Дитяча в стилі хай-тек — це високотехнологічне простір, який приведе в захват маленьких любителів всього ультрасучасного. Тому тим, хто чудово відчуває себе в оточенні пластику та металу, дизайнери рекомендують обрати один з найпопулярніших стилів нашого століття.
Дитяча в стилі хай-тек — це не тільки стриманий декор в холодних тонах, але і функціональний простір, який повністю відповідає потребам гіперактивного дитини. Відмінні риси популярного стилю — авангардний інтер'єр, простота ліній, строгий мінімалізм і скупість яскравих відтінків. Думаєте, що дитяча hi-tech виглядає надто просто? — познайомтеся ближче з продуктом «високих технологій» ( high technology) і переконайтеся, що яскравий і динамічний інтер'єр виглядає приголомшливо!
Класиком стилю, що виник наприкінці 70-х років минулого століття, вважається Центр Помпіду. Про мінливості настроїв до нового напрямку в архітектурі красномовно свідчила реакція французької публіки, яка спочатку люто критикувала творця, а сьогодні пишається його творіннями — пам'ятками Парижа. У дизайні хай-тек став використовуватися в коні 80-х і стрімко набирав популярність з року в рік. Основні принципи стилю:
Зверніть увагу! В дитячій кімнаті принципи hi-tech в «чистому» вигляді не використовуються, так як холоднуватий інтер'єр не викликає жвавої реакції дитини. Однак це не привід відмовлятися від популярного напряму в дизайні — досить пом'якшити сухість, додавши елементи з інших стилів.
Відмінною рисою хай-тек є присутність сучасної техніки останніх моделей. При цьому пристрої не тільки є додатковим прикрасою приміщення і елементом дизайну, але і трубчасті конструкції (комунікації) залишаються «на показ» і не маскуються.
Відмітна риса оформлення дитячої в стилі хай-тек — гра контрастів. Дизайнери пропонують використовувати «правильний» білий в якості фону, але підібрати оптимальне колірне рішення для дитини — насичені акценти зеленого, червоного, синього або оранжевого з глянцевим блиском. Для створення затишної атмосфери рекомендується урізноманітнити інтер'єр зображеннями героїв мультфільмів, створити панно, використовувати принти або прикрасити одну зі стін розписом.
При декоруванні стін обов'язково слідувати принципам стилю і зберігати поверхні рівними і гладкими, без рельєфу. Це ж правило відноситься і до обробки приміщень — ніяких шпалер з малюнками, тільки однотонний декор, паркетна дошка або глянцевий ламінат для підлоги і чіткі геометричні конструкції для стелі. Популярний варіант оформлення поверхні над головою — дзеркальні, глянсові натяжні стелі і складні геометричні конструкції. Головне при стилізації дитячої — правильно підібрати відтінки так, щоб кольори поєднувалися між собою.
Освітлення приміщення планується на основі загальних принципів — ніяких громіздких і помпезних люстр, тільки невеликі галогенові лампи в металевих абажурах, вбудовані точкові та настінні світильники у вигляді геометричних фігур. В кімнаті підлітка рекомендується використовувати в якості спального місця яскравий шкіряний або обтягнутий однотонним чохлом диван — впізнаваний елемент hi-tech.
Прикрасою дитячої можуть бути статуетки зі скла, пластику або металу, сюрреалістична живопис, чорно-білі фотографії і хитромудрі вази. Головне при оформленні — пам'ятати, що основним правилом стилю є мінімум декору і комбінувати різні варіанти так, щоб створити сучасну обстановку, яка порадує дитину.
Рекомендуємо також до ознайомлення: «Інтер'єр кухні в стилі хай-тек«