» » Як зробити круглий стіл: ідеї, матеріали, покрокова інструкція, фото і відео

Як зробити круглий стіл: ідеї, матеріали, покрокова інструкція, фото і відео



Коло – досконала фігура. Невипадково саме в нього найбільше аналогів природі: сонячний коло і диск місяця на небі, круглі в розрізі овочі і фрукти, річні кільця на спилі дерева...

Зазначено, що гармонійна форма кола сприяє і психологічному комфорту людини. Так, для створення невимушеній, неофіційної атмосфери на діловій зустрічі використовують круглий стіл.

Круглий стіл прекрасно вписується в будь-який інтер'єр, будь то невелика кухня або простора вітальня. Відсутність кутів робить столик елегантним, але більш дорогим. Бюджетним рішенням буде виготовити його самостійно. При всій удаваній складності вирізати і зібрати круглий столик не проблема для домашнього майстра.

Варіанти круглих столів

Круглый_с_двумя_подстольямиЗдавалося б, тут все ясно – кругла стільниця на ніжках. Тим не менш, виробники пропонують таке різноманітність круглих столів, що очі розбігаються!

Перше, на що звертаєш увагу, – кількість опор. Варіантів кілька:

  • одна велика центральна ніжка або тумба;
  • 3 ніжки;
  • 4 ніжки;
  • кілька ніжок посередині.

Однак кількістю ніжок конструктивні відмінності круглих столів не обмежуються. Стіл може мати полиці, тумбу, висувні ящики і різні надбудови. Як і інші столи, круглі бувають розкладними і розсувними, а також трансформерами.

Стіл для барбекю, він же стіл-мангал або вогневої стіл.Стіл для барбекю, він же стіл-мангал або костровый стіл. Круглий розкладний стіл, стіл-книжка.Круглий стіл, стіл-книжка. Круглий стіл-трансформер (рулетка + картковий стіл).Круглий стіл-трансформер (рулетка + картковий стіл). Нарешті, матеріал, з якого виготовлений круглий стіл. Класичний варіант – масив дерева. Дерев'яний стіл виглядає красиво і солідно, прекрасно виглядає як в класичному, так і в сучасному інтер'єрі.

Круглый_столы_из_дерева_и_металла_1Також для виготовлення круглих столів використовуються такі матеріали,:

  • ДСП, ЛДСП;
  • МДФ;
  • фанера;
  • натуральний або штучний камінь;
  • скло;
  • пластик;
  • метал.

Круглий стіл з дерева

Круглый_стол_из_дереваДля початку слід визначитися з габаритами столу. Він може бути малим, середнім або великим, залежно від того, буде це журнальний столик або, приміром, обідній стіл.

При цьому враховується і такий важливий фактор, як розмір приміщення, для якого призначений майбутній стіл.

Ми будемо виготовляти маленький дуже простий дерев'яний столик з трьома ніжками.

Матеріали та інструменти

Для того щоб зробити дерев'яний круглий стіл своїми руками, вам знадобляться наступні матеріали:

  • брус, дошки;
  • столярний клей для дерева;
  • куточки металеві (по 3 шт. на кожну ніжку стола);
  • саморізи;
  • водостійка просочення для обробки дерева, лак.

Инструменты_2Необхідні інструменти:

  • олівець, лінійка, метр, рулетка;
  • пила, електролобзик;
  • викрутка або шуруповерт;
  • дриль і свердла;
  • струбцини;
  • кисті;
  • шліфувальна машинка і наждачний папір;
  • будівельний циркуль.

Етапи виготовлення

Крок 1. Промазуємо столярним клеєм боковини дощок і прикладаємо їх один до одного. Скріплюємо конструкцію струбцинами. Для додаткової фортеці столу можна скріпити дошки рейками з виворітного боку.

Шаг_1_деревянный_стол Крок 2. Креслимо коло стільниці. Для цього використовуємо будівельний циркуль. Якщо його немає, досить прикрутити два бруска саморізом під потрібним нам кутом. На одному бруску скотчем приклеїти шило, до іншого – олівець. Провести лінію. Після виміряти лінійкою або метром отриману окружність. Якщо потрібно – повторити процедуру або промальовувати нерівності від руки.

Крок 3. Електролобзиком акуратно випилюємо вийшов круг. Якщо стільниця додатково укріплена рейками, то ця процедура потребує трохи більше часу.

Шаг_4_деревянный_стол Крок 4. Шліфувальною машинкою обробляємо всі поверхні стільниці. Шліфовка проводиться дуже ретельно, не можна нічого пропускати. Краю столу затираються за допомогою наждачним паперу середньої зернистості. На стільниці і торцях не повинно бути жодної тріски.

Шаг_5_деревянный_стол Крок 5. Кромки краї стільниці заокруглюємо зверху і знизу.

Крок 6. Ніжки будуть виготовлені з бруса 40 х 40 мм Обрізаємо потрібну довжину 70 см, шліфуємо машинкою і шкуркою. Скругляем всі кути.

Шаг_6_деревянный_стол Крок 7. З трьох сторін на кожну ніжку кріпимо металевого куточка. Важливо кріпити всі куточки в одній площині. Для цього ставимо ніжку на будь-яку рівну поверхня місцем кріплення до стільниці. Прикладаємо куточки і олівцем відзначаємо їх місце розташування. Потім, в зручному для нас положенні, кріпимо куточки до ніжці саморізами. Так слід вчинити з кожною ніжкою. Це зробить кріплення більш міцним, тому що всі куточки будуть мати однакове становище.

Шаг_7_деревянный_стол Крок 8. Розмічаємо розташування всіх ніжок на стільниці. Для повної відповідності можна перевернути стільницю і поставити її на ніжки. Саморізами кріпимо ніжки до стільниці.

Шаг_8_деревянный_стол Крок 9. З брусків такої ж або меншого розміру, та ніжки, виготовляємо перемички. Кріпимо їх до ніжок саморізами.

Шаг_9_деревянный_стол Крок 10. Обробляємо всі частини столика водовідштовхувальним просоченням не менше 2-х разів. Висихання кожного шару просочення має бути повним (8-10 годин). Після цього покриваємо столик лаком. Прозорого лаку досить нанести два шари, кольорового – 3-4 шару для отримання більш насиченого відтінку.

зауважте: поверхня столу можна залишити натуральної, лише підкресливши природну красу деревини, або задекорувати різними способами.

Круглий скляний стіл

Стеклянный_столикВідмінний варіант для виготовлення скляного столу – загартоване протиударне скло товщиною не менше 5 мм, Це скло використовують для виготовлення багатьох речей, в їх числі – душові кабіни.

Таке скло витримає колосальну навантаження і не зламається. Воно може розбитися лише від точкового сильного удару в ребро.

При цьому загартоване скло не розлетиться на осколки, а опаде безліччю прямокутних шматочків, які не небезпечні для людини.

Проте для різання і обробки загартованого скла потрібно спеціальне обладнання. В домашніх умовах можна використовувати для виготовлення стола триплекс, матове або тоноване, а також звичайне скло. Якщо різання скла – не сильна ваша сторона, то буде краще довірити цю роботу фахівця. Він професійно виріже стільницю необхідного діаметра.

Увага: самостійна різання загартованого скла може призвести до псування матеріалу.

Етапи виготовлення

Крок 1. На аркуші скла прочерчиваем коло. Це можна зробити за допомогою циркуля, наліпивши посередині присоску і встромивши голку в її центр. Ще одним варіантом може бути шаблон, вирізаний із листка ватману або іншого матеріалу. Прикладаємо його до скла і обводимо маркером.

Крок 2. Перевертаємо скло лицьову сторону і очищаємо його від забруднень. Протираємо м'якою ганчіркою з бавовни або мікрофібри. Поверхню скла повинна бути чистою і сухий.

Крок 3. Укладаємо лист скла на рівну тверду поверхню. При цьому край впритул підсовуємо до краю поверхні. Починаємо різати з дальньої точки розміченого кола. Різання проводиться одним безперервним рухом. Якщо використовується роликовий склоріз, то спочатку потрібно вмочити його в масло (наприклад, машинне). Потім по всьому периметру проводимо лінії від краю кола до кінців листа. Повинно вийти сонечко.

Крок 4. Під коло стелимо м'яку тканину або рушник і поступово відламує всі «промінчики».

Крок 5. Під струменем води зачищаємо край отриманого кола. Вода пом'якшить механічну обробку скла. Великі щербини прибираються за допомогою напилка, інше шліфується наждачним папером крупної, середньої і дрібної зернистості. Напилок можна змочувати гасі (скипидарі).

Крок 6. Для шліфування необхідна дриль або болгарка зі спеціальною насадкою. На насадку клеїться спочатку наждачка з великою зернистістю. Потім потрібно пройтися по колу наждачним папером середньої зернистістю і завершити шліфування наждачним папером дрібної зернистості. Обов'язково скругляем кромки краю (верхню і нижню).

зауважте: обробляється край на низьких обертах, щоб не допустити перегріву скла.

Крок 7. Поліруємо стільницю за допомогою кола з повсті та полірувальної пасти. Якщо скло матове, то полірування проводиться без пасти.

Крок 8. В якості опор для нашого столика беремо хромовані ніжки з п'ятаками, які приклеюються до стільниці спеціальним клеєм, закрепляющимся УФ-лампою. Таким способом можна закріпити ніжки з будь-якого матеріалу.

Склейка Інший спосіб кріплення стільниці до ніжок: просвердлити отвори у стільниці для п'ятаков за допомогою спеціальної свердлильної коронки з абразивним напиленням (продаються в будь-якому будівельному магазині). При цьому необхідно розмітити розташування ніжок. Для того щоб дриль не зрушувалася з наміченого місця, потрібно обліпити скло пластиліном і залити туди води або вирізати брусок трохи меншим за розміром коронки і засунути його всередину. При свердлінні постійно підливайте на скло води або змочуйте коронку.

варіант виготовити з ДСП коло такого ж діаметру, що і стільниця, і вкласти в нього по всьому периметру шурупи присосками. Таке з'єднання тримається набагато краще, якщо склеїти його не простим клеєм для скла, а клеєм для УФ-лампи.

Увага: всю роботу по зачистці і обробці скла проводите в захисних рукавичках або рукавицях.

Обробка виробу

Пескоструйный_рисунокДекорувати готовий виріб можна різними способами. Кожен з них зробить самий звичайний столик унікальною, авторської річчю і підкреслить індивідуальність його власника.

Обробка столика допоможе гармонійно вписати його в загальний інтер'єр кімнати.

Крім того, за допомогою правильно підібраного декору можна налаштувати промашки в обробці дерев'яної поверхні, приховати або якось обіграти потемніння скляної стільниці.

Дерев'яний стіл можна декорувати наступними способами:

  • декупаж;
  • розпис;
  • мозаїка;
  • маркетрі (інкрустація шпоном, дерев'яна мозаїка);

Маркетрі

  • кракелюр (штучне зістарювання поверхні).

Прийоми оформлення скляного столика:

  • фотодрук;
  • вітражний розпис;
  • піскоструминна обробка;
  • фьюзинг;
  • декорування різними наповнювачами.
Столик, декорований сухими квітами і травами.Столик, декорований сухими квітами і травами. Як зробити дерев'яний круглий стіл своїми руками, дивіться у відео:


Похожие предложения
Дата добавления: 24-05-2017, 16:00
Статьи по теме
Дизайн кухні в стилі арт-деко: поради та рекомендації
Дизайн інтер'єру Богемний арт-деко – мрія будь-якої домогосподарки, яка цінує і...
Інтер'єр кухні в стилі прованс: ідеї по оформленню дизайну, фото
Яскраво-блакитне небо, зелені виноградники, оливкові гаї і білі будиночки на тлі...
Як клеїти шпалери встик: які клеїти шпалери легше, який клей використовувати для сатинових, паперових, правила, техніка поклейки
Під час поклейки шпалер головною умовою отримання якісного результату є дотримання...
Замок на хвіртку: електромеханічні та інші види, інструкція з встановлення, відео і фото
На сьогоднішній день вибрати замок на хвіртку з профнастилу, дерева або іншого...
Вибираємо насіння перців: огляд кращих сортів для відкритого грунту
Сортимент перцю просто величезний і кожен рік приносить свою порцію нових сортів і...
Міжкімнатні дерев'яні двері своїми руками
Двері і вікна Самостійна установка дерев'яних міжкімнатних дверей не вимагає...
Вирощування кавунів: інструкція від вибору сорту до збирання врожаю
Кавун – це унікальне однорічна рослина, що відноситься до баштанних, батьківщиною якого...
Полуниця Лорд: опис сорту, фото, відгуки і поради по вирощуванню
Полуниця сорту Лорд поступово стає популярнішою в багатьох регіонах Росії. Це рослина...
Опис сорту черешні з красивою назвою Джерело: вибір саджанців та їх посадка
Черешню по праву можна назвати улюбленицею садівників. Це дерево – справжня прикраса...