» » Як садити огірки на розсаду: вибір насіння і ґрунту, посів і вирощування, фото і відео

Як садити огірки на розсаду: вибір насіння і ґрунту, посів і вирощування, фото і відео



Як хочете, а без хрусткого огірочка річний стіл не накриєш. А найсмачніший, самий соковитий овоч – той, який вирощений своїми руками.

В умовах середньої смуги, Уралу і Сибіру це зробити не так просто: культура, що прийшла до нас з Індії, досить теплолюбна і вимоглива до умов зростання. І тут важливо все: і насіння огірків вибрати і як правильно виростити розсаду в домашніх умовах і як доглядати за нею.

насіння вибрати — популярні сорти

Популярні сорти огірківНасіння продається надзвичайно багато, але до наших екстремальних кліматичних умов підходять далеко не всі.

Краще купити насіння російської селекції, зарубіжні селекціонери до нашої погоди пристосовуватися не будуть.

Ще потрібно враховувати, де будуть рости огірки: на вулиці або в теплиці з пластикових труб (парнику).

Увага! Досвідчені городники рекомендують купувати гібриди, вони більш адаптовані до перепадів температури і вологості.

Для відкритого грунту підійдуть детермінантні гібриди і сорти (низькорослі, з ранньої віддачею врожаю, майже не вимагають формування):

  • бджолозапильні: Єрофей, Родничок F1 і Конкурент
  • партенокарпічні (формують зеленці без запилення): Квітневий F1, Маша F1, Мураха F1.

А в теплицях краще садити гібриди ранніх і середніх строків дозрівання. Наприклад, партенокарпіки: Мурашка F1, Хлопчик з пальчик F1, Бенефіс F1, Олексійович F1, Омелько F1.

Також з'явилися нові вітчизняні сорти-гібриди, які розроблені спеціально для вирощування в середній смузі і придатні для вирощування в закритому і відкритому грунті. Для вирощування в закритому грунті можна використовувати теплицю з віконних рам.

Грунт для посадки розсади огірків в домашніх умовах

Грунт для посадкиГрунт бажано підготувати з осені: 2/3 садової землі (тільки не після гарбузових) перемішати з 1/3 частиною піску і торфу, можна додати перегній.

Серед магазинних Грунтів можна відзначити наступні продукти:

  • Жива земля (Спеціальний №2).
  • Земля-Матінка, Биудгрунт №2
  • Микропарник.
  • Уралець.

Їх можна застосовувати без детальної обробки і підготовки.

Які ємності вибрати для посіву огірків на розсаду?

Ємність для посіву огірківКраще для кожної рослини відразу приготувати окремий будиночок:

  • торф'яної або звичайний одноразовий пластиковий стаканчик;
  • розбірну посадкову ємність;
  • склянку, згорнутий з газети;
  • звичайний щільний мішечок з-під молока або пакет від соку.

В кожну ємність можна посадити по 2 – 3 насінини, а потім, коли вони підростуть, вибрати один найсильніший сіянець, інші зрізати.

Важливо! В ящики та подібні ємності садити розсаду не варто. Огірки відносяться до культур, які погано переносять пікірування (пересадку).

Як виростити розсаду огірків в яєчній шкаралупі?

Розсада огірків в яєчній шкаралупіАльтернативою купівельними ємкостей для розсади є яєчна шкаралупа. Вона має незаперечні переваги:

  • це екологічний матеріал – при висадці шкаралупа дуже швидко розкладається
  • його не треба окремо купувати
  • шкаралупа сама по собі є джерелом поживних речовин, які благотворно впливають на грунт.

В ідеалі шкарлупки готують з зими. При використанні яєць – не розбивайте шкаралупу як зазвичай, а акуратно зріжте ножем верхню частину. Вміст яйця вживаємо в їжу. У нижній частині шкарлупки шилом робимо отвір для зливу води при вирощуванні розсади. Отримані ємності з скорлупок потрібно прокип'ятити 3-5 хвилин для уникнення запахів.

В одну шкаралупу також садять по 2-3 насінини. Для зручності при вирощуванні розсади в шкаралупах використовуйте піддон для яєць.

Особливості підготовки до посадки розсади

Підготовка до посадки розсадиТорф'яні горщики повністю готові до посадки. А ось мішечки і розбірні ємності доведеться ретельно вимити і зробити в них дренажні отвори. Засипаємо підготовлений грунт, не утрамбовувавши, залишаючи до краю пару сантиметрів. У міру осідання грунту і росту розсади можна буде подбавить землю.

Якщо ви придбали вже оброблене насіння (вони зазвичай забарвлені в яскраві кольори і оснащені відповідним написом), їх можна садити відразу.

А ось звичайні насіння доведеться замочити, уклавши їх на вологу серветку з тканини на блюдце. Води не повинно бути занадто багато – тільки, щоб вона злегка покривала клапоть з загорнутим у нього посадковим матеріалом. Потім зазвичай проводять процедуру загартовування – 2 доби (t від 0 до – 2° в холодильній камері.

А можна просто обійтися замочуванням в розчині стимуляторів (Епін, Циркон), яке теж дає відмінні результати.

Про терміни посадки – коли сіяти насіння?

Розраховуємо час сівби: насіння кидаємо в землю за 30 днів до пересадки на постійне місце. В наших широтах огірки для неопалюваній теплиці зазвичай садять з 15 по 20 квітня (деякі садять в кінці березня), для відкритого грунту ця дата зміщується приблизно на 14 – 15 днів. У теплицю розсада буде пересаджена після 15 травня, а на гряди – після настання справжнього тепла (в 1 декаді червня).

Посів і догляд за розсадою

rassadaogurci7

  • Посадка. Садимо в попередньо зволожений грунт на глибину до 1,5 – 2 см. Ємності накриваємо плівкою або склом і чекаємо появи сходів. Вони з'являються швидко: при належній підготовці, та при t близько +25 – 30° вже на 2 – 3 день після посадки (при t +14° сходів можна взагалі не дочекатися).
  • Температура. З'явилися сходи – знижуємо температуру до +15 -16° хоча б дня на 3. Так розсада не витягнеться. Потім можна трохи збільшити t – до +19° удень та +14° вночі. Якщо в приміщенні t вище +25°, слід його періодично провітрювати.
  • Освітлення. Розсаду огірків потрібно багато сонця – ставимо її на найсвітліше місце, наприклад, на підвіконня. У похмурі дні досвечиваем лампами денного освітлення.
  • Поливи – не можна допускати як перезволоження, так і пересихання грунту. Воду беремо відстояну, теплу (t 22 – 23°), крім поливів рекомендується проводити обприскування.
  • Підживлення. Рекомендується застосовувати рідкі добрива. Через 2 тижні з дня появи сходів можна підгодувати розсаду огірків рідким коров'яком (1/8) або розведеним курячим послідом (1/10). Перед висадкою (за 2 дні) підгодівлю повторюємо, додаючи на 10 літрів рідкого добрива 40 г суперфосфату, 10 г сечовини, 15 г хлориду калію.
polivperec3-1Процес догляду за огірками дуже схожий з процесом догляду за розсадою перцю. Однак, у випадку з перцем є деякі відмінності. Детальніше про те як правильно поливати розсаду перцю читайте тут

Висаджуємо розсаду на постійне місце

Висаджуємо розсадуЯк вже говорилося вище, розсада огірків не любить пересадки. Тому перед тим, як пікірувати розсаду, не завадить її обробити Епіне (стимулятор допоможе швидше адаптуватися в нових умовах і перешкодить розвинутися хвороб) і полити.

При підготовці гряд вносимо органіку, золу, суперфосфат, перемішуємо з грунтом, формуємо лунки. Рослини звільняємо з посадкової ємності, намагаючись не пошкодити кореневу систему, встановлюємо і засипаємо землею. Не забуваємо полити! Для автоматичного поливу надалі можна використовувати шланг, підключений до дренажного насосу.

Якщо у розсади огірків жовтіють і в'януть листя

В'януть листя розсади огірківПричинами того, що у розсади жовтіють або сохнуть листя зазвичай виділяють наступні:

  • пропустили термін висадки розсади;
  • недостатній полив
  • полив холодною водою
  • надмірний полив
  • недолік світла
  • тісне розміщення насіння.

Також надлишок вологи та висока температура можуть викликати хворобу розсади – Чорна ніжка. Для профілактики та лікування цього захворювання рекомендують перед посадкою розсади додати в грунт деревної золи.

Тому дуже важливо дотримувати всі вимоги, що впливають на правильне вирощування, і тоді Ваша розсада не загине.

Що робити, якщо розсада витягнулася

Витягнулася розсада огірківВитягування розсади огірків зазвичай відбувається через недотримання рекомендованої температури і освітлення. Також з вытянувшейся розсадою часто стикаються фермери, які вирощують її будинку в квартирі.

Таку розсаду при висадці садять в більш глибокі ямки (заглиблюють сіянці до сім'ядоль) і присипають торфом. При цьому грунт при посадці повинна бути прогрітій і помірно вологої. Для цього потрібно попередньо рівномірно полити. Зробити це можна підібравши зручний для вас шланг. Про те як його правильно вибрати можна прочитати тут. Для того, щоб витягнулися сіянці краще прижилися, перші квіти у них зазвичай зрізають. При дотриманні цих умов витягується розсада не відзначиться по врожайності від інших огірків.

Детальніше про те як підготувати розсаду огірків можна дізнатися з цього відео:



Похожие предложения
Дата добавления: 9-06-2017, 17:13
Статьи по теме
Установка систем видеонаблюдения: тонкости выбора и монтажа
Человечество издавна задумывалось о своей безопасности. Строили высокие крепостные...
Навчання з нуля інтернет маркетингу
Сучасний бізнес все більше орієнтується на цифрові технології, і інтернет маркетинг...
Кессонірованний стелю: види та монтаж
Оздоблення стелі Кесонний стеля – один з найбільш витончених способів архітектурного...
Меблі для ляльок своїми руками: вироби з картону, паперу, фанери та інших матеріалів, відео та фото
Для оббивки іграшковою меблів своїми руками рекомендую вибирати ситець, так як він...
Ремонт кухні в хрущовці: прості і складні ідеї, інструкція як зробити своїми руками, відео і фото
Що ви знаєте про кухнях у квартирах, які були побудовані за часів Микити Сергійовича...
Чорні абрикоси: опис відомих сортів і нюанси вирощування
Солодкі плоди жовтого абрикоса відомі всім. Цей дивовижний фрукт дуже корисний і...
Как безопасно и выгодно обменять биткоин
Обмен биткоина (BTC) - это обязательная часть опыта криптовалютных инвесторов и...
Ремонт туалету своїми руками: обробка стін, стелі і підлоги, інструкція як зробити, відео і фото
Стаття адресована тим, хто збирається виконати ремонт туалету своїми руками, але не має...
Дитяча кімната в стилі кантрі: поради та рекомендації
Дизайн інтер'єру Якщо згадати дослівний переклад з англійської мови, то слово «кантрі»...