Журнальний столик може бути просто функціональною поверхнею, а може стати відмінною декоративної деталлю інтер'єру.
Особливим шармом володіє стіл з натурального дерева. Його можна купити в магазині або виготовити самостійно.
Журнальні столики, зроблені своїми руками, декорують різними способами, перетворюючи часом звичайний предмет меблів в шедевр дизайнерської думки.
Вигляд розмір і декор журнального столу можуть бути абсолютно різними. Єдине обмеження – ваша фантазія. Самі поширені і доступні у виготовленні столи:
Матеріали, які використовуються для виготовлення журнальних столів:
Але самостійно виготовити журнальний столик можна не тільки з традиційних матеріалів. Чудово виглядають столи, зроблені з підручних коштів і старих речей, таких як валізу, віконна рама, велика котушка, піддони та ін.
Важливо! Якщо ви вибрали скляний стіл, переконайтеся, що він виготовлений з якісного загартованого скла, що забезпечить надійність, міцність та безпечність виробу.
Найбільш красиві і різноманітні за формою столи виходять з дерева, ДСП або МДФ. Матеріал для журнального столика слід розрахувати заздалегідь. Для простого столу досить наступних елементів:
круглого журнального столика вам знадобляться:
Необхідно також придбати просочення і лак, щоб захистити деревину від вологи та забруднення і надати виробу красивий зовнішній вигляд. Крім того, для виготовлення журнального столика знадобляться наступні інструменти:
Можливо, вас також зацікавить стаття про те, як зробити стілець з дерева своїми руками.
А як зробити дитячий стільчик, ви можете дізнатися тут.
слід Попередньо замовити деталі з ДВП або МДФ. Можна зробити їх і самостійно, але слід врахувати, що стільниця і опора для коліщаток повинні бути ідеальною форми. Це додасть журнального столу вишуканий і акуратний вигляд.
Крок 1. У прямокутних формах потрібно зробити невеликі пропили по центру, щоб вставити їх один в одного. Пропили робляться відповідно до завтовшки аркушів ДСП (МДФ).
Крок 2. З'єднуємо прямокутники за допомогою пропилів. Промазуємо стики столярним клеєм. Це необхідно для того, щоб частині столу міцно трималися.
Крок 3. Зверху прикладаємо стільницю. Тонкими цвяхами приколачиваем її до ніжок. Для маленького столика достатньо одного цвяха в середині і по одному цвяху на кожну ніжку.
Крок 4. Перевертаємо столик і прибиваємо опору для коліщаток. Також використовуємо клей і 5 цвяхів.
Крок 5. Капелюшки цвяхів акуратно замазуємо шпаклівкою.
Крок 6. Обробляємо журнальний столик просоченням для дерева. Покриваємо лаком або фарбою.
Крок 7. Коли останній шар лаку чи фарби повністю висохне, можна прикрутити колеса.
Журнальний столик можна залишити в такому стані, а можна додатково задекорувати.
Важливо! Перш ніж розпочати складання столика, слід обклеїти торці всіх деталей з ДСП, ЛДСП, МДФ меламіновою кромкою.
Такий столик відмінно впишеться в дизайн будь-якої кімнати і заощадить багато місця, а при необхідності легко перетвориться з журнального столу обідній. Мінусом трансформера є непроста збірка. Розглянемо виготовлення такого столу.
Для початку потрібно визначитися з механізмом, на якому і буде побудована вся збірка столу-трансформера. Механізми вітчизняного виробництва дешевше, іноземні – дорожчі.
Конструкція трансформера буває з газ-люфтом і пружинами.
Крок 1. Придбання механізму трансформера.
Важливо! Механізми для трансформера випускаються різних видів і розмірів, тому при виборі слід враховувати габарити вашого майбутнього столу. Крок 2. За допомогою програми моделювання створюємо макет столика, який підходить саме вам. Для цього підійдуть програми PRO100 або Sketch Up від Google: легкі, з інтуїтивним управлінням, тому розібратися в них буде досить просто. Створення макету займе 2-3 години.Крок 3. Розкрій деталей також можна зробити за допомогою програми. Вона прораховує всі потрібні матеріали, що значно спрощує нашу роботу. Отримавши всі розміри, распиливаем деталі.
Крок 4. Збірка столу. Каркас нашого столика буде зібраний за допомогою конфірматів (стяжки для з'єднання деталей з деревних матеріалів). Для цього необхідно зробити отвір спеціальним свердлом. Розмітку зручніше робити олівцем або за допомогою звичайних стікерів.
Крок 5. Далі відповідно до прикладеної в механізм трансформера інструкцією закріплюємо його на наш каркас. Перед цим необхідно вставити пружини. Кріпимо простим наскрізним способом з-за великої ваги механізму.
Просвердлюємо отвори під болти і спеціальним свердлом свердлимо місця для головок болтів.
Кріпимо трансформер за допомогою болтів.
Крок 6. Аналогічним способом кріпимо механізм з іншого боку.
Крок 7. Збираємо ніжки. Вага нашого столика близько 50 кг, тому необхідно скріпити ніжки столу між собою звичайними меблевими стяжками.
Крок 8. Будемо прикручувати наші ніжки до каркаса столика. Робимо розмітку і просвердлюємо отвори.
Крок 9. Прикручуємо усі ніжки до каркаса. Ніжки приховали всі робочі моменти столика.
Крок 10. Виготовлення стільниці. Стільниця є самою головною частиною столика. Вибираємо міцні шарніри для стільниці. Розмір отворів для шарнірів невеликий. Вкручуємо шарніри.
У підсумку, після прикручування всіх стільниць до механізму, виходить такий журнальний столик-трансформер:
Можливо, вам також буде цікаво дізнатися, як зробити стілець-драбину своїми руками.
А інструкцію з виготовлення складного стільчика для риболовлі ви знайдете тут.
Декорувати журнальний столик може абсолютно різними способами. Для додання виробу шарму можна прикрасити його в техніці декупаж, оформити черепашками і іншими незвичайними предметами.
Ідеї для декорування:
Про те, як зробити журнальний стіл з масиву дерева, дивіться у відео: