Гамак для дачі — досить корисна річ, поряд з надувними матрацами, гойдалками, шезлонгами і іншими аксесуарами. Тим, хто цінує винятковий комфорт під час відпочинку на природі, ми пропонуємо готові «рецепти» з облаштування садово-паркової території модним елементом декору.
Сучасний гамак — незмінний атрибут дачного відпочинку. Винаходів для комфортного проведення часу в оточенні природи було винайдено безліч — від плетених виробів, які захищали індіанців від нічної вогкості, до зручної «меблів» моряків і американських переселенців. Тому тим, хто планує створити гамак своїми руками, за основу можна взяти будь-зразок, Головне, щоб елемент декору був зручним, практичним і забезпечував ідеальні умови відпочинку під трелі коників і спів птахів.
Перше, що потрібно визначити до початку робіт — вид гамака, яким планується прикрасити садово-паркову архітектуру. Весь асортимент винаходів класифікується на 4 основних види:
Фахівці при виборі гамака рекомендують звернути увагу на класифікацію виробів за матеріалом виготовлення, так як від типу тканини залежить довговічність ложі і рівень комфорту. Найпоширенішими типами є тканинні і гамаки-сітки. Якщо планується виготовити тканинний гамак, то необхідно пам'ятати, що водовідштовхувальні тканини — рішення практичне, але не розраховане на тривалу експлуатацію, так як вентиляція відсутня і є ризик отримати роздратування шкіри.
Оптимальним варіантом тканинного гамака є ложі з натуральної бавовни — м'якого, добре пропускає повітря матеріалу, який вбирає піт. Єдиний «мінус» — бавовна боїться вологи. Більш практичним, але менш комфортним рішенням визнано нейлон — міцний, стійкий до вигорання матеріал, погано пропускає повітря. Оригінальні гамаки-сітки є ідеальним рішенням з точки зору вентиляції, але рівень комфорту залежить від форми плетіння. При виборі сітки краще віддати перевагу плоске плетіння — більш складний варіант виготовлення ложі, при якому ризик незручностей зведений до мінімуму.
Виготовити гамак своїми руками може кожен, але успіх підприємства залежить від навичок поводження з інструментом, знання техніки плетіння і шиття. Оптимальним за складністю робіт визнаний підвісний гамак з тканини, так як не потрібно вивчати складну техніку плетіння, а широкий вибір матеріалів дозволить виготовити оригінальний елемент декору швидко і без проблем. Порядок робіт:
Останню процедуру необхідно повторити кілька разів, щоб надійно закріпити петлі до полотна. На завершальному етапі необхідно з'єднати рейки з полотном за допомогою білизняного шнура контролюючи, щоб петлі кріплення зійшлися в точці підвісу.
Зав'язувати шнур рекомендується на відстані 60 см від рейки, а отриманий вузол обплести — і оригінальний предмет «меблів» для дачного відпочинку готовий до експлуатації!