» » Ремонт змішувача своїми руками: як відремонтувати кухонний кран, відео-інструкція та фото

Ремонт змішувача своїми руками: як відремонтувати кухонний кран, відео-інструкція та фото



Які види змішувачів масово експлуатуються в даний час? Що в них найчастіше ламається? Як виконати ремонт змішувача своїми руками в кожному конкретному випадку? Давайте спробуємо розібратися.

Знайома картина? Тоді ця стаття - для вас.

Знайома картина? Тоді ця стаття - для вас.

Класифікація змішувачів

Для початку давайте з'ясуємо, за якими ознаками можна класифікувати цікавлять нас сантехнічні прилади: очевидно, що список несправностей буде власним у кожній конструкції.

Душ

  • Змішувачі для ванних кімнат містять важливий (і нерідко виходить з ладу) вузол - перемикач на душ. Крім того, вони комплектуються душовою лійкою (як правило, на гнучкому шлангу);
Змішувач з душовою лійкою і перемикачем.

Змішувач з душовою лійкою і перемикачем.

  • Вироби для кухонних мийок та умивальників забезпечені тільки запірно-регулюючою арматурою для подачі гарячої та холодної води.

Перемикач на душ

Він може бути:

  1. Важільним корковим. Цей тип перемикачів знятий з виробництва більше 30 років тому; проте його виняткова надійність дозволила багатьом змішувачів цього типу дожити до наших днів;
  2. Важільним з ексцентриком, приводить у рух бочонок з парою прокладок;
  3. Кнопковим, з металевим або гумовим клапаном на довгому штоку;
  4. Шаровим. Його характерна особливість - можливість повороту важеля перемикача на 360 градусів. Цей тип перемикача цікавий тим, що не має яких-небудь органічно притаманних йому недоліків при дбайливої експлуатації практично вічний.

Спосіб монтажу

Установка може бути:

  • Настінного (корпус змішувача тримається тільки на латунних чи виконаних з нержавіючої сталі эксцентриках з накидними гайками);
Кріплення настінного змішувача.

настінного Кріплення змішувача.

  • Набортної (корпус кріпиться на полицю раковини або ванни; підводка може бути як жорстким, так і гнучкою).

Варто уточнити: що продаються в даний час змішувачі масово комплектуються гнучкими шлангами, сильно спрощують монтаж. Однак, жорстка підводка, виконана оцинкованими, гофрованими нержавіючими чи металопластиковими трубами, набагато довговічніше і більш стійка до гідроудару.

Крани

Запірна арматура змішувачів популярних моделей ділиться на два класи:

  1. Кранбуксы - по одній на гарячу і холодну воду. Вони, в свою чергу, можуть бути гвинтовими (з різьбовим штоком і прокладкою) і керамічними - із затвором у вигляді двох притертих пластин, забезпечених отворами;
  2. Картриджі, що дозволяють регулювати температуру і тиск одним важелем.
Одноважільний сантехнічний прилад.

Одноважільний сантехнічний прилад.

Ми навмисно залишимо за рамками нашого огляду термостатичні і сенсорні сантехнічні прилади: їх ремонт досить складний, щоб проводити його тільки в умовах спеціалізованого сервісного центру.

Проблеми та вирішення

Тепер давайте з'ясуємо, які поломки загрожують перерахованим вище пристроям і як виглядає ремонт змішувача в кожному конкретному випадку.

Душ

ПроблемаПричинаРешениеВода надходить з мінімальним напоромСопла лійки забиті вапняними відкладеннями або пескомПрочистить сопла голкою; як варіант, лійка може бути замочена на 1-2 години в розчині кислотного або лужного миючого средстваДушевой шланг тече на одній з гаекРазрушилась прокладка під накидною гайкойПрокладка змінюється на аналогічну - фабричну або вирізану з старої автомобільної камерыДушевой шланг тече з-під брониРазрушен гумовий сердечник шлангаИз знятого шланга виймаються фіксують сердечник втулки; сердечник виймається з броні і замінюється новим. Складання відбувається в зворотному порядку Заміна сердечника душового шланга.

Заміна сердечника душового шланга.

до Речі: полімерні шланги без сердечника служать набагато довше металевих. Проте їм притаманна неприємна особливість: при подачі холодної води пластик втрачає пластичність, і шланг гнеться з помітним зусиллям.

Перемикач на душ

Корковий важільний

Його єдина проблема - знос пробки або змішувача і текти з-під накидної гайки. Який-небудь сальникової набивки ця конструкція не передбачає; герметичність забезпечується тільки притиранням пробки до корпусу.

Проблема усувається наступним чином:

  1. Демонтується важіль перемикача;
  2. Відвертається натискна гайка і знімається притискне кільце;
  3. Пробка виймається і рясно змащують силіконовим мастилом - сантехнічної або будь-який інший. Головний критерій - в'язкість мастила: вона не повинна вимиватися водою;
  4. Перемикач збирається в зворотному порядку.
Максимально надійне вітчизняне виріб.

Максимально надійне вітчизняне виріб.

Важільний з ексцентриком

цього перемикача три основні проблеми:

  • Руйнування або знос прокладок. Ця неприємність цілком передбачувано усувається їх заміною. Щоб вийняти бочонок з прокладками, потрібно попередньо зняти гусак (вилив змішувача), відвернути перехідник на душ і вийняти ексцентрик;
  • Поломка виступу ексцентрика. Як правило, вона стає наслідком спроби провернути заклиненный важіль силою. Ексцентрик змінюється на аналог; для доступу до нього досить зняти рукоятку і відвернути гайку - сальницу;
Ексцентрик і барило.

Ексцентрик і барило.

  • Знос направляючих в корпусі змішувача. Проблема характерна для вітчизняних змішувачів випуску 80 - 90 років; на жаль, вона лікується тільки повною заміною сантехнічного приладу.

Кнопковий

ПроблемаПричинаРешениеНе перекривається вода на вилив або душМежду клапаном і сідлом потрапив пісок або окалинаНесколько разів відкрити і закрити перемикач при включеній водеКлапан повністю або частково разрушенЗамена клапана; в сучасних змішувачах - заміна перемикача целикомВода мимовільно переключається на вилив при слабкому напореИзбыточно сильна поворотна пружина під кнопкою переключателяУкоротить пружину на 1-2 витка На фото добре видно поворотна пружина перемикача.

На фото добре видно поворотна пружина перемикача.

Підводка

Як виглядає ремонт кухонного змішувача або приладу для ванної з настінним монтажем при течі на підводці? Типове місце течі - натискна гайка між ексцентриком і корпусом змішувача (точніше, гумова прокладка під нею).

Текти з-під накидної гайки.

Текти з-під накидної гайки.

Для заміни прокладки необхідно:

  1. Перекрити гарячу і холодну воду;
  2. Розвідним ключем з підкладеною під його губки щільною тканиною (щоб не пошкодити хромування) відвернути накидні гайки;
  3. Замінити обидві прокладки. Якщо замінити лише одну з них, друга з великою ймовірністю потече після збірки: на холодній і гарячій воді гума втрачає еластичність з приблизно однаковою швидкістю;
  4. Затягнути гайки.

Ще одне потенційне місце течі - різьба між ексцентриком (так званої косоножкой) і муфтою або куточком на підводці.

Текти усувається, загалом-то, і простий підмоткою сантехнічним льоном з фарбою; проте краще попередньо навернути на кожен ексцентрик тонку латунну контргайку. Виставивши змішувач в робоче положення, і затягнувши накидні гайки на ньому, ви зможете подмотать і підтягнути контргайки без ризику порушити положення приладу.

У змішувачів з гнучкими підводками (під набортную установку) причин теч дві:

  1. Руйнування гумового сердечника шланга;
  2. Пошкодження штуцера або гільзи на з'єднанні сердечника з різьбою.

Обидві проблеми вирішуються одним і тим же способом - заміною обох (підкреслюємо, обох!) підводок, і на гарячою, і на холодній воді.

Заміна гнучкої підводки.

Заміна гнучкої підводки.

до Речі: середній термін експлуатації гнучких шлангів - п'ять років. По закінченні цього часу краще замінити їх превентивно, не чекаючи появи течі.

Запірна арматура

Як виглядає ремонт крана змішувача, який перестав перекривати воду або дав текти?

Гвинтові кранбукса

ПроблемаПричинаРешениеКран закручується, але не перекриває воду полностьюМежду клапаном і сідлом потрапив мусорНесколько разів відкрийте до упору і закрийте кранИзношена або зруйнована прокладкаЗамените прокладку на новуюКран проворачиваетсяСорвана різьблення на штоку чи корпусі кранбуксыЗамените кранбуксуВ відкритому положенні крана вода тече по штокуВыработан сальник, зношене гумове ущільнювальне кольцоНаверните під сальницу одну-дві нитки графітового сальника; замініть гумовий ущільнювач Набивка сальника на гвинтовий кранбуксе.

Набивка сальника на гвинтовий кранбуксе.

кранбукса Керамічна

Її несправності зводяться до поломки керамічних пластин - небудь сколів близько отворів при спробах закрити заклиненный окалиною кран силою, або відламали виступам на пластинах. В обох випадках кранбукса змінюється повністю.

Найбільш вразлива частина керамічної кранбуксы - пластини.

Найбільш вразлива частина керамічної кранбуксы - пластини.

Картридж

ПроблемаПричинаРешениеРычаг піднімається і опускається з помітним усилиемВыработана силіконова змазка між пластинами картриджаДемонтируйте і розберіть картридж, нанесіть між пластин силіконову смазкуРычаг повертається вільно, але вода не перекрываетсяСломаны пластикові фіксатори однією з пластинЗамените картриджСколота пластина

Процедуру заміни картриджа, ймовірно, варто описати окремо.

  1. Зніміть пластикову кришку під важелем і підсвітите ліхтариком гвинт під нею. Він може мати головку під шестигранник, хрестову або плоску викрутку;
  2. Отвертите фіксуючий важіль гвинт;
  3. Зніміть важіль;
  4. Вручну відверніть декоративне хромоване кільце;
  5. Розвідним, рожковим або газовим ключем відверніть гайку під ним;
Картридж доступний для заміни.

Картридж доступний для заміни.

  1. Замініть картридж;
  2. Зберіть змішувач в зворотному порядку.

Особливий випадок

Для продукції Damixa ремонт змішувачів виглядає дещо незвично. В основі конструкції лежить затвор у формі кулі і прижимающиеся до нього пружинами гумові ущільнювачі. З часом гума известкуется, втрачає еластичність, і порушується герметичність - кран починає текти.

Ремонт передбачувано зводиться до заміни ущільнювачів; ремкомплект, крім них, включає пару нових пружин.

Ремкомплект для змішувача Damixa.

Ремкомплект для змішувача Damixa.

Висновок

Сподіваємося, що наш матеріал допоможе читачеві у вирішенні неминучих побутових проблем. Додаткову тематичну інформацію можна знайти у прикріпленому відео. Ми будемо вдячні за ваші доповнення та коментарі. Успіхів!



Похожие предложения
Дата добавления: 18-05-2017, 10:34
Статьи по теме
Розетка-таймер: принцип роботи, інструкція як налаштувати своїми руками, відео і фото
Функція автоматичного включення і виключення живлення побутових електроприладів просто...
Самоплідні абрикоси: особливості і характеристики сортів
Багато плодово-ягідні культури є перекрестноопыляющимися. Для зародження плодів їм...
Комбінування шпалер на кухні: варіанти і правила поєднання
Комбінування шпалер - популярне і просте рішення, що дозволяє створити стильний дизайн...
Паркан з полікарбонату: як зробити огорожу на металевому каркасі, інструкція, відео і фото
Якщо вам потрібно швидко і недорого спорудити незвичайну огорожа, паркан з...
Теплоізоляція для труб водопостачання приватного будинку: гріючий кабель та інші утеплювачі, відео і фото
Якщо використовувати відповідну теплоізоляцію, то прокладати труби можна навіть на...
Яскраві і повітряні нитяні штори для кухні
Штори-нитки, або серпанок, з'явилися в сучасних інтер'єрах порівняно недавно, хоча...
Як клеїти шпалери встик: які клеїти шпалери легше, який клей використовувати для сатинових, паперових, правила, техніка поклейки
Під час поклейки шпалер головною умовою отримання якісного результату є дотримання...
Ріпа: посадка і догляд у відритому грунті
Ріпа, турнепс та різні варіанти редьки — це продукти, які широко застосовується в...