Сьогодні технологія натяжних стель займає одне з провідних місць серед можливих інших оздоблювальних матеріалів для стель. Більш того, натяжні стелі вже монтуються в дерев'яних будинках. При дотриманні всіх правил технологічного процесу, можна створити красивий і унікальний стелю.
Для дерев'яного будинку можна використовувати натяжна стеля з плівки ПВХ і тканинної. Слід вибирати виходячи від призначення використання вдома. Якщо вибране приміщення регулярно буде опалюватися, тоді можна вибирати будь-який вид полотна. Однак, якщо в приміщенні опалення відсутнє, а температура опускається до +4°С, то ПВХ полотно використовувати не можна. Така плівка може потріскатися і зіпсуватися. До перепадів температури, тканинна натяжна стеля стійкіше, її можуть використовувати навіть у гаражах.
Що стосується поліестерного полотна або тканинного, то воно також маєте свої недоліки. Наприклад, у приміщенні п'ять і більше метрів в ширину монтувати не можна. Більш того, якщо існує ризик протікання даху, то краще придбати ПВХ плівку. Цей матеріал при необхідності демонтується, а також монтується назад.
Крім усього іншого, слід звертати увагу і на вигляд плівки, вона може бути:
Якщо в дерев'яний будинок встановити матову плівку, то на стелі буде ефект звичайної водоемульсійною фарби. Якщо інтер'єр приміщення виконується в класичному стилі, то матова плівка має своє місце. Але ось блискучі стелі-це ідеальне рішення для дерев'яного будинку, особливо коли приміщення в стилі модерн.
Важливо! Блискуча плівка здатна візуально розширити приміщення. Якщо кімната в дерев'яному будинку невелика, то цей варіант буде надавати відмінний ефект.
Монтаж натяжної стелі в дерев'яному будинку має одне головне перевага – дерев'яна основа. Щоб створити оригінальний натяжна стеля, то за допомогою бруса можна виготовити однакові осередку. Кількість таких клітинок буде залежати від дизайнерського рішення.
Для цього можна використовувати брус 200×100 або ж 100×50. Після цього слід визначити рівень нижньої точки, де планується виготовляти площину дерев'яного каркаса. Насамперед слід прибити найдовші бруси по довжині кімнати. Після можна змонтувати короткі бруси між поздовжніми брусами.
Важливо! Для виготовлення такої решетування рекомендується використовувати сосну. Цей матеріал не огрядний, жорсткий і не деформується через вологи.
Щоб конструкція була більш жорсткою, то можна чергувати в одну й іншу сторону кілька цілих брусів. Після перпендикулярно стикуються цілі бруси, як це показано на фотографії. Якщо приміщення велике, то достатньо буде просто закріпити бруси до балок, встановивши тонкі бруски. Також варто не забути і про стельовому освітленні, з цієї причини слід виготовити електропроводку заздалегідь. Всі дроти рекомендується заховати в пластикову або металеву гофру. Світильники кріпляться в процесі монтажу натяжної стелі.
Світильники можна встановити не тільки на полотно. Їх можна змонтувати на брусах. Ця робота виконується самостійно.
Отже, як видно з вищесказаного, монтаж натяжної стелі в дерев'яному будинку має велику кількість нюансів. Можна вибрати будь-який відтінок полотна, а в деяких випадках замовити виготовлення полотна з малюнком. Це дозволить візуально розділити приміщення на кілька функціональних зон.