живопліт – недорогий і оригінальний вигляд огорожі, який стане перешкодою непроханим гостям і підкреслить відмінний смак власника заміських апартаментів. Крім того, живопліт з високих струнких смерек – прекрасна альтернатива непрезентабельного вигляду з вікна на похилені господарські споруди і численні сарайчики сусіда.
живопліт – універсальне рішення для створення неповторного і чарівного обрамлення архітектурного ансамблю, який підійде і любителям креативних ідей, і цінителям невиліковним краси класики. Крім того, красивий «живий» паркан вкриє особистий простір від сторонніх поглядів, врятує власника від вихлопних газів, шуму з вулиці, пилу і холодного північного вітру.
Тим, хто турбується про безпеку, але не планує витрачати сімейний бюджет на ультрасучасні автоматичні системи, підійде живопліт із колючих дерев і чагарників, яка залишить мало бажаючих несанкціонованого проникнення в будинок. Крім того, чарівна зелена куліса – ефективний інструмент зонування, завдяки якому земельну ділянку перетвориться в упорядкований простір, включаючи сад, газони для прогулянки (див. «Види газонів у ландшафтному дизайні»), город і галявину для ігор.
Висока жива огорожа з глоду
Захисні функції огорожі – призначення паркану, до якого скептично ставиться більшість власників заміських апартаментів. Однак на практиці, при правильному підборі рослин, «живий» паркан – перешкода, впевнено конкурує з кам'яними спорудами. Знайти зловмисника, який не відмовиться від ідеї прогулятися по заміському будинку, якщо на шляху опиняться довгі міцні колючки, ефект проходження через які нагадує боротьбу із стіною, всіяною гострими швейними голками, - нелегке завдання.
живопліт – ефективний іміджевий інструмент, який продемонструє оточуючим благополуччя і високу якість життя господарів. Бездоганна естетика стіни з рослин є основною причиною популярності «живого» забору серед власників розкішних особняків – любителів оригінальних і сміливих дизайнерських ідей. Щасливі власники дачних будинків без архітектурних надмірностей воліють живопліт кам'яного паркану як дешевий спосіб надати гарний вигляд ділянки.
Численні варіанти живоплоту класифікуються за кількома ознаками. Тому тим, хто планує створити зелену кулісу, фахівці рекомендують спочатку підібрати оптимальний вид паркану, а потім приступати до реалізації ідеї на практиці.
Види живоплоту:
Висока огорожа так звані шпалери
живопліт середньої довжини
Пам'ятаєте! Красиво виглядають шпалери з 1-2-х рядів туї пірамідальної, ялин або ялівцю. Для середньої висоти краще висадити не дуже щільні квітучі рослини або ялівець. Карликові живоплоти – бордюри краще сформувати з медленнорастущих і густоветвистий низькорослих рослин, висадивши їх у невисоких сходів, стежок і доріжок (див. «Як зробити садовою доріжку своїми руками»).
живопліт з 2-х рядно висадженої туї
Вишукана зачіска» зеленої лаштунки створюється художньої стрижкою. При освоєнні такого мистецтва, власник заміських апартаментів може створити на ділянці і пінгвінів, і ведмежат, і їжаків.
живопліт художня стрижка слон
Вільно зростаюча огорожа
Квітуча живопліт
Крім того, в залежності від виду рослин, «живий» паркан може бути м'яким або колючим. Останній – практичне рішення для огородження розплідників, садів і садиби з лоха вузьколистого, глоду, барбарису Тунберга, терну чи популярного на дачних ділянках шипшини.
Посадка рослин – досить простий процес для тих, хто знайомий зі словом «город» на практиці. Спочатку необхідно викопати канаву по натягнутому шнуру глибиною до 60 см Ширина траншеї залежить від обраного виду зеленої лаштунки: до 60 см – 1-рядна, 80-100 – 2-3-рядна. Потім - підготувати ґрунт (внести компост, перегній, гній), посадити саджанці на відстані 20-50 см і рясно полити водою. Якщо обрані хвойні посадки, то перегній і гній вносити не потрібно, а при посадці декількох рядів рекомендується дотримуватися шаховий порядок.
Ось як виглядає порядок посадки живоплоту:
а - Кореневу систему саженсца звільняємо від чохла, безпосередньо в посадковій ямі; б - Розправляємо коріння і присипаємо земляний сместью; в - Грунт навколо саджанця отаптываем, щоб не залишати пустот; р - Після трамбування, саджанець поливають так, щоб земляний ком повністю просочився вологою.
Пам'ятаєте! Для формованої живоплоту рекомендується віддати перевагу бересклет японський, самшит або жимолость і посадити рослини так, щоб сонячне світло добирався до нижніх листків (ширше до низу). Для неформируемых з природною формою підійдуть айва японська, магонія падуболиста, спірея японська, поліантові троянди, верес та еріка (див. «Ландшафтний дизайн дачної ділянки в японському стилі»).
У перші роки догляд полягає в зрізанні половини річного приросту пагонів, залишаючи недоторканими до 20 см. Підрізати рекомендується в період, коли пагони починають деревенеть, а як тільки зелена куліса наблизиться до потрібної висоті – залишати до 10 см приросту. Обрізати рослини бажано 3-4 рази: навесні, влітку (до 3-х разів), за місяць до холодів. Крім того, в процесі росту рослин необхідно проводити прополку і підгодівлю. Прополка виконується по мірі потреби, а кількість підживлень рекомендується підтримувати до 3-х разів у році, використовуючи азотні і фосфорні добрива навесні – наприкінці літа.