» » Як зробити стіл для лазні: ідеї, креслення з розмірами, покрокова інструкція, фото і відео

Як зробити стіл для лазні: ідеї, креслення з розмірами, покрокова інструкція, фото і відео



Стіл з дерева прекрасно вписується в будь-який інтер'єр, будь то обідня зона в квартирі або будинку, альтанка на дачі або лазня. За масивним дерев'яним столом зможе вміститися навіть велика компанія.

В магазині такі столи стоять недешево, виготовлені на замовлення за визначеними розмірами – ще дорожче. Але можна зробити добротний масивний стіл з дерева своїми руками.

Самостійно виготовлений стіл обійдеться набагато дешевше, до того ж габарити його можуть бути абсолютно будь-якими. Декорування стільниці і форма ніжок також обмежуються лише фантазією автора.

Які бувають дерев'яні столи

Деревянный_столДля виготовлення дерев'яних столів використовуються різні матеріали:

  • масив дерева;
  • брус;
  • обрізна дошка;
  • колоди;
  • спіл колоди;
  • пень (без дефектів);
  • гілки, корчі, частини коренів.

У випадку з меблями і оздоблювальними матеріалами для лазні до деревині пред'являються особливі вимоги. Кращим варіантом вважаються такі її види:

  • абаши;
  • осика;
  • липа.

Ці три матеріалу володіють низькою теплопровідністю і високою щільністю, на них рідко зустрічаються дефекти, і вони легко піддаються обробці. Важливим фактором є відсутність смол в структурі цієї деревини.

Найбільш поширені і доступні на території Росії липа і осика. Абаши (абачі) – цінна деревина, батьківщина якої – тропічна Африка. Вартість такого матеріалу значно вище, але при цьому він більш довговічний при експлуатації в парильні.

Меблі з корчів, гілокДерев'яні меблі з корчів, гілок.

Банний стіл з дерева

Конструкція дерев'яного столу, який може бути використаний для лазні, чудова своєї простотою. Стіл і лавки можна зробити в природному стилі: стільниця, опора для спини і сидушка лавок виконуються у формі необробленої дошки.

передбаннику можна поставити будь-дерев'яний стіл, тому що в цьому приміщенні немає значних коливань температур і вимоги до дерева не настільки критичні.

Інша справа, якщо ви хочете зробити у лазню масажний стіл своїми руками з дерева. Для такого столу необхідно вибирати деревину, яка не піддається швидкому руйнуванню під дією вологи і високих температур і не буде виділяти смоли.

Стол1_размеры

Матеріали та інструменти

Материалы_и_инструменты_1Для виготовлення столу, який підійде як в передбанник, так і в парилку, потрібні такі матеріали:

  • обрізна дошка з осики 50 х 200 мм довжиною 3 метри;
  • тонкі бруски (рейки) 50 х 50 мм і довжиною 1 метр;
  • наждачний папір середньої і дрібної зернистості;
  • саморізи.

Необхідні інструменти:

  • олівець, лінійка, метр, косинець;
  • рубанок;
  • електролобзик;
  • шліфувальна машинка;
  • шуруповерт.

Етапи виготовлення

Крок 1. Для початку просушуємо дошки рубанком зрізаємо всі нерівності. Від п'яти дощок отпиливаем два метри (залишаємо запас 2 мм для шліфування).

Крок 2. Одну дошку робимо довжиною 150 см – вона піде на кріплення ніжок один з одним.

зауважте: довжина дошки може бути від 140 см до двох метрів (200 см – 30 см — 30 см = 140 см, до результату додаємо потрібний нам хвостик між ніжками столу).

Крок 3. Укладаємо дошки майбутньої стільниці. Від країв коротких сторін отриманого прямокутника відступаємо по 30 і 35 см і кріпимо по 2 тонких бруска (кінці спиляні під кутом 45 градусів). На кожен брусок йде не менше 5 саморізів.

Стіл-1_Шаг-3 Крок 4. Випилюємо ніжки для столу – 4 шт. по 70 див. Також необхідно випиляти 4 опори під ніжки, які виконуються у формі трапеції з кутом 45 градусів.

Крок 5. Шліфуємо всі отримані деталі за допомогою шліфувальної машинки. Всі кути скругляем. Після цього потрібно наждачним папером видалити всі дефекти і задирки. Спочатку працюємо папером середньої зернистості, оканчиваем шліфування папером дрібної зернистості.

Крок 6. Збираємо ніжки. Викладаємо поруч дві дошки завдовжки 70 см (відстань між ними має бути не більше 5 см) і скріплюємо їх двома трапецієподібними дошками за допомогою саморізів.

Стіл-1_Шаг-6 Крок 7. Отримані ніжки вставляємо між рейок, прибитих на виворітній стороні стільниці.

Крок 8. Між ніжок вставляємо дошку довжиною 150 см так, щоб з кожної сторони визирало 4,5–5 див. Крайні дошки стільниці можна трохи скруглить за допомогою електролобзика і зашліфувати.

Стіл-1_Шаг-8

Зверніть увагу: не можна просочувати стіл оліфою або лаком, інакше він буде випаровувати отруйні речовини!

Стіл з колод

Стіл-2_Другий варіант – дерев'яний стіл під старовину,, який відмінно впишеться в інтер'єр лазні. Ніжки виготовляються з цілісних колод.

Масивний дерев'яний стіл з простими формами особливо природно і гармонійно буде виглядати в лазні зі зрубу.

Для більшої зручності можна використовувати оциліндрованої колоду. Воно вже оброблено – знята кора, зачищена деревина, отфрезерована поверхню. Всі боку колоди рівне і однакові.

Для стільниці використовують колоди, розпиляні вздовж навпіл. Можна також зібрати її з поперечних спилов колоди. У нашому прикладі ми розглянемо виготовлення стільниці з дощок.

Етапи виготовлення

Крок 1. Визначаємо габарити майбутнього столу з урахуванням розмірів приміщення, в якому він буде встановлений.

Чертеж_стола_из_бревен Крок 2. Нам буде потрібно три колоди ніжок. Необхідно зробити 4 відрізка колоди довжиною 915 мм; чотири – по 850 мм та два – по 500 мм. Колоди по 500 мм обрубаем рівне всі решта необхідно спиляти під кутом.

Крок 3. Одна колода отпиливаем довжиною 1800 мм – воно буде виконувати роль підтримує планки.

Крок 4. У другому і третьому колоді робимо випив для замку. Спочатку расчерчиваем необхідну половину маркером. Потім отпиливаем квадратиками частині деревини, рівняємо спіл сокирою і пилкою.

Крок 5. Для кріплення ніжок нам знадобляться 4 арматури завдовжки трохи більше повної довжини ніжки. Збираємо ніжки, свердлимо в них два отвори під арматуру. Діаметр отворів повинен відповідати товщині арматури. Далі вставляємо її в дірки і відзначаємо місце зрізу. Воно повинно бути на 5 мм вище, початок отвори в п'ятому колоді.

Крок 6. В отвори перших колод заливаємо трохи клею і вставляємо арматуру. Залишаємо до повного висихання клею. Наживляємо друге колода, потім на нього кладемо колода-поперечину і накриваємо його третім колодою. Те ж саме проробляємо з другий ніжкою. Під вагою столика поперечний колода буде міцно триматися між ніжками. Місце замку можна змастити столярним клеєм.

Крок 7. Нанизуємо залишилися колоди на арматуру. Отвори п'яте колод заливаємо клеєм по самі краї і залишаємо до повного висихання.

Крок 8. Стільницю виготовимо з обрізної дошки перетином 50 х 150 мм

Крок 9. Отпиливаем дошки потрібної нам довжини і обробляємо їх за допомогою рубанка, шліфувальної машинки, наждачного паперу середньої і дрібної зернистості.

Перший варіант установки стільниці прибити кожну дошку окремо до ніжок столу. Між дошками слід залишити невеликі отвори (3-5 мм). Розміри нашого столу дозволяють прибити шість дощок 50 х 150 мм і залишити отвори по 3 мм (150 мм х 6 шт. = 900 мм; 3 мм х 5 отворів = 15 мм).

Інший варіант – поєднати дошки рейками на відстані трохи меншому розташування ніжок, обов'язково залишаючи між ними відступ 3 мм. Це допоможе скріпити між собою всі дошки, щоб швидше і рівніше прибити їх до ніжок.

Стол_из_досок_своими_рукамиМожливо, вам також буде цікава стаття про те, як зробити стіл з дощок своїми руками.

А креслення з розмірами і покрокову інструкцію з виготовлення столика для пікніка ви знайдете тут.

Обробка і декор

Состаривание_дереваДля дерев'яних столів, які будуть встановлені в баню, не використовуються такі методи декорування, як розпис та декупаж.

Якщо стіл встановлюється безпосередньо в парильні, категорично не покривати його фарбою або лаком.

Прикрасити стільницю можна за допомогою випалювання по дереву. Найбільш виграшно виглядають столи для лазні, декоровані в техніці штучного старіння.

При бажанні і вмінні можна зробити красивий різьблений стіл з дерева своїми руками. Але зазвичай такий декор застосовують для вишуканих інтер'єрів, тому що химерні різьблені ніжки і стільниці вимагають багато час на обробку. Як зробити стіл з дерева своїми руками, дивіться у відео:



Похожие предложения
Дата добавления: 12-05-2017, 14:02
Статьи по теме
Як зробити флюгер своїми руками: призначення, етапи виготовлення, установка, відео-інструкція
Здавна люди встановлювали на даху будинків флюгера, що дозволяло в будь-який момент...
Перфораторы DeWalt - выбор профессионалов для эффективной работы
​Перфораторы DeWalt являются многолетним лидером продаж, благодаря многим...
Оконный проветриватель для создания правильного микроклимата в доме
Пространство дома или офиса требует особых условий, чтобы находиться в нем было...
Зимові сорти груш: характеристики та особливості вирощування та зберігання
Любителі груші знають, як ніжний це плід. Груша зазвичай не зберігається всю зиму у...
Багно (Ledum) - фото рослини сортів Далекосхідний і Болотний
У вересовому сімействі існує рослина з незвичайним і сильним ароматом. Дурманний запах,...
Зливу Кабардинская рання - самозапильний сорт з легкою кислинкою і універсальний у використанні
Вибір плодових дерев дуже великий. Але як визначитися, який сорт того чи іншого дерева...
Як зробити полиці в гаражі своїми руками: види, матеріали, креслення, фото і відео
Відомо, що гараж служить не тільки стоянкою для авто. Це приміщення, так само як і...
Рулонна покрівля з рулонних матеріалів: інструкція з монтажу своїми руками, відео і фото
Рулонна покрівля підійде вам, якщо у вас поверхню даху плоска або з мінімальним ухилом....
Види газонів в ландшафтному дизайні
Ландшафтний дизайн Газон – красивий і звичний елемент ландшафтної архітектури з...