Під час ремонту, перед тим як клеїти шпалери, слід визначитися з майбутнім стилем кімнати. Адже від вибору шпалер в приміщенні залежить не тільки зовнішній вигляд інтер'єру, але і настрій мешканців квартири, які будуть постійно знаходитися в кімнаті.
До вибору типу шпалер слід готуватися дуже ретельно. Розглянемо можливі варіанти шпалер і нюанси їх використання, а також сам процес поклейки.
Існує кілька основних різновидів шпалер, кожні з яких підійдуть для якогось конкретного застосування. Так, паперові шпалери – найдешевший варіант, можуть використовуватися для додаткового декорування або створення нейтрального фону в інтер'єрі.
Тож як вибрати шпалери для спальні та вітальні - важливе питання, що вимагає грамотного підходу.
Вінілові шпалери – покращений матеріал, здатний протистояти негативним зовнішнім впливам, тому доречний для використання в кухні та ванної. Тканинні шпалери – розкішний елемент декору, однак і вартість мають відповідну.
Досить оригінальною прикрасою інтер'єру вважаються фотошпалери, що дозволяють візуально розширити приміщення і створити неповторну атмосферу.
Оригінальні фотошпалери
Але все-таки, як почати клеїти шпалери. В першу чергу, необхідно підготувати стіни до поклейки: зняти шар старих шпалер і замазати всі тріщини і нерівності шпаклівкою.
Після цього можна обробити стіни наждачним папером для видалення сміття, покрити грунтовкою і приступати до поклейке обраного вінілового матеріалу.
Стіна, підготовлена до обклеювання, повинна бути рівною, чистою і сухою – тільки при дотриманні цих умов можна гарантувати позитивний результат роботи.
Зверніть увагу! Старий і дієвий спосіб підготовки стін до обклеювання шпалерами – попереднє наклеювання газетного паперу. Вона є відмінною основою для шпалерного матеріалу і дозволяє згладити нерівності стін без застосування штукатурки.
У багатьох виникає питання, а як правильно клеїти шпалери на бетонні стіни?
На жаль, клеїти шпалери флізелінові, так і інші безпосередньо на бетонну стіну не рекомендується: на такій поверхні обов'язково є невеликі сколи і тріщини, які після висихання шпалер будуть видні крізь структуру матеріалу.
Крім того, деякі види шпалер погано триматися на бетоні і можуть відпадати. Якщо ви не боїтеся нерівностей на поверхні шпалер, досить обробити бетон клеєм і приступати до обклеювання полотнами.
Салатові шпалери в інтер'єрі
У тому випадку, якщо ви клеїте фактурні шпалери, це навіть позбавить вас від зайвої роботи. Звичайно ж, якщо рівність і гладкість шпалер важлива – доведеться вирівнювати стіни шпаклівкою або гіпсокартоном.
Ще один поширений питання – як правильно клеїти шпалери з малюнком. Як і у випадку зі звичайними шпалерами, слід підготувати стіну.
Малюнок на шпалерах, найчастіше, - це повторюваний орнамент, тому в його поєднанні немає нічого складного. Візерунок повторюється з певним кроком, який вказується на рулоні. Даний параметр використовується при розрахунку витрати шпалер на периметр кімнати.
Чим рідше повтори, тим економічніше буде використання. В процесі наклейки просто поєднуйте малюнки на двох сусідніх полотнах до збігу, а потім вирівняйте шпалери з допомогою валика – отриманий малюнок буде рівномірним і однорідним.
Якщо ви ще не знаєте, як краще клеїти шпалери, спочатку зробите всі підготовчі операції. Крім рівної стіни нам знадобиться мінімальний набір інструментів і спеціалізований клей, призначений саме для вашого типу шпалер.
Щоб правильно замішати клей, потрібно керуватися інструкцією, яка йде в комплекті з кожною пачкою. Дотримуючись пропорції, заливаємо клей водою і ретельно розмішуємо, стежачи, щоб не утворювалося грудочок.
Перемішування здійснюється шуруповертом з насадкою-міксером безпосередньо в процесі висипання клею у воду. Після цього, даємо клею постояти 5 хвилин і перемішуємо ще раз.
Після виконання всіх підготовчих операцій клеїмо шпалери: приготовану клейову суміш наносимо на полотно, так і на поверхню стіни – для кращого контакту. Чекаємо пару хвилин, поки клей просочить матеріал, і наклеюємо на стіну зверху вниз.
Клеїмо шпалери встик
Бажано, щоб цю процедуру виконували дві людини: один притримує зверху, а другий вирівнює і стежить за вертикальністю. Так як клеять шпалери спільно, можна не турбуватися про якість виконаної роботи.
Обклеювання кімнати починається від вікна, оскільки саме ця частина кімнати є найбільш помітною.
З лівого вікна відміряємо відстань, рівну ширині шпалер і проводимо вертикальну лінію по всій довжині стіни – по ній ми будемо орієнтуватися, як приклеїти шпалери рівно, і де будуть знаходитися стики.
Перший лист шпалер протираємо валиком, щоб видалити бульбашки повітря і надлишки клею. Після цього, прикладаємо рулон, щоб збігся малюнок, і відрізаємо наступний шматок.
Два листи з'єднуються таким чином, щоб візерунок з'єднуються воєдино, причому зверху і знизу аркуша залишаємо запас, який потім обрізається.
При нерівному накладення шпалер слід акуратно відклеїти лист і переклеїти заново. Кут обклеюється не встик, а нахлистом, щоб при висиханні шпалери не розійшлися.
Тут також слід прикинути спільне розташування листів, щоб малюнок співпадав. Після згладжування лінії кута, зайві частини шпалер обрізаються.
Підрізування шпалер потрібна не тільки в разі обклеювання кутів. Якщо вам необхідна школа ремонту: як клеїти шпалери, будь-який інтернет-ресурс скаже, що для наклейки багета або красивого вигляду кромки шпалер під стелею, полотна також потребують обрізання.
Для цього можна використовувати ніж, ножиці або ніж і шпатель. Третій спосіб вважається найбільш зручним і безпечним.