Вже ні для кого не секрет, що вінілові шпалери користуються найбільшою популярністю. Поклейка вінілових шпалер на паперовій основі стала альтернативою дорогим матеріалам, можливістю створити сучасний дизайн інтер'єру. Про тонкощі вибору і процесу сьогодні в нашій статті.
Перше, що необхідно зробити перед декоративною обробкою стін своїми руками – це нанести Грунтовку, призначену спеціально для гіпсу. Також можна використовувати Грунтовку під клей. Зробити це слід не менш ніж за добу до наклеювання. Надалі ця нескладна процедура захистить стіну від пошкоджень.
Якщо у вашій кімнаті стіни з гіпсових плит, грунтувати поверхню обов'язково.
Якщо кімната, в якій ви плануєте освіжити стіни, пофарбовані, вимийте їх спеціальним засобом, який можна придбати в магазині будівельних матеріалів, а потім сполосніть чистою водою.
Дизайн з вініловими наклейками
Після цього рекомендується обробити поверхню шліфувального штукатуркою. Це необхідно робити перед тим, як клеїти вінілові шпалери в кімнаті.
Відразу ж приступайте до видалення старих покриттів. Зробити це буде легше при використанні спеціального розчину для зняття шпалер. Він розводиться водою і наноситься на поверхню. Залиште його приблизно на 10-15 хвилин.
Після цього за допомогою шпателя зніміть залишки обробки зі стіни.
Використовувати пароочисник рекомендується лише у тих випадках, коли обробку можна зняти на суху.
Перед тим як починається клеєння шпалер вінілових, стіни обробляються спеціальною грунтовкою для вологих стін. Не забувайте дотримуватися термін висихання Грунтовки, зазначений на упаковці.
Зверніть увагу! Перед тим як приступити до обклеювання, переконайтеся, що стіни у вашій кімнаті не тільки чисті, сухі, але й рівні. Якщо ж їх поверхня нерівна і має деякі дефекти, усунути за допомогою шпаклівки.
Обклеювання кутів
Якщо в стіні присутні діри або тріщини, почистіть їх і тільки після цього починайте шпаклювати. Для усунення тріщин їх необхідно заклеїти малярським скотчем і вирівняти поверхню фінішною шпаклівкою.
Після того як вона висохла, обробіть шліфувальною шкуркою і протріть від пилу змоченою губкою, оскільки клеїти вінілові шпалери на флізеліновій основі можна тільки після цих робіт.
Важливо знати, що технологія наклеювання вінілових шпалер передбачає підготовку і стін, і полотен.
Оздоблення стін
Слідкуйте, щоб на стиках не утворювалося порожнього простору.
Зверніть увагу! Ріжте нові смужки лише після того, як приклеїли останню з них. Так, ви убезпечите себе від помилок в підгонки малюнка.
Приклад фактурної обробки
Про це дуже економічному і максимально застерегти від помилок способі, на жаль, ніде не пишуть. Часто потрібно відрізати нові полотна почергово від 2, а то і від 4 рулонів, в залежності від малюнка у верхній частині. Використовуючи цей метод, ви зможете заощадити від 20 до 30% матеріалу.
Професіонали радять при намазування клеєм смужки складати один на одного (складений), однак ця рада гарний тільки для тонких полотен. Якщо ви придбали високоякісні вінілові шпалери, ця порада не для вас!
Ретельно слідкуйте за тим, щоб клей якомога рідше потрапляв на лицьову сторону. Тримайте при собі суху ганчірку, якою швидко зможете ліквідувати проблему.
Сподіваємося, наша стаття була для вас корисною. Для того щоб більш точно розібратися в технологічному і практичному питанні, на нашому сайті представлена докладна фото - і відео-інструкція, в якій ви знайдете корисну інформацію з даного питання.