В даний час садівники часто застосовують метод вирощування полуниці в пірамідах для ефективного використання території ділянки, економії трудовитрат і часу, отримання максимальної кількості смачної ягоди.
Крім того, піраміда для полуниці виглядає цікаво: це — яскраве і незвичайне прикраса присадибної ділянки. Для такої споруди бажано підібрати сонячне місце.
Основна маса багатоярусних конструкцій, фото, яких знайти нескладно, це своєрідні контейнери які можна придбати або побудувати. А значить, у них є як недоліки, так і позитивні якості.
наступні Переваги:
Серед недоліків можна виділити:
Такі конструкції можна виготовити своїми руками практично будь-якої конфігурації, їх можна розмістити як під відкритим небом, так і в теплиці, зрідка умільці використовують їх для вирощування рослин на лоджіях і балконах.
Схема (натисніть для збільшення)
Виготовлення такої споруди схоже на будівництво дитячої пісочниці, тільки доведеться поставити їх кілька одна на іншу. Для цього потрібно:
В першу чергу добре вирівняйте ділянку і розмітьте територію. Після цього виготовляють найбільшу частину піраміди. Для цього підійдуть широкі дошки (розміри по ширині 25-30 см).
Їх з'єднують у формі прямокутника або квадрата і встановлюють на місце, поглиблюючи в грунт на 10-15 см Повністю заповнюють нижню частину піраміди грунтом, в яку додають хороший компост, крупний пісок і перепрілий перегній. Грунт потрібно полити і залишити для усадки на 30 хвилин, потім якщо буде потрібно, підсипають землю до країв дощок.
Збивають другу частину піраміди, менше по ширині, ніж верхня на 60 см, щоб залишити простір для посадки полуниці на першу частину грядки. Її розміщують на основі точно по центру. Так само як встановлювали нижню частину грядки. Все так же наповнюється грунтом і добре поливається.
Зверху так само встановлюють ще один квадрат з дощок, так само менший, як і другий за габаритами. Створюючи своєрідний каскад. Можна виготовити стільки сходинок піраміди скільки вам необхідно залежно від наявної площі.
При догляді за полуницею на пірамідальних грядках, в першу чергу необхідно подбати про своєчасному поливі. Не можна з цим і перестаратися, хоча в такій конструкції скидання зайвої вологи відмінний, але постійно залиті коріння все одно можуть випрівати.
Незважаючи на «бездоганність» такої конструкції, її використання може принести неприємності – нашестя шкідників. Якщо при звичайній посадці полуниці є високий шанс що паразит, через невеликий термін покине вашу територію, то на пірамідальних грядках можна швидко втратити розсаду.
З цієї причини тут необхідна пильність і максимальна оперативність у боротьбі з агресором. Для гарного росту полуниці і збільшення врожайності потрібно зробити підживлення. Обов'язково у складі добрив повинні бути такі елементи, як:
В пірамідах коробах, зручно і вирощувати ампельні і ремонтантні сорти полуниці та суниці, цвітіння та збирання врожаю у них триває протягом майже всього сезону.
Як зібрати піраміду для полуниці своїми руками, дивіться поради у наступному відео: