Скляний стіл – відмінне дизайнерське рішення. Легкий і витончений, він ефектно виглядає, чудово вписується в будь-який інтер'єр, не дряпається і не б'ється.
Догляд за таким предметом меблів простий: досить своєчасно протирати вологою ганчіркою або спеціальним розчином.
Але, мабуть, головне перевага скляного столу в тому, що він абсолютно не перевантажує інтер'єр, а, навпаки, немов додає в нього повітря і простору.
скла роблять журнальні столики, кухонні і навіть комп'ютерні столи.
Столи можуть бути повністю скляні і об'єднані з іншими матеріалами (дерево, пластик, камінь, метал, ротанг та ін), рамними і безрамними стільницею і підстілля.
Крім того, скляні столи розрізняються за такими ознаками:
1. Геометрія стільниці:
2. Застосовується скло:
3. Конструкція:
Стіл зі скла має ряд переваг:
Недоліки скляних столів:
Матеріали, необхідні для виготовлення скляного столу:
Інструменти:
Форма вашого майбутнього столика може бути будь-якою. Робити додаткові полички або обмежитися однією стільницею, теж залежить від авторського задуму.
Розглянемо загальний принцип виготовлення скляного столу з металевими ніжками.
Вибирати скло необхідно за його властивостями. Найкраще підійде триплекс або загартоване скло.
Товщина стільниці не повинна бути менше 6 мм і більше 12 мм. Оптимальним варіантом буде скло товщиною 8 мм.
Крок 1. готуємо всі інструменти і ретельно моєму скло з обох сторін.
Крок 2. Якщо край скла нерівний – підрізаємо його. Для довгих сторін використовуємо лінійку і маркер, за допомогою якого розмічаємо потрібну траєкторію склоріза.
При різанні роликовим склорізом попередньо змочується ролик маслі. Натиск повинен бути близько 2-х кілограм. Якщо не вийшло зробити надріз з першого разу, можна поводити склоріз туди-сюди кілька разів. Після проведення розрізу потрібно постукати по лицьовій стороні обрізка гумовим молоточком (або будь важкої гумової річчю).
При різанні алмазним склорізом потрібно пам'ятати, що сильний тиск недоречно. Склорізом по склу потрібно провести один раз. Після проведення розрізу алмазним склорізом необхідно поєднати край столу або листа з краєм потрібної нам стільниці (щоб обрізок звисав) і акуратно постукати по внутрішній стороні скла.
Потім, взявшись за край обрізка, різко потягнути його від себе. Залишилися вузькі частини або неотпавшие залишки скла відламують за допомогою склоріза. На ньому повинна бути спеціальна проріз, яка захоплює дрібні частки скла.
Для різання скла з нерівним краєм заздалегідь малюється зразок на папері. За допомогою склоріза обводимо намальоване лекало – нерівний край готовий.
Для різання скла по колу робиться розмітка центру (два перехрещені хреста). середину шматка скло кріпиться нитка або мотузочок, до протилежної частини якої прив'язаний склоріз. Проводиться коло. Потім від країв кола проводяться залишки ліній обох хрестів до країв шматка скла. У підсумку виходить сонечко.
Акуратно, по одному сегменту сонечка прибираються обрізки скла.
Крок 3. За допомогою дрилі, підошви на дриль і наждачного паперу, наклеєної на двосторонній скотч, шліфуємо краю нашого столика. Шліфуємо краю скла зі всіх сторін (знизу, посередині і зверху).
Важливо: шліфування повинна проходити на низькій швидкості (не більше 1700 оборотів), щоб уникнути перегріву скла. Крок 4. Поміняємо коло наждачного паперу повстяний коло, змащений спеціальною пастою, і робимо ті ж маніпуляції. На невисокій швидкості проходимо по краях скла з усіх боків. Полірування виготовлена.Крок 5. В металевій ніжці робимо отвір. За допомогою клею прикріплюємо до ніжок спеціальні присоски для скляних виробів (прості або з вкручені всередину саморізом). Просушуємо виріб.
Крок 6. Знежирюємо внутрішню бік столу (де будуть кріпитися ніжки) за допомогою бензину чи ацетону. Приклеюємо ніжки по одній і чекаємо повного висихання клею.
Клей необхідно вибирати спеціальний і якісний, тому що дешеві види клею відмінно видно брудними розводами через стільницю.
Спеціальний клей для скляних виробів схоплюється під впливом ультрафіолетових променів (300-400 нм).
зауважте: клей УФ можна використовувати і для того, щоб здійснити ремонт скляного столу своїми руками.А креслення з розмірами і покрокову інструкцію для виготовлення письмового столу ви знайдете в цій статті.
Скляну стільницю можна задекорувати кількома способами. Ось найбільш поширені прийоми:
Наочний приклад виготовлення скляного столу своїми руками дивіться у відео: