» » Ніша для штор з гіпсокартону під карниз, як її зробити своїми руками: інструкція, фото і відео-уроки, ціна

Ніша для штор з гіпсокартону під карниз, як її зробити своїми руками: інструкція, фото і відео-уроки, ціна



Ніша для штор - варіанти можливі.

Ніша для штор - варіанти можливі.

Ніша з гіпсокартону для штор навряд чи може носити звання оригінального винаходу, справа не в тому, що в ньому є якась незграбність, а в тому, що цей елемент дуже логічний і передбачуваний.

Дійсно, якщо є можливість зробити нішу з податливого матеріалу, то чому б не зробити її на стелі, з метою приховування штор. Ось і вся філософія, залишилося тільки визначитися з видом конструкції, а як зробити нішу під карниз з гіпсокартону ми розповімо.

Почнемо з визначення виду

Місце для важких штор має бути широким, але в міру. Показове фото.

Місце для важких штор має бути широким, але в міру. Показове фото.

Ніша для карниза з гіпсокартону призначена для приховування місця кріплення штор. Виходячи з дизайну штор для вітальні та їх кріплень, існує і розподіл по глибині і призначенню.

Вона може бути:

  • Неглибока ніша під карниз з гіпсокартону. При цьому плануються конструкції по типу струн (природно, без декоративної планки) і легкі завіси або тюль з малюнком.
  • Глибока ніша з гіпсокартону під карниз передбачає важкі штори, часто комбінації важких завіс і тюлю і, звичайно ж, масивні планки кріплень.

Існує ще один варіант поділу за місцем розташування та призначення:

  • Ніша під штори з гіпсокартону привіконна – це найчастіший вид, основне призначення цієї конструкції - приховування карнизів і штор у вікна, досить часто використовується при оформленні стель у квартирах.
  • Ніша під карниз з гіпсокартону, за яким будуть пересуватися легкі перегородки при оформленні приміщення в східному стилі або варіант зонування. При зонуванні стиль може бути будь-яким.

До відома! Ми не будемо зупинятися на екзотичних виробах, які не несуть функціонального навантаження і служать для декорування стель. Ці елементи залишимо майстрам гіпсокартонних справ.

І для доповнення загальної картини хочеться додати, що такі конструкції проектуються і монтуються з урахуванням підсвічування або без такої.

Без томління до справи

Не дорожче стелі.

Не дорожче стелі.

Кілька випереджаючи події, хочеться відразу ж перейти до справі і відповісти на питання як зробити нішу для штор з гіпсокартону. Відповідаємо - своїми руками. А для цього нам буде необхідний той же інструмент, що і для роботи з профілями і гіпсокартонними листами, а будемо розглядати два варіанти ніш неглибоку і глибоку.

Послідовність робіт

Отже:

  1. При будь-якому варіанті каркас конструкції жолоби збирається разом з решетування всього стелі.
  2. Необхідно розмітити по периметру стіни, максимально близько до стелі проведіть єдину лінію, по якій буде кріпитися профіль UD-27. Нагадуємо, що ця лінія повинна бути паралельна підлозі і облямовувати єдину горизонтальну площину, тому прив'язка робиться за допомогою двох рівнів – звичайний і водяний.
  3. Далі відбувається установка профілю по периметру. Тепер починаються варіації, які дозволяють зробити саморобку неглибокій або глибоким.

Почнемо з того, що простіше:

  • Паралельно віконного профілю UD-27 вставляємо такий же профіль на відстань, яке вам належить обчислити самостійно, природно, з нашими поправками. В даному випадку цей профіль буде служити упором для стельових профілів CD-60 і саме в нього, а не в профіль, прикріплений до стіни, буде здійснюватися стикування СD-60. Якщо ви не плануєте виставляти суху штукатурку на стіни, профіль UD-27 розташований у вікна можна демонтувати, це ж стосується і ділянок профілів на стіні, до яких не буде здійснюватися підв'язка гіпсокартонних листів стельових конструкцій.
  • Тепер визначимося з відстанню від крайнього профілю до стаціонарної стіни.

Рада! Профіль + лист + підвіс + шар штукатурки = мінімум 5 см. Цього достатньо для того, щоб сховати конструкцію струни. А от відстань від стаціонарної стіни до підвісної стелі краще розраховувати виходячи з мінімальної ширини в 10 див. Це пов'язано з тим, що кріплення струн мають свою ширину. І гіпсокартонний фрагмент, який прикриє бічній ділянка профілю, також не позбавлений розміру торцевій частині. І не забудьте про те, що наскільки б легкими не були штори, а внатяжку, їх не тримають, і при відкриванні їм також необхідно простір для естетичного розміщення, а не для трамбування.

 Естетика насамперед.

Естетика перш за все.

  • Весь монтаж здійснюється аналогічно установці гіпсокартонного навісного стелі.

Ніша з гіпсокартону під важкі штори буде відрізнятися від попередньої і шириною та глибиною. Як бачите, дизайн ніші, так само як і дизайн штор своїми руками - справа цілком здійсненне.

Отже:

  • Монтаж профілів відбувається так само, як і в розглянутому випадку. Відмінності полягають у тому, що замість UD-27 можна використовувати СD-60. Пов'язано це з тим, що глибокі комірки для штор необхідно нарощувати додатковими конструкціями. Це відбувається завдяки встановленню ще одного поверху профілів і підв'язки до СD-60. Як правило, другий поверх формується в загальній конструкції, при якому центральна частина окаймляется додатковим рівнем будь-якої форми. В саму ж конструкцію часто вмонтовані маленькі світильники для підсвічування.
  • У всьому іншому інструкція монтажу дворівневого стелі нічим не відрізняється від стандартних рекомендацій.

Кілька рекомендацій

Комбінація матеріалів дає широкі можливості.

Комбінація матеріалів дає широкі можливості.

Конструкція на стелі не є складною й витратною. Можна навіть сказати, що це сама дешева конструкція, яку тільки можна собі уявити. Ціна задумки не виходить за рамки загального бюджету підвісної стелі. Єдиним моментом, на який варто звернути увагу при плануванні та подальшої реалізації може бути те, що переробити наявну нішу вже не вийде. Тому відразу робіть її універсальною.

І ще одна рекомендація. Використання комбінації матеріалів дає відмінні результати, наприклад, ніша з гіпсокартону, а натяжну стелю.

Висновок

Вся конструкція оформляється в єдиному кольоровому стилі.

Вся конструкція оформляється в єдиному кольоровому стилі.

Будь-який виріб з гіпсокартону може бути і естетичним і практичним (а деякі і дешевими), тому все у ваших руках. Творіть, а наше відео допоможе вам візуалізувати цю архітектурну форму (читайте також статтю «Дизайн штор для залу: шикарний інтер'єр своїми руками»).



Похожие предложения
Дата добавления: 16-06-2017, 13:57
Статьи по теме
Інструкції з виготовлення міжкімнатних дверей своїми руками
Виготовлення міжкімнатних дверей в домашній майстерні - процес захоплюючий і творчий....
Як розмножити фікус Бенджаміна в домашніх умовах: 4 основних і доступних методу
Батьківщиною Фікус Бенджаміна (Ficus benjamina mix) є Азія. Це вічнозелене дерево...
Як самостійно оббити двері дерматином
Одним з варіантів утеплити вхідні двері і змінити її зовнішній вигляд є оббивка...
Вирощування болгарського перцю в теплиці: вибір сорту, підготовка насіння до сівби і догляд за розсадою
Культура болгарського перцю при вирощуванні вимагає досить високу температуру і...
Как консервировать виноград на зиму
Виноград стоит консервировать на зиму. В консервированном виде он сохраняет свой состав...
Розкрутка сайтів - три пакета послуг та вигідні умови співпраці з командою "Site Ok"
Для того, щоб зробити продажі максимально ефективними, рекомендуємо частково (або...
Навісний стеля: інструкція як зробити підвісну систему своїми руками, відео і фото
Зібрати навісну конструкцію під перекриттям — складно, але цілком реально Питання про...
Обсадна труба для свердловини - що це таке?
При бурінні будь-яких свердловин в землі утворюється незахищене від обвалів отвір. Для...
Повербанки для ноутбуков: какой выбрать и как
Все наслышаны о том, что повербанки это специальные устройства, которые позволяют легко...