» » Як розмножити фікус Бенджаміна в домашніх умовах: 4 основних і доступних методу

Як розмножити фікус Бенджаміна в домашніх умовах: 4 основних і доступних методу



Батьківщиною Фікус Бенджаміна (Ficus benjamina mix) є Азія. Це вічнозелене дерево належить сімейства тутових.

Сьогодні його можна зустріти в Індії, Австралії, Китаї, Філіппінах.

Рослина було названо на честь британського вченого, ботаніка Бенджаміна Дейдона Джейсона, упорядник довідника квіткових рослин.

Науці відомо величезна кількість різновидів ficus, але в домашніх умовах росте близько тридцяти.

Особлива мальовничість, велика різноманітність обриси і забарвлення листочків, малотребовательность в догляді – основні моменти, за які його люблять квітникарі-любителі і з задоволенням розмножують його.

В природних умовах фікус цвіте незвично – суцвіття схожі на маленькі ягідки-горошини від світлого зеленувато-жовтого до оранжевого кольору. В домашніх умовах рослина цвіте дуже рідко, до того ж цвітіння забирає у рослини багато сил.

Способи

У природному середовищі фікус може досягати 10-25 метрів у висоту, кімнатне деревце виростає до двох метрів.

Розмножувати його досить просто.

Як правило, розводять фікус насінням, живцюванням, відводками.

Розглянемо кожен із способів окремо.

Вирощування живцями

Самий нетривалий за часом і нескладний спосіб розведення фікуса – живцювання. Таким методом можна виростити відразу кілька молодих, нових кольорів.

А якщо деревце з якихось причин починає втрачати життєві сили, то живцювання дозволить реанімувати його.

Живці на розмноження слід брати з верхівкових або бічних пагонів дорослого вихованця з 5-6 добре розгорнутими листочками, довжиною не менше 10-20 сантиметрів, які трошечки задерев'яніли.

Відростки необхідно черенковать лезом або добре заточеним ножем під гострим кутом.

зауважте: ножиці в даному випадку професіонали не рекомендують використовувати, оскільки відбувається порушення деревної тканини, і утворення кореневої системи сповільнюється.

що Виділяється на місці зрізу молочний сік, засихаючи, утворює плівку, яка перешкоджає появі корінців. Тому молочко бажано змити теплою водою, потім помістити гілочку в посудину з водою (змінюючи її кожні 2,5-3 години), приблизно годин на 8-9, поки не перестане виступати млечная рідина.

Отримати пишну кореневу систему можна, якщо зробити кілька надсечек уздовж основи черешка.

щоб уникнути зіткнення надрізаних частин відростка, між ними треба прокласти сірник або зубочистку. Така нестандартна прийом стимулює коренеутворення і застосовується квітникарями для вирощування бонсай.

Для вкорінення живців фікуса Бенджаміна використовують кілька варіантів:

  1. Утворення коренів у воді. Після того як з черешка перестане виходити молочний сік, його треба підсушити і обробити стимулятором росту коренів. Потім помістити відросток в ємність з водою, в яку додають активоване вугілля для запобігання загнивання. Вода повинна періодично змінюватися. Посудину з посадковим матеріалом поміщають в світле місце, але прямий вплив сонячних променів слід виключити. Для створення підвищеної вологості баночку з гілками обов'язково вкривають поліетиленовим пакетом або банкою, обрізаної пластикової пляшкою. Через 2-3 тижні на черешку квітки можна буде побачити маленькі, білі горбки – новостворені корінці. Коли коріння досягнуть розміру 3-4 см, то фікус можна пересаджувати в підготовлений грунт, що складається з землі, піску, торфу у співвідношенні 1: 1: 1.
Садівники радять: в літній період крону фікуса Бенджаміна необхідно постійно обприскувати кип'яченою, охолодженою до 23-25 ° С водою. Взимку рослина повинна знаходитися подалі від батарей центрального опалення.
  1. Пророщування в перліті. Даний агроматеріал чудово підходить для того, щоб швидко укоренити живці фікуса Бенджаміна мікс. Перліт чудово утримує вологу і розмірено віддає її кореневій системі. Чудові термоізоляційні якості не дозволяють охолодитися/перегрітися коріння. Перед застосуванням агроперліт зволожують з пульверизатора. Після посадки живця ємність обертається целофановим пакетом, а відросток залишається зовні. Після появи нових листочків на черешку, що вкаже на його укорінення, можна посадити рослину в грунт на постійне місце зростання.
  2. Укорінення в легкій, розсипчастою середовищі – що складається з піску, торфу та подрібненого, деревного вугілля. У такому субстраті відросток отримає необхідне харчування і грунтовно закріпиться. Держак поглиблюють в субстрат на одну нирку, добре проливають і трохи ущільнюють грунт. Зверху накривають банкою для утворення необхідного мікроклімату. Догляд за майбутнім рослиною полягає в систематичному поливі, приміщенні ємності в тепле місце і огородженні його від протягів. Як тільки почнуть відростати новоспечені листя, потрібно провести пересадку квітки у спеціальний грунт в новий, окремий вазон.

Насінням

Виростити Ficus benjamina в кімнатних умовах можна і з насіння.

Так як вдома рослина не цвіте, то придбати їх необхідно в спеціалізованому квітковому магазині. Перед покупкою слід звернути увагу на строк придатності насіння. Додаткову обробку насіннєвого матеріалу проводити не треба.

Для висіву підійде почвогрунт, застосовуваний для вкорінення живців. В якості підгодівлі бажано додати на 10 літрів грунту 10 грам кісткового борошна.

Глибина загортання насіння не повинна перевищувати 0,5 см, зволожити грунт рекомендується обприскуванням. У широкий, невисокий горщик можна посіяти кілька штук насіння. Ємність вкривається плівкою і поміщається в тепле освітлене місце.

Ідеальна температура для появи сходів – 22-25° С. Щодня міні-тепличку потрібно відкривати на 10-15 хвилин для видалення зайвої конденсату і не допущення отсыревания грунту.

Після появи росточков вентилювати парник можна більш тривало. Коли сіянці досягнутий 3-4 см у висоту і з'явиться 3-4 листочка, їх слід распикировать в окремі кашпо.

чи Знаєте Ви що: за твердженням знавців, з насіння виростають міцні, стійкі до захворювань і можливим несприятливим умовам квіти.

Відведеннями

Розмноження кімнатного рослини таким чином робить можливим отримати відразу 1-2 дорослих примірника фікус висотою 30-50 див

Першим ділом видаляються пагони і листя з зони стовбура, що знаходиться на відстані не більше 60 сантиметрів від верхівки рослини.

На очищеній ділянці кільцем зрізається кора, місце зрізу піддають обробці стимуляторами росту коренів. Потім на зріз укладається мох, який обмотується не щільно плівкою і закріплюється скотчем.

протягом одного-двох місяців у районі видалення кори зростуть корінці і можна відокремити верхню частину рослини для посадки в персональний квітковий горщик.

Листям

Розведення фікуса листям – це ще один прийом живцювання. Неодмінною умовою є наявність життєздатної, здорової нирки.

З дорослої рослини відділяється листок з невеликим відрізком стебла, згорнути трубочкою і за держак поміщається в грунт.

Створивши листочку тепличну атмосферу, вже через 30 днів отримаєте новенькі листя і корінці.

Зверніть увагу: процедуру розмноження фікуса за порадою фахівців слід проводити навесні або на початку літа.

Для закріплення знань про те, як розвести і розмножити фікус в домашніх умовах, на різних інтернет ресурсах можна переглянути відеоролики і фото матеріали.

Дивіться відео, в якому фахівець докладно розповідає про розмноження фікуса Бенджаміна живцями:



Похожие предложения
Дата добавления: 18-05-2017, 15:21
Статьи по теме
Як клеїти вінілові шпалери
Ремонт стін Сам принцип наклеювання вінілових шпалер майже не відрізняється від...
Гамак для дачі своїми руками: інструкція виготовлення
Ландшафтний дизайн Гамак для дачі — досить корисна річ, поряд з надувними матрацами,...
Касетні підвісні стелі: види і технологія монтажу
Оздоблення стелі Касетні стелі – один з найбільш вдалих видів підвісних конструкцій з...
Препарат Епін — реальна допомога кімнатним рослинам
Любителі квітів частенько користуються таким засобом, як Епін для кімнатних рослин,...
Топ 10 преимуществ и недостатков стационарных бассейнов
Стремление создать уютную зону отдыха с бассейном в собственном дворе или на даче...
Вирощування червоної смородини: вибір сорту, особливості посадки і догляду, розмноження живцями і відведеннями, фото і відео
Червона смородина — корисна і високоврожайна садова культура. При гарному догляді...
Клей для піноплекс: різновиди клейових складів і технологія монтажу
Утеплення зовнішніх конструкцій дозволяє збільшити комфортність житла. В якості...
Современные решения для эффективного освещения
В мире освещения есть место, где мечты о свете становятся реальностью. Это не просто...
Високоврожайний картопля «Ласунок»: характеристика та опис сорту, фото і відгуки
Безліч страв, приготованих з використанням картоплі, представлені в кухнях різних...