Моя хатка » Дім » Ремонт каналізації своїми руками в квартирі: як відремонтувати чавунні комунікації, відео і фото
Ремонт каналізації своїми руками в квартирі: як відремонтувати чавунні комунікації, відео і фото
Тема цієї статті - ремонт каналізації своїми руками. Нам належить з'ясувати, які проблеми система каналізації приватного будинку або квартири може створити своєму власникові, як їх усунути та яким чином уникнути їх повторного виникнення.
Каналізація в підвалі багатоквартирного будинку.
Перелік несправностей
Він не надто великий:
Лідирують, безсумнівно, різноманітні засмічення;
Зауважте: в залежності від точки засмічення він може призвести як до повільного стоку води з раковини, так і до масштабного лиха, при якому буде затоплена квартира стічними водами, зібраними з усіх верхніх поверхів.
Запахи каналізації, що потрапляють в квартиру, теж цілком здатні серйозно отруїти життя власнику житла;
Нарешті, іноді розстикування або порушення герметизації з'єднання труб призводить до течам. Враховуючи зміст побутових стоків - теж, знаєте, не цукор.
У цьому порядку ми рушимо далі.
Засмічення
Їх причиною стають:
Сторонні предмети: будівельне сміття, ганчірки, бите скло, харчові відходи і т. д.;
Жирові відкладення. На стінках каналізаційних труб активно осідає змитий з тарілок жир;
Крім того, зливні решітки ванн і душових кабін нерідко забиваються волоссям і шерстю домашніх тварин.
Волосся - основна причина засмічень у ванній.
Спосіб прочищення засмічення залежить від його дислокації.
Сифон
Єдиний гарантовано ефективний спосіб прочищення засмічення сифона, коліна під раковиною або зливний решітки - розбирання та видалення причини забруднення.
Щоб прочистити пляшковий сифон, необхідно:
Підставити під сифон таз або відро;
Відвернути накидну гайку, що сполучає сифон з випуском раковини;
Зняти сифон з випуску і вилити його вміст в підставлену ємність;
Від'єднати коліно або гофровану трубу від сифона і розтруба каналізації;
Витрусити з коліна або труби накопичилися відклади;
Відвернути дно сифона і витрусити його вміст;
За необхідності відвернути зливну решітку і очистити її від сміття та відкладень;
Зібрати зливну систему в зворотному порядку.
Чистка пляшкового сифона.
Якщо сифон з якоїсь причини важкодоступний, деякі види органічних засмічень (жир, харчові відходи) можна прочистити без повного розбирання.
Хімічні засоби для прочищення каналізації (наприклад, вітчизняний «Кріт») заливаються в злив і залишаються в нього на 2 - 3 години. За цей час луг розчиняє органіку, після чого та благополучно змивається потоком води;
Спеціальні засоби можуть бути успішно замінені розчинами кислот і лугів - щавлевої, лимонної, оцтової, каустичною содою і т. д.;
Жирова пробка може бути розмита і пущеної тонкою цівкою гарячої води - зрозуміло, за умови, що вода нехай повільно, але йде. Промивка каналізації окропом займає один - два години.
Внутрішньоквартирні каналізація
Вірна ознака внутрішньоквартирного засмічення - піднімається рівень води у ванні або душовій кабіні при зливі в раковину або унітаз. Як виглядає прочищення засмічення в цьому випадку?
Жирові пробки можуть бути зруйновані одним з описаних вище способів - хімічними препаратами або гарячою водою.
При забрудненні харчовими відходами, щільним папером або ганчіркою використовується сантехнічний трос:
Коліно або гофрована труба найближчій до передбачуваного місця засмічення раковини виймається з розтруба каналізації;
Тросик подається до місця засмічення при одночасному обертанні ручки;
Залишки зруйнованої пробки змивається великою кількістю води. Ганчірки, як правило, залишаються на гачку троса і благополучно витягуються через розтруб.
Прочищення засмічення тросом.
Стояк або лежневка
Ознаки засмічення каналізаційних стояка або лежневки (горизонтальної гілки, яка об'єднує кілька стояків) - підйом рівня води в унітазі при відсутності її витрати у вашій квартирі. Висновок невтішний - до вас потрапляють стоки верхніх квартир.
Що робити в цьому випадку?
Обійдіть сусідів по стояку і попросіть їх не користуватися водою;
Спустіться в підвал і розкрийте люк ревізії на вашому стояку. Стоки почнуть потрапляти не в вашу квартиру, а в підвал під нею. Теж, звісно, неприємна ситуація, але вже не настільки катастрофічна, як затоплення житлового приміщення стічними водами;
Ревізії повинні монтуватися на крайніх поверхах та в підвалі будинку.
Для прочищення засмічення використовувати сталеву дріт завтовшки 4-5 мм з загнутими на протилежних кінцях гачком і ручкою. Вона використовується так само, як сантехнічний трос - подається до місця засмічення при безперервному обертанні. Зі зрозумілих причин прочищати засмічення зручніше вдвох.
Запахи
Чому в квартирі може бути запах каналізації? Основна причина - погана вентиляція стояка. Для нормальної роботи каналізаційний стояк повинен сполучатися з атмосферою; при цьому виникає в ньому потяг забирає всі запахи.
У відсутність вентиляції відбувається наступне:
Піднімається по стояку тепле повітря витісняється у верхні квартири через негерметичні з'єднання розтрубів каналізаційних труб зі сливами раковин;
При зливі бачка на одному з верхніх поверхів виникає слідом за потоком води розрідження буквально висмоктує з сифонів водяні затвори, і випаровування стічних вод починають потрапляти в квартиру безпосередньо через раковини.
Принцип дії водяного затвора.
Ремонт каналізації в квартирі при появі запахів зводиться до ретельної герметизації з'єднань зливних колін раковин з розтрубами каналізації. Для цієї мети використовуються гумові манжети; тимчасово ущільнити з'єднання можна поролоном або скотчем.
Радикально проблема вирішується лише організацією якісної вентиляції стояка.
Причинами її порушення можуть бути:
Ремонт у верхній по стояку квартирі. Власники квартир нерідко обрізають непотрібний, на їх погляд, ділянка стояка вище трійника. У таких випадках до автора несанкціонованого зміни інженерних комунікацій вживаються адміністративні заходи;
Освіта на стояку вище рівня покрівлі снігової шапки. Випаровування, намерзлі при негативних температурах, з часом повністю перекривають просвіт труби. Розтопити шапку найпростіше відром гарячої води.
Снігова шапка на каналізаційному стояку.
Порушення герметичності з'єднань
Ця проблема найбільш характерна для чавунних труб: гумові ущільнювачі пластикової каналізації починають текти лише при тривалій відсутності стоків через розсихання гуми. Як виконати ремонт чавунної каналізації, дала текти по раструбу?
ЭтапОписаниеОчистка раструбаРаструб очищається від залишків старого ущільнення за допомогою вузького долота або плоскої викрутки і молоткаЧеканкаКаболка (органічне волокно з масляною або бітумним просоченням) або, що куди краще, графітовий сальник укладається між розтрубом і трубою у кілька витків і ущільнюється за допомогою спеціального інструменту - карбування і молоткаЗаделкаОставшаяся вільної частина розтруба заповнюється цементно-піщаним розчином, приготованим в пропорції 1:1
Герметизація розтрубного з'єднання чавунної каналізації.
Порада: виготовити карбування нескладно самостійно. Досить сплющити кінець сталевої трубки на ковадлі і зігнути сплющений ділянка під кутом близько 30 градусів.
Іноді старі чавунні розтруби дають тріщини.
В цьому випадку виконується заміна ділянки стояка або лежневки з використанням компенсуючого патрубка:
Проблемну ділянку вирізається на довжину компенсуючого патрубка;
Чавунний каналізаційний компенсатор.
Патрубок надівається на одну з труб і насувається на неї до упору;
На другу трубу надівається муфта відповідного діаметра;
Компенсатор осаджується і вдвигается в муфту;
Стики карбуються описаним вище способом.
При значних пошкодженнях вся каналізація або її окремі ділянки підлягають заміні. Як правило, при ремонтних роботах монтуються не чавунні, а поліетиленові або поліпропіленові труби. З чавунними вони з'єднуються за допомогою гумових манжет.
З'єднання пластикового куточка з чавунним трійником.
Цікаво: згідно з загальноросійським класифікатором видів економічної діяльності - ОКДП - ремонт каналізації відноситься до розділу «Будівництво завершених будівель або їх частин». Однак для ремонтних робіт, як правило, залучаються не будівельники, а представники житлових обслуговуючих організацій.
Профілактика
чи Можна зробити так, щоб система каналізації створювала власнику мінімум проблем? Безсумнівно.
От кілька нескладних правил монтажу і експлуатації, які допоможуть у цьому:
Каналізація прокладається з постійним ухилом до стояка, криниці, вигрібній ямі або септика. Кожен контруклон потенційне місце засмічення. Для найбільш ходовий труби діаметром 110 мм ухил повинен складати 2 см на погонний метр;
Рекомендований ухил каналізаційних труб.
Пластикові труби кріпляться хомутами з кроком не більше десяти діаметрів. При більшому кроці кріплення вони можуть провиснути через кілька років експлуатації, утворивши ділянки з контруклоном;
щоб уникнути розстикування труби повинні фіксуватися хомутами відразу за розтрубом;
Діаметр каналізації по ходу руху стоків може тільки збільшуватися. Будь-яке звуження - гарантований джерело проблем;
Верхня точка системи каналізації повинна з'єднуватися з атмосферою утепленим вентиляційним відводом;
В каналізацію не можна викидати харчові відходи, будівельне і побутове сміття, цупкий папір;
Для миття посуду бажано використовувати гарячу воду. У цьому випадку на стінках каналізаційних труб не буде осідати жир;
Зливні решітки раковин краще забезпечити сіточками, які будуть збирати волосся, нитки та інше сміття.
Нержавіюча сітка не дасть сміття потрапити в каналізацію.
Висновок
Сподіваємося, що наші нескладні рекомендації допоможуть читачеві в проектуванні, обслуговуванні і ремонті власної системи каналізації. Ми будемо раді вашим доповнень, уточнень та коментарів. Успіхів!