На сьогоднішній день найпопулярніший спосіб пристрою міжкімнатних перегородок – це монтаж гіпсокартонних систем.
Приклад перегородки з гіпсокартону
І це зовсім не дивно:
варто відзначити, що крім всіх цих якостей, пристрій гіпсокартонних перегородок можна проводити на різних об'єктах. Поговоримо трохи про це.
насправді всі сфери застосування перерахувати, звичайно, неможливо, але в основному такі перегородки роблять:
Технологія, коли каркас перегородки обшивають двома шарами аркушів, може застосовуватися у кількох випадках.
Перегородка з двома шарами гіпсокартону
Тепер розглянемо класичну конструкцію.
Схема стандартної перегородки
Такі системи, по суті, являють собою цілісну стіну без додаткових підсилень.
Встановлювати їх можна в будь-яких приміщеннях, однак варто пам'ятати про ряд важливих моментів:
Перегородка з посиленим отвором для дверей
Це ті ж стандартні перегородки, тільки з вирізом для дверей. (див. також статтю Установка дверей в гіпсокартонну перегородку: практичне керівництво)
Поради по облаштуванню своїми руками:
По-перше, якщо в конструкцію включена двері, перегородка буде злегка вібрувати під час відкривання. Щоб це «злегка» не стало проблемою, потрібно кріпити метал між собою, до стін, підлоги і стелі дійсно добре, так як належить за вимогами технології!
В іншому випадку всі з'єднання конструкції будуть поступово розхитувати, а це вже загрожує не просто вібрацією, а й постійними неприємними звуками.
По-друге, по периметру дверей потрібно змонтувати додаткове посилення. Робиться це за допомогою міцного бруса, який вкладається у внутрішні сторони профілю по всьому периметру дверей. Саме до нього і потрібно прикручувати міжкімнатні двері. Буде міцно і надійно!
Тепер розглянемо, що знадобиться майстру, щоб зробити пристрій гіпсокартонної перегородки самостійно.
З витратних матеріалів, крім гіпсокартонних листів, нам знадобиться:
Профіль для перегородок
Що стосується останнього пункту, на ринку можна знайти і більш щільну мінеральну вату в листах. Ефект від неї в плані тепло - і звукоізоляції краще, але й коштує вона на порядок дорожче. Та і як показує практика, стандартної вати в рулонах цілком достатньо для створення нормального ізоляційного шару.
Мінеральна вата для перегородок
Рада! Будьте уважні при покупці саморізів, користуйтеся продукцією хороших виробників.
Тепер про інструмент:
Порада: Якщо вам не підходить ціна на електроінструмент, ви завжди можете заощадити і взяти його напрокат.
Отже, припустимо, що для проведення робіт у нас все є, розглянемо правила, які містить інструкція збірки.
В якості наочного прикладу розглянемо стандартну цільну конструкцію «від стіни до стіни» без прорізів, полиць, ніш.
«Глуха» перегородка з гіпсокартону
Перш за все, потрібно зробити розмітку. На цьому етапі потрібно бути максимально терплячим і уважним, так як це той самий випадок, коли краще «7 разів відміряти і один - відрізати».
Почнемо.
Приклад розмітки для перегородки
На цьому розмітка завершена, ми отримали накреслений периметр майбутньої перегородки, уздовж якого і будемо зараз кріпити направляючий профіль.
А от тепер потрібно підготувати мітки для того, щоб визначити місце вставки вертикальних стійок, профілів CW.
Робиться це досить просто.
Ставимо вздовж направляючого профілю по площині стелі позначки через кожні 60 см. З допомогою виска дублюємо їх на горизонтальний профіль внизу каркаса. Ось орієнтуючись саме на ці точки, ми і будемо монтувати стоєві профілі.
Позначки для вставки стоевого профілю
Чому саме 60 сантиметрів?
Тому що листи ми будемо приставляти до каркаса, на всю їх висоту і нам потрібно, щоб уздовж кожного краю аркуша і його середини в нас була стійка, а ширина аркуша - 120 див.
Почнемо монтувати стійки.
Каркас майже готовий. Майже, тому що знадобляться ще горизонтальні перемички, які потрібно буде вставляти між стояковими в тих місцях, де листи гіпсокартону будуть стикатися.
Каркас для перегородки
Але можна поступити інакше й відразу прикрутити метал, а вже розмір аркушів будемо «підганяти» під перемички.
Перемички бажано розташувати не тільки на кордонах листів, але і через кожні 50 см знизу вгору, так каркас буде жорсткіше, і листи гарантовано не будуть гнутися всередину конструкції.
Процес виготовлення перемичок дуже простий. По суті, це звичайний шматок несучого профілю з невеликими «губами» на обох кінцях. «Губа» потрібна для того, щоб несучий профіль зручно зайшов в пази перемички і щоб була точка, куди власне і потрібно вкручувати саморізи.
Треба розуміти, що в подальшому на перегородці буде кріпитися. Якщо на її площину планується підвісити кондиціонер або полиці, потрібно зробити ще одні додаткові заставні перемички з міцного дерев'яного бруса.
Заставні для кондиціонера
Зробили перемички і прикрутили їх?
Тоді приступимо до останнього етапу зборки.
насправді це найшвидший і найпростіший етап. Прийнято вважати, що збірка каркаса перегородки – це 75% від усієї роботи, все інше - обшивка.
Як прикручувати листи до металу ми пояснювати не будемо, а краще поговоримо про декілька важливих моментів, про які не можна забувати.
Мінеральна вата у каркасі перегородки
Після обшивки можна починати шпаклювати поверхню. (див. також статтю Фінішна шпаклівка для гіпсокартону – всі основні моменти)
І тут теж дуже важливо дотримуватися кількох правил:
Обробка швів на площині перегородки
Тільки так, дотримуючись правил технології та рекомендації бувалих майстрів, ви отримаєте хороший і якісний результат.
Сподіваємося, що вам зрозуміла технологія влаштування гіпсокартонних перегородок і всі описані ключові моменти. Ну а якщо ж все-таки якісь моменти залишилися незрозумілими, рекомендуємо переглянути відео в кінці статті – це прекрасне доповнення до наданої інструкції.
Бажаємо вам вдалого, якісного і, звичайно, швидкого ремонту!