Ніша для штор - варіанти можливі.
Ніша з гіпсокартону для штор навряд чи може носити звання оригінального винаходу, справа не в тому, що в ньому є якась незграбність, а в тому, що цей елемент дуже логічний і передбачуваний.
Дійсно, якщо є можливість зробити нішу з податливого матеріалу, то чому б не зробити її на стелі, з метою приховування штор. Ось і вся філософія, залишилося тільки визначитися з видом конструкції, а як зробити нішу під карниз з гіпсокартону ми розповімо.
Місце для важких штор має бути широким, але в міру. Показове фото.
Ніша для карниза з гіпсокартону призначена для приховування місця кріплення штор. Виходячи з дизайну штор для вітальні та їх кріплень, існує і розподіл по глибині і призначенню.
Вона може бути:
Існує ще один варіант поділу за місцем розташування та призначення:
До відома! Ми не будемо зупинятися на екзотичних виробах, які не несуть функціонального навантаження і служать для декорування стель. Ці елементи залишимо майстрам гіпсокартонних справ.
І для доповнення загальної картини хочеться додати, що такі конструкції проектуються і монтуються з урахуванням підсвічування або без такої.
Не дорожче стелі.
Кілька випереджаючи події, хочеться відразу ж перейти до справі і відповісти на питання як зробити нішу для штор з гіпсокартону. Відповідаємо - своїми руками. А для цього нам буде необхідний той же інструмент, що і для роботи з профілями і гіпсокартонними листами, а будемо розглядати два варіанти ніш неглибоку і глибоку.
Отже:
Почнемо з того, що простіше:
Рада! Профіль + лист + підвіс + шар штукатурки = мінімум 5 см. Цього достатньо для того, щоб сховати конструкцію струни. А от відстань від стаціонарної стіни до підвісної стелі краще розраховувати виходячи з мінімальної ширини в 10 див. Це пов'язано з тим, що кріплення струн мають свою ширину. І гіпсокартонний фрагмент, який прикриє бічній ділянка профілю, також не позбавлений розміру торцевій частині. І не забудьте про те, що наскільки б легкими не були штори, а внатяжку, їх не тримають, і при відкриванні їм також необхідно простір для естетичного розміщення, а не для трамбування.
Естетика перш за все.
Ніша з гіпсокартону під важкі штори буде відрізнятися від попередньої і шириною та глибиною. Як бачите, дизайн ніші, так само як і дизайн штор своїми руками - справа цілком здійсненне.
Отже:
Комбінація матеріалів дає широкі можливості.
Конструкція на стелі не є складною й витратною. Можна навіть сказати, що це сама дешева конструкція, яку тільки можна собі уявити. Ціна задумки не виходить за рамки загального бюджету підвісної стелі. Єдиним моментом, на який варто звернути увагу при плануванні та подальшої реалізації може бути те, що переробити наявну нішу вже не вийде. Тому відразу робіть її універсальною.
І ще одна рекомендація. Використання комбінації матеріалів дає відмінні результати, наприклад, ніша з гіпсокартону, а натяжну стелю.
Вся конструкція оформляється в єдиному кольоровому стилі.
Будь-який виріб з гіпсокартону може бути і естетичним і практичним (а деякі і дешевими), тому все у ваших руках. Творіть, а наше відео допоможе вам візуалізувати цю архітектурну форму (читайте також статтю «Дизайн штор для залу: шикарний інтер'єр своїми руками»).