Дуже багато люблять кавуни. Але на ринку кавуни з'являються тільки в певний сезон.
Що ж робити, якщо захотілося поласувати соковитою м'якоттю в інший час року? Вихід є — виростити кавун з насіння в домашніх умовах.
Правда, не у всіх є присадибна ділянка, на якому можна поставити теплицю і виростити кавуни. Зате у всіх є підвіконня або балкон, і цього цілком достатньо, щоб виростити цю рослину у себе вдома.
При вирощуванні арбузов будинку можна сміливо пропустити етап висадки розсади, яка потрібна, якщо ви плануєте пересаджувати рослину на відкрите повітря. В домашніх умовах посадка відбувається відразу у велику ємність, в якій кавун буде рости до повного дозрівання.
Перше, що необхідно зробити для висадки кавуна — придбати або спорудити самостійно посадковий ящик. Якщо ви не знайшли ящик, то так само відмінно підійде таз, відро або квітковий горщик.
Головне, щоб обсяг був досить великим для кореневої системи. Не бажано використовувати прозору ємність — коріння у кавуна чутливі і можуть висохнути.
В якості грунту краще взяти магазинну землю багату мікроелементами. Грунт обов'язково збагатити вапняними добривами, так як для вирощування кавунів необхідна кислотність в 6pH.
Важливо пам'ятати: об'єм ємності для вирощування має бути не менше 10-15 літрів!Насіння, як і в багатьох інших культурах, перед висадкою потрібно вимочити. Тримати у воді необхідно до тих пір, поки насіння не проклюнуться.
Сітка допоможе важкого плоду втриматися на лозі
В одну ємність зазвичай висаджується 3-4 насінини, посадка робиться на глибину близько 3 сантиметрів. Але це не означає, що всі вони будуть зростати в одній ємності. З тих насіння, що зійдуть, треба залишити тільки один, самий здоровий на вигляд росток.
Кавун, це рослина, якому потрібно багато світла. Тому відмінним рішенням буде розміщення розсади на підвіконні.
Якщо висаджуєте розсаду у зимовий час року, то потрібно обов'язково подбати про додатковому освітленні, так як в природних умовах рослина отримує світло протягом 12 годин.
Пам'ятайте, що це рослина теплолюбна і заморозити його дуже просто. Тому якщо ви вибрали підвіконня на балконі, то необхідно переконатися, що температура там підходяща. Ідеальна для росту цієї культури температура +25-30 градусів вдень і близько 17-18 градусів за Цельсієм вночі.
Незважаючи на те, що плоди кавуна дуже соковиті, зайва вологість дуже шкідлива для цього рослини. Як і надмірний полив.
Плоди, закріплені на опорі, отримують більше світла
Під час зростання рослини в грунт необхідно додавати добрива. У раціон підгодівлі повинні обов'язково входити азот і фосфор, а після формування плодів ще і калій.
В ємність з розсадою необхідно помістити опору, за якою буде рости батіг. Коли батіг досягне довжини близько метра її необхідно прищипнути. Під час росту кавуна землю необхідно постійно рихлити.
не Можна залишати більше двох плодів на одній батоги. Всі зайві плоди необхідно обривати. Залишені плоди, краще закріпити на опорі за допомогою сітки.
Важливо знати: після введення в підживлення калію, кількість азоту потрібно значно скоротити.В домашніх умовах плоди рідко перевищують вагу в один кілограм. Але і шкірка у них значно тонше.
На повне дозрівання плоду йде близько 3-3.5 місяця. Втім, є і більш скоростиглі і ранні сорти, у яких період визрівання 60-80 діб.
Зрілість плода можна легко визначити: якщо шкірка блищить, плодоніжка підсохла, а звук при ударі глухий, отже, плід дозрів.
Якщо у вас не вийшло виростити кавун будинку з першого разу, не турбуйтеся. Потрібно просто зробити ще одну спробу, при цьому врахувати рекомендовані сорти для вирощування у вашому регіоні та відгуки садівників-любителів.
Нижче, ми пропонуємо Вам подивитися відео про те, як ростуть кавуни на підвіконні: