Сьогодні багато людей хочуть замінити свої старі вікна сучасними і якісними параметрами. Велику популярність у наш час отримали дерев'яні вікна. Установка таких вікон неможлива без грамотних професіоналів. Якщо ви вирішили зробити установку вікон самостійно, вам слід скористатися порадами професіоналів. Це допоможе уникнути розчарування від неправильного монтажу і установки вікон.
Перш за все, слід пам'ятати, що вікно не є несучою конструкцією. Його не можна встановлювати в отвір таким чином, щоб на нього тиснула вище розташована конструкція. Така установка абсолютно не допускається. Для цього розміри отвору під вікно завжди робляться трохи більше розмірів самого вікна. Різниця може складати 2-3 сантиметри вздовж всього периметра вікна.
Перед початком установки дерев'яних вікон необхідно ретельно очистити підвіконну поверхню і укоси. Місце встановлення віконного блоку позначають олівцем, використовуючи при цьому рівень. Тільки після цих дій вікно вставляють в отвір зсередини приміщення і надійно закріплюють. Щоб уникнути вигинання конструкції клини можуть встановлюватися тільки по кутках. Після закріплення вікна їх видаляють.
Дерев'яні вікна зазвичай закріплюють за допомогою спеціальних металевих накладок. Їх пригвинчують до коробки перед установкою і розкріпленням. Для звичайних вікон достатньо двох накладок по вертикалі з обох боків коробки. Щоб уникнути деформації коробки під час експлуатації, накладки слід встановлювати приблизно на рівні навісів. На жаль, металеві накладки не можуть перешкоджати деформацій коробки від перепадів температури і вологості дерева. Кріплять накладки до відкосів дерев'яних вікон за допомогою дюбелів.
Для закріплення дерев'яних вікон закладними деталями, їх встановлюють віконні коробки і закладають у стіну якісним розчином.
Існує також варіант установки дерев'яних вікон за допомогою дюбелів. Для цього треба попередньо вивірити коробки вікон. Потім на рівні навісів у вертикальних стійках необхідно просвердлити отвори під дюбелі. В стіні також робляться отвори під дюбелі перфоратором. Діаметр свердла повинен бути таким же, як і діаметр дюбеля. Після цього дюбелі можна вставляти в підготовлені отвори і затягувати. Всі стики коробок дерев'яних вікон повинні бути герметизовані клоччям або монтажною піною. Трапляється, що після затвердіння піни коробка вигинається. В цьому випадку слід встановити розпірки для виправлення цієї вади. Така процедура герметизації стиків забезпечить хорошу шумоізоляцію і теплоізоляцію.
Під час нанесення розчину на укоси пам'ятайте, що робити це треба з невеликим ухилом від коробки вікна. Для цього слід закріпити вертикально ідеально пряму рейку.
Укоси під дерев'яні вікна краще всього штукатурити впритул до коробки. При цьому не можна допускати попадання розчину в стики між стіною і коробкою. При попаданні туди розчину коробка при нагріванні і охолодженні не зможе вільно деформуватися. Цього допускати не можна.
Якщо ви встановлюєте алюмінієві і пластикові вікна, пам'ятайте, що при нагріванні вони розширюються значно сильніше дерев'яних. Тому зазор необхідно збільшити до 2-3 міліметрів і заповнити його мастикою. Внутрішні стики можна закрити дерев'яними, пластиковими або металевими накладками. А Ви знаєте, як доглядати за дерев'яними вікнами?