» » Піраміда для полуниці своїми руками: схема пристрою, покрокові фото і креслення з розмірами

Піраміда для полуниці своїми руками: схема пристрою, покрокові фото і креслення з розмірами



В даний час садівники часто застосовують метод вирощування полуниці в пірамідах для ефективного використання території ділянки, економії трудовитрат і часу, отримання максимальної кількості смачної ягоди.

Крім того, піраміда для полуниці виглядає цікаво: це — яскраве і незвичайне прикраса присадибної ділянки. Для такої споруди бажано підібрати сонячне місце.

Плюси і мінуси конструкції

Основна маса багатоярусних конструкцій, фото, яких знайти нескладно, це своєрідні контейнери які можна придбати або побудувати. А значить, у них є як недоліки, так і позитивні якості.

наступні Переваги:

  1. Привабливий зовнішній вигляд. Акуратно конструкція виготовлена зі зростаючими в ній рослинами стає «родзинкою» ділянки. А різноманітність способів їх оформлення, існує безліч.
  2. Економія вільного місця. І на невеликих ділянках хочеться висадити багато рослин, тут на допомогу прийдуть пірамідальні грядки — з їх допомогою витрачається мінімум вільної площі, і її можна виготовити будь сонячному місці — біля забору, стін кухні, господарських будівель або будинку.
  3. Зниження витрат праці.Копати грунт тут не доведеться, рости бур'янам ніде залишається.
  4. Транспортабельність. По своєму пристрою, такі споруди легко переміщаються, є модульні конструкції, які зручно комбінувати, переміщаючи, перебудовуючи і доповнювати їх.

Серед недоліків можна виділити:

  • Можлива нестача вологи. Пірамідальні грядки потребують регулярних поливах. Грунт в них швидко пересихає, рослини під час засухи будуть страждати.
  • Невеликий обсяг грунту.В основному пірамідальні грядки — контейнери невеликі за габаритами. В результаті, у них вдасться вирощувати тільки маленькі рослини, такі як полуниця, але і для них потрібні регулярні підгодівлі.
  • мерзнуть Взимку рослини.Зростаючі в багатоярусних (пірамідальних) грядках багаторічні культури, принесуть вам багато клопоту, в зимовий період низькі температури можуть вбити кореневу систему.

Матеріали

  1. Автомобільні покришки.
  2. Прямокутні контейнери і ящики.
  3. Конструкції з шиферу.
  4. Старі бочки.
  5. Поліетиленові мішки.
  6. Труби з пластику.

Такі конструкції можна виготовити своїми руками практично будь-якої конфігурації, їх можна розмістити як під відкритим небом, так і в теплиці, зрідка умільці використовують їх для вирощування рослин на лоджіях і балконах.

Як зробити

Схема (натисніть для збільшення)

Виготовлення такої споруди схоже на будівництво дитячої пісочниці, тільки доведеться поставити їх кілька одна на іншу. Для цього потрібно:

  • міцні дошки необхідного розміру. Їх необхідно заздалегідь просочити оліфою, потім обробити наждачним папером і покрити лаком;
  • кріпильний матеріал для з'єднання дощок;
  • будівельний рівень;
  • молоток;
  • грунт для наповнення піраміди.

В першу чергу добре вирівняйте ділянку і розмітьте територію. Після цього виготовляють найбільшу частину піраміди. Для цього підійдуть широкі дошки (розміри по ширині 25-30 см).

Їх з'єднують у формі прямокутника або квадрата і встановлюють на місце, поглиблюючи в грунт на 10-15 см Повністю заповнюють нижню частину піраміди грунтом, в яку додають хороший компост, крупний пісок і перепрілий перегній. Грунт потрібно полити і залишити для усадки на 30 хвилин, потім якщо буде потрібно, підсипають землю до країв дощок.

Збивають другу частину піраміди, менше по ширині, ніж верхня на 60 см, щоб залишити простір для посадки полуниці на першу частину грядки. Її розміщують на основі точно по центру. Так само як встановлювали нижню частину грядки. Все так же наповнюється грунтом і добре поливається.

Зверху так само встановлюють ще один квадрат з дощок, так само менший, як і другий за габаритами. Створюючи своєрідний каскад. Можна виготовити стільки сходинок піраміди скільки вам необхідно залежно від наявної площі.

Посадка і догляд

При догляді за полуницею на пірамідальних грядках, в першу чергу необхідно подбати про своєчасному поливі. Не можна з цим і перестаратися, хоча в такій конструкції скидання зайвої вологи відмінний, але постійно залиті коріння все одно можуть випрівати.

Незважаючи на «бездоганність» такої конструкції, її використання може принести неприємності – нашестя шкідників. Якщо при звичайній посадці полуниці є високий шанс що паразит, через невеликий термін покине вашу територію, то на пірамідальних грядках можна швидко втратити розсаду.

З цієї причини тут необхідна пильність і максимальна оперативність у боротьбі з агресором. Для гарного росту полуниці і збільшення врожайності потрібно зробити підживлення. Обов'язково у складі добрив повинні бути такі елементи, як:

  1. Фосфор (вносять при підготовці грунту для пірамід);
  2. Азот (підгодовують в період активного росту полуниці);
  3. Магній (додають у Грунт під час приготування);
  4. Калій (додають перед посадкою, і підгодовують під час цвітіння рослин).

В пірамідах коробах, зручно і вирощувати ампельні і ремонтантні сорти полуниці та суниці, цвітіння та збирання врожаю у них триває протягом майже всього сезону.

Як зібрати піраміду для полуниці своїми руками, дивіться поради у наступному відео:



Похожие предложения
Дата добавления: 28-04-2017, 11:37
Статьи по теме
Унікальний щавель - його властивості та способи застосування
Одним з перших рослин, що з'являються навесні на грядках, є унікальний щавель і, щоб...
Обзор игрового автомата Кавказская пленница
Наверно все любят смотреть старые советские фильмы. Да к тому же их показывают по...
Як зробити кутову полицю для ікон своїми руками: креслення з розмірами, покрокове відео-керівництво
Так само, як і кілька століть тому, православні будинки прикрашаються християнськими...
Основні секрети вирощування та догляду за гиппеаструмом
Багаторічна цибулинна рослина гиппеаструм зачаровує своєю красою і величчю, досить...
Що важливо при виборі шуруповерта для складання меблів
При відвідуванні сайта https://takida.com.ua/ інтернет-магазина електроінструментів...
Чем покрасить бетонный пол чтобы не пылил
Чем покрасить бетонный пол чтобы не пылил на складе, в автосервисе, в паркинге или в...
Кованые заборы и ворота - самая красивая защита вашего дома
На любом загородном участке либо закрытой территории особенно актуальным является выбор...
Еустома багаторічна: особливості посадки і догляду, розмноження корінням і насінням
Хтось використовує дачні ділянки для вирощування овочів і ягід, хтось створює красиві...
живопліт: види, посадка, догляд за рослинами
Ландшафтний дизайн живопліт – недорогий і оригінальний вигляд огорожі, який стане...