Профіль – основа конструкції, від якої залежить комфортність проживання, міцність і довговічність пластикового вікна. Тому тим, хто планує заповнити віконний отвір популярним виробом, необхідно врахувати всі нюанси і правильно вибрати характеристики профілю.
Сучасне пластикове вікно – атрибут високої якості життя, так як конструкція захищає від шуму ззовні, і від несприятливих погодних факторів, і від сумнозвісних по дерев'яним побратимам протягів. Однак при виборі пластикового вікна необхідно детально вивчити технічні та візуальні характеристики профілю і зробити правильний вибір – тільки в цьому випадку можна буде прикрасити фасад, насолодитися тишею і затишно розташуватися біля вікна, не боячись застудитися.
Основа конструкції, з якої виготовляють стулки і рами, – профіль являє собою виріб з ПВХ (полівінілхлориду), всередині якого розташовані повітряні камери. Перше, на що потрібно звернути увагу, – кількість камер: їх, у відповідності з держстандартами (ГОСТ 30673-99) повинно бути мінімум 2. Загальний принцип вибору – «більше-краще», так як від кількості камер залежить тепло в будинку. Оптимальний варіант для створення комфортних умов проживання – трьох - або п'ятикамерний профіль.
Зверніть увагу! Ціна питання – вартість профілю – не є визначальним фактором при виборі, так як на основі конструкції не рекомендується економити. Однак серед різноманіття асортименту різних виробників можна знайти вдалий компроміс і вибрати виріб з ПВХ так, щоб не розоритися!
Важливим чинником є якість виробів: необхідно вибрати профіль, який сертифікований в Росії, а краще, якщо виріб відповідає міжнародним стандартам і супроводжується сертифікатами DIN ISO, RAL. Крім того, потрібно правильно підібрати зовнішній вигляд і гармонійно доповнити пластичне рішення фасаду або пожвавити інтер'єр. Так, наприклад, відмінним рішенням для скління дитячої буде профіль, яскравий зсередини і білий або «під брус» зовні.
Важливо! При виборі виробів зверніть увагу на оцинкований елемент конструкції – армуючий профіль. Серед безлічі характеристик головною є ширина – фахівці рекомендують віддати перевагу віконні системи з показником не менше 1,5 мм!
Наступний важливий момент – ширина профілю, від якої залежить коефіцієнт опору теплопередачі. На цьому етапі вибирати просто – чим вище показник і ширше профіль, тим тепліше буде вікно. Після цього необхідно вивчити технічні та естетичні характеристики, від яких будуть залежати експлуатаційні та фізичні властивості. До них відносяться:
А щоб у приміщенні не оселився морок підземелля, необхідно звернути увагу на ширину світлового прорізу – чим вище показник, тим краще буде світлопропускна здатність вікна.
Класифікація виробів на групи здійснюється виробниками під різними найменуваннями: Експерт, Економ, Еталон, Екстра, Преміум, інше. Клас виробів може бути будь-яким, головне – врахувати декілька важливих моментів і індивідуальні вимоги до рівня комфорту:
Головне при виборі марки профілю – підібрати виріб так, щоб вікно прослужило багато років і забезпечило сприятливу атмосферу приміщень. Для північних і галасливих районів кращим рішенням буде п'ятикамерний профіль класу «Преміум» з звукоізолюючими і енергозберігаючими склопакетами, а для скління балкона – легкий алюмінієвий профіль з розсувною системою відкривання класу «Економ».