» » Садимо болгарський перець: вибираємо сорти для відкритого грунту і доглядаємо за розсадою

Садимо болгарський перець: вибираємо сорти для відкритого грунту і доглядаємо за розсадою



За останні кілька десятків років було створено велику кількість сортів болгарського перцю, і завдяки цьому багато дачники можуть виростити на своїй ділянці цей корисний овоч.

Для вирощування у відкритому грунті досить часто вибирають ранні сорти перцю і ранньостиглі гібриди, оскільки в багатьох частинах нашої країни літній час короткий, і часто бракує тепла та освітленості.

Ранні сорти

Сорт перцю Айвенго

Сорт перцю Айвенго

Розглянемо ранні сорти перцю:
  1. Чардаш.
  2. Кущі цього сорту можуть бути близько півметра. Плоди, схожі на конус, пофарбовані в жовтувато-оранжевий колір з настанням технічної стиглості.

    Вага перцю змінюється від 170 до 220 грам, товщина стінки змінюється від 5 до 6 мм. Весь урожай куща складається з 13-17 гарних плодів.

  3. Червоний квадрат.
  4. На акуратних кущах, що досягають висоти 70 см, плоди дозрівають через 90 днів. Плоди великі, нагадують за своєю формою куб і мають вагу від 280 до 300 грам.

    Свій яскравий колір (червоний) перець отримує тільки при повному дозріванні. В технічній стиглості він зеленого кольору. Стійкий до вірусних хвороб перцю.

  5. Айвенго.
  6. Цей сорт дає плоди технічної стиглості на 105-115 день, а повне дозрівання буває на 125-135 день. Вага конусоподібних плодів може досягати від 95 до 140 грамів, товщина стінок змінюється від 0,5 до 0,7 див.

    Сорт універсального застосування (свіжий вигляд, консервація). Рослини чудово протистоять вертицильозного в'янення та мозаїці.

Ранньостиглі сорти

Сорт перцю Баргузин

Сорт перцю Баргузин

Серед ранньостиглих сортів варто відзначити:
  1. Баргузин.
  2. Кущ заввишки близько 80. Плоди, схожі на конус, можуть виростати до ваги в 170-200 грамів і середню товщину стінки ( 0,6 см). Рослини цього сорту болгарського перцю стійкі до тютюнової мозаїки.

  3. Корнет.
  4. Сорт вирізняється тривалим утворенням плодів і їх смаковими характеристиками. Висота кущів може змінюватися від 80 до 100 див. Плоди схожі на призму можуть набирати у вазі до 180-200 грамів і мати середню товщину стінки — від 0,5 до 0,6 див.

  5. Нафаня.
  6. Рослини висотою від 70 до 90 см тривало цвітуть і плодоносять навіть у несприятливих умовах вирощування. Перці, що нагадують за формою широкий конус, досягають у вазі від 140 до 170 грам. Майже не хворіє вірусом тютюнової мозаїки.

  7. Посмішка.
  8. Кущі цього сорту, що досягають у висоту 70-100 см, виділяються прекрасним смаком і гарною врожайністю. Перці у вигляді конуса забарвлюються в червоний колір тільки при повному дозріванні. Вага плодів може доходити до 180-250 грам. Стійкий до тютюнової мозаїки.

    Готуємося до посадки

    visadkaГрядки для посадки розсади перцю обов'язково готують на добре освітлюваному ділянці, який захищений від сильних потоків вітру.

    Варто пам'ятати, що не можна вирощувати перець там, де недавно росли помідори, картопля або баклажани.

    В землю обов'язково вносять різні органічні (гній, перегній), мінеральні добрива (селітра, суперфосфат і сульфат калію) і перекопують, вирівнюють. При посадці між рослинами зазвичай залишають від 30 до 50 см, залежно від сорту.

    Важливо знати: перед самою посадкою болгарського перцю лунки бажано полити великою кількістю гарячої води (40-60 градусів). Це дасть рослинам краще перенести пересадку.

    Посадку починають у період, коли грунт прогріється до 15 градусів, оскільки низькі температури сповільнюють ріст і практично зупиняють розвиток кущів, а з'явилися бутони і квітки просто обсипаються.

    Догляд

    posadka-percaДогляд за ранніми та ранньостиглими сортами перцю болгарського складається з постійного поливу, підживлення і розпушування грунту.

    Оскільки ці сорти невисокого зросту, то вони не потребують формування та опори. У них тільки можна прибрати бічні гілки і пагони без плодів, які розташовуються нижче розгалуження основного стебла.

    кущі болгарського перцю нормально розвивалися, рясно цвіли і давали повноцінний урожай, їм потрібні правильно організовані підживлення.

    Оптимальніше всього для цього використовувати один раз мінеральні добрива з мікроелементами, а інший раз – органічні добрива (настій гною з додаванням золи). Проводять підживлення кожні 15-20 днів.

    Візьміть на замітку: варто знати, що внесення великої кількості азотних добрив призводить до збільшення кількості листків і пагонів, але при цьому зменшується кількість квітів і плодів.

    Так як коріння кущів перцю майже не переносять навіть невеликого пересихання, то полив обов'язково повинен бути регулярним, але помірним. Ще варто звернути увагу при поливі, щоб не було надмірного зволоження, яке досить швидко призводить до різних захворювань.

    Для поливу перцю воду бажано набирати в ємності і дати їй трохи прогрітися. Проводити його бажано на самому початку дня.

    Розпушування Грунту біля перців також є частиною догляду. Тут важливо не забути, що потрібно рихлити неглибоко і акуратно, оскільки коріння кущів знаходяться у землі на глибині 10 см

    111214_0824_12Можливо, Вам буде цікава стаття про сорт перцю Зірка Сходу. Про кращі сорти перцю для теплиці Ви можете почитати тут.

    Дивіться у наступному відео огляд сортів болгарського перцю для посадки у відкритий грунт:



Похожие предложения
Дата добавления: 21-06-2017, 12:36
Статьи по теме
Стелю з МДФ: як кріпити панелі, відео-інструкція з монтажу своїми руками і фото
Оформлення стель - річ тонка, вимагає обережного підходу. Адже цей сектор приміщення...
Як зберегти огірки свіжими на зиму: 5 дієвих способів
Огірки – це всіма улюблені овочі, які незмінно присутні в салатах та інших стравах. В...
Посадка дині на розсаду - відповіді на хвилюючі питання про посіві насіння в домашніх умовах
В південних районах Росії вирощування дині – не рідкість, а в середніх і північних...
Виды современных тепловых насосов и их главные отличия
Отдельные виды тепловых насосов сильно различаются в зависимости от того, откуда...
Электромагнитный клапан на воду: необходим в каждом доме
Электромагнитный клапан – один из видов запорной арматуры. Он позволяет автоматически...
Лук-порей: правильна посадка насіння для отримання хорошого врожаю
Лук-порей є чудовою ароматною приправою і величезним джерелом вітаміну С. В народі його...
Рамковий МДФ: фасади для кухні з профілю, розбирання, відео-інструкція по установці і фото
Привіт. Цього разу в рамках курсу ремонту пропоную дізнатися про те, як виготовляються...
Як правильно укладати руберойд на дах
Оздоблення стелі Руберойд – самий простий, надійний і дешевий спосіб ізоляції даху,...
Виды имплантации зубов и современные разновидности имплантов
Доступные виды имплантации зубов в Калиниграде разнообразны, как и количество...