Багато, бажаючи вирощувати дині, не можуть визначитися з їх сортом. Адже сортів сотні, а от який з них краще і який підійде для Грунту – це вже питання.
Сорт дині Ефіопка – це середньоранній сорт великого і середнього розміру, відрізняється неповторним ароматом і особливим смаком.
Плюс сорту в тому, що його можна довго зберігати і легко транспортувати. Детальніше про вирощування дині Ефіопка ми і поговоримо в нашій статті.
Цвітіння дині
У динь існує свій власний цикл розвитку, який складається з таких фаз:Три фази розвитку дині
Ефіопку, як і інші сорти динь, можна вирощувати у вигляді розсади на балконах і підвіконнях (докладніше про посадку дині на розсаду Ви можете прочитати тут). Головне не переборщити з поливом, і не ставити розсаду під прямі промені сонця.Технологія вирощування дині в теплиці або на відкритому грунті не складна і навіть не досвідчений садівник впорається з цим завданням. Важливим моментом є фактори, що впливають на розвиток, дозрівання плодів на різних етапах росту.
До них можна віднести наступне:
До того, як починати посів насіння, потрібно їх правильно підготувати. Підготовка полягає в відсортуванні насіння за вагою, занурення відібраних екземплярів в 2% розчині кухонної солі і швидкої промиванні звичайною водою.
зауважте: якісне насіння дині в воді підуть на дно, а неякісні, навпаки спливуть на поверхню.Диня – рослина дуже теплолюбива. Грунт для рослини повинна бути легкою і багатим органічними речовинами. Практично непридатними вважаються важкосуглинисті і піщані Грунти.
Термін дозрівання Ефіопки всього 70-80 днів. Плоди за формою кругло-овальні, масою 2-3 кілограми. Поверхня дині яскраво-жовта, розділена сіткою. М'якоть соковита, м'яка, на смак медово солодка. Сорт Ефіопка стійкий до хвороб і опіків.
Ефіопка у фазі дозрівання плодів
Плоди можна не ховати під великими листям, так як сорт стійкий до сонячним опіком. Після появи перших сходів, коли диня входить у першу фазу розвитку аркуша, потрібно починати проводити культивацію і прополювання грядок. Повторну культивацію потрібно робити, коли рослина увійде в другу фазу (коли будуть 5-8 повноцінних листя).
В цей же час не забудьте зробити і ручне прополювання грядок, залишаючи в одному гнізді по одному паростку. Після третин культивації, розкладіть батоги і присипте їх землею.
У міру проростання бур'янів необхідно робити прополювання грядок
Що стосується поливу, то диня дуже вимоглива до води. Кількість потрібної рідини вимірюється в залежності від погодних умов і стан грунту. У стані першої фази, після першого поливу, другий потрібно здійснювати, тільки витримавши рослина без води протягом 40 днів. Важливо не переборщити з поливом щоб уникнути загнивання коренів.
Тут можна дізнатися про щеплення дині на гарбуз.
Рекомендуємо до прочитання статтю про динях для Підмосков'я.
Грунтуючись на позитивних відгуках, диню Ефіопку можна вважати лідером серед численних сортів. На вигляд вона схожа на гарбузика, але на смак — наче мед. Вибираючи цей сорт для вирощування на своїй дачній ділянці і правильно доглядаючи за ним, Ви не пошкодуєте про свій вибір.
Дивіться цікаве відео, що розповідає про посадку динь на дачній ділянці: