан слід обробити оліфою або морилкою, а після пофарбувати у бажаний колір. Що стосується декоративного благоустрою паркану, то зверху можна набити планку, яка буде козирком полотна.
Отже, як видно побудувати дерев'яний паркан своїми руками досить просто. Для цього необхідно прикласти зусилля і кмітливість. Успішної вам роботи і творчого натхнення!