Багаторічні садові квіти з року в рік радують око яскравими соковитими фарбами і різноманітністю форм.
Одні з них пробуджуються з першими весняними променями, інші розцвітають восени і прикрашають сад до самих заморозків.
При цьому достатньо один раз облаштувати квітник, а потім просто підтримувати в ньому порядок.
не Дивно, що багато садівники віддають перевагу саме таким рослинам.
Гарна клумба з правильно підібраними кольорами-багаторічниками може стати центром садової ділянки, привертаючи до себе загальну увагу.
Клумба у габионе
Оформити квіткову композицію на ділянці можна кількома способами. В залежності від форми і розташування розрізняють наступні види квітників:Крім того, рослинами-багатолітниками оформляють берега природних або штучно створених водойм (ставків, декоративних водоспадів), а також сухих струмків. Іноді імітацію водоймища створюють з одних кольорів, без каменів.
Струмок з квітів
Клумба у декоративною візку
Класичні круглі і квадратні клумби раніше прикрашали всі садові ділянки і прибудинкові території. На сьогоднішній день квітниками, виконаними у формі простих геометричних фігур, нікого не здивуєш.В моду входять все більш екстравагантні клумби. Набули поширення підняті над поверхнею землі і багаторівневі квітники.
Нерідко для оформлення клумби використовують різні предмети. Наприклад, влаштовують квітник в діжці або візку. Часто їх виконують в одному стилі з найближчими будівлями – будинком, альтанкою, лазнею.
Варіантів оформлення бордюра або державного кордону клумби теж безліч: мозаїчні візерунки, інтер'єрний цегла, посипання різнобарвною сіллю і інші способи. Головне обмеження в цьому питанні – ваша фантазія.
На замітку: найдешевші матеріали або старі речі, давно що порошилися в сараї і на горищі, можуть за кілька годин перетворитися в оригінальний об'єкт ландшафтного дизайну.Клумба-колодязь
Лілія
Клумбу з багаторічниками найчастіше створюють за принципом: одні рослини відцвітають – інші в цей час вже готуються до цвітіння. Такий всесезонний квітник з березня по жовтень повний квітучими бутонами, що виділяють приємний аромат.Щоб створити квітник безперервного цвітіння, підбирають рослини, що цвітуть у різні періоди, і розташовують їх на клумбі за заздалегідь визначеною схемою посадки.
Проте можна влаштовувати і сезонні клумби з рослин, зацвітають і отцветающих в один час, – весняні або весняно-літні.
Не менш красиві клумби-моноцветники, на яких посаджені рослини одного виду, наприклад, троянди або півонії. Можна скласти композицію з декількох сортів, вигідно обігравши різницю у висоті рослин і забарвленням квітів.
Схема клумби з тюльпанами і братками
Зверніть увагу: вибираючи рослини для клумби, варто враховувати їх висоту, забарвлення і розмір квітів, періоди цвітіння.Багаторічні рослини, цвітіння яких починається ранньою весною:
Потім зацвітають нарциси, тюльпани, лілії, рябчики. Для кожного сорту гібридів цих рослин час зацвітання може відрізнятися від класичних кольорів. Більш ранні квіти висаджують у середині клумби, а лілії, тюльпани і нарциси звичайно розташовують по краях.
Морозник
Період цвітіння червень – вересень. Найбільш популярні у садівників:
Літні багаторічники, які радують своїми яскравими фарбами, – примули. Коли цвітіння опадає, на клумбі залишається яскравий зелений килим з їх листя.
До вибагливим багаторічників можна віднести троянди, лаванди і флокси. При цьому вони все відмінно поєднуються і мають різну забарвлення квітів.
Купальниця китайська
Цвітіння припадає на кінець серпня і до заморозків (у більшості випадків це жовтень). Найбільш поширені:
Дендрантема
Крок 1. Для початку визначимося з видами квітів та схеми їх розташування на клумбі. При цьому потрібно враховувати склад грунту, необхідний для вирощування, і компонувати рослини також за цим принципом.
На 1 квадратний метр висаджують:
Крок 2. У відповідності з обраними рослинами необхідно вибрати місце розташування клумби. Для більшості кольорів підійде сонячне вдень і тінисте ввечері місце.
Крок 3. Готуємо форму для майбутньої клумби. Це може бути обкладене камінням відведений під посадку місце, задекорована бочка, стара тачка або великий пень.
Крок 4. Готуємо землю під посадку рослин. Основа для квітів – торф'яний грунт. Можна додати спеціальні добрива для поліпшення росту (азот, кальцій, калій, магній, залізо, фосфор). Також можна додати органічні добрива (компост, пташиний послід, перегній, гній).
Крок 5. Висаджування рослин проводиться в певний для кожного з них час.
Багаторічники невибагливі, тому догляд за клумбою не складе великої праці. Основні вимоги:
Дотримуйтесь цих простих правил, і рослини будуть радувати вас своїм цвітінням з ранньої весни і до пізньої осінь протягом багатьох років.
Поради про те, як створити квітник і які рослини для нього вибрати, дивіться у відео: