» » Розведення кроликів як прибутковий бізнес: план і ідеї по організації справи, рентабельність та можливі ризики

Розведення кроликів як прибутковий бізнес: план і ідеї по організації справи, рентабельність та можливі ризики



Кролики – це дуже корисні тварини. Вони можуть давати дієтичне м'ясо, а також відмінний хутро, з якого виготовляються шуби, шапки, рукавиці та багато інші вироби.

До того ж, не можна не відзначити, що кролики дарують безліч позитивних емоцій. Це дуже м'які і милі тварини, за ними приємно доглядати.

Зайнятися бізнесом по розведенню кроликів можна навіть у домашніх умовах, не обов'язково для цього створювати окрему ферму, достатнього невеликої ділянки, а також початкового капіталу.

Причини, за яких розведення вигідно

Розведення кроликів - один з найбільш рентабельних бізнесів на ринку м'ясної продукції

Розведення кроликів — один з найбільш рентабельних бізнесів на ринку м'ясної продукції

Багато хто вибирає цей бізнес виходячи з того, що для його підготовки не потрібно занадто багато витрат часу і коштів.

Можна зробити крільчатник своїми руками, самостійно виготовити поїлку для кроликів, побудувати клітку, організувавши тим самим місце проживання для своїх вихованців. І зробити все це реально на задньому дворі власного будинку. Самі кролики досить невибагливі у догляді, вони харчуються практично всім: влітку включається в раціон проста трава, взимку це може бути сіно, природно, не можна обійтися без особливих кормів і добавок, але вони теж не дорогі.

зауважте: розведення кроликів в домашніх умовах — ідеальний варіант для тих, у кого немає стартових можливостей для великого бізнесу.

Можливі труднощі

Догляд за кроликами - не складний, але вимагає від власника певних знань і навичок

Догляд за кроликами — не складний, але вимагає від власника певних знань і навичок

Тим не менш, не варто забувати про недоліки подібного бізнесу. Обов'язково потрібно знати генетику тварин, вивчати звички і особливості поведінки кроликів, а також організувати хороші умови для їх життєдіяльності і розмноження.

Природно, тварини потребують хорошому щоденному догляді. Для заводчика немає поняття відпустки та виїзду. Особливої уваги вимагають діти і вагітні кролиці. До них доведеться ставитися майже з такою ж увагою, як до власних дітей.

Кролівники радять: краще заздалегідь постаратися знайти клієнтів при розведенні кролів на продаж. Це цілком можуть бути як приватні особи, так і велике хутряне ательє або шкіряна фабрика.

З чого почати бізнес?

Саморобні шеди для кроликів

Саморобні шеди для кроликів

В першу чергу, варто оформити індивідуальне підприємництво зі спрощеною системою оподаткування, дана схема найбільш проста і мабуть, найвигідніша.

Потім варто спорудити сарай з дерев'яним або металевим каркасом (шеди). Сарай може бути невеликого розміру. Обов'язково потрібно утеплити північну сторону, але південну можна залишити прохолодною, через неї в сарай буде надходити повітря.

Для вихованців краще спорудити багатоярусну конструкцію з декількох клітин. В ній потрібно розташувати спеціальні ємності-конуси для видалення екскрементів, особливі поїлки та годівниці (більшість кролівників вважають ніпельні поїлки найзручнішими в господарстві) і мінімізувати втручання господаря в «особистий простір» кроликів.

Зверніть увагу: не забудьте організувати місце під склад комбікорму — у кроликів дуже хороший апетит.

Далі, важливо продумати канали збуту продукції. Це можуть бути ринки, хутряні ательє, які беруть необроблені шкурки, адже для їх вироблення потрібно багато обладнання і зусиль. Можна продавати і самих особин в подальшому, а також їх екскременти, як добрива, правда для цього потрібно буде знайти племінні господарства та відповідного покупця.

Можливо, Вас також зацікавить стаття про основні аспекти промислового розведення кроликів.

Подробиці про розведенні курей-несучок в домашніх умовах читайте в цій статті.

Технологія розведення

Кролик породи Білий Велетень

Кролик породи Білий Велетень

Після стартової підготовки необхідно звернути увагу на самих вихованців. Основою бізнесу, на наш погляд, краще зробити виробництво м'яса, а не хутра, адже остання вимагає великих зусиль.

Краще вибирати швидкозростаючих великих кроликів, які здатні активно розмножуватися. Більшість заводчиків віддають перевагу Каліфорнійської породи, проте багатьом подобається і порода Білий велетень.

Якщо Ви прийняли рішення зайнятися розведенням кроликів, вивчіть дані про кожній породі і прийміть рішення за якою методикою їх краще всього вирощувати.

Тримати кролів цілком можна в невеликому сараї, заздалегідь провівши туди опалення та електрику. В більшості випадків в клітини встановлюють напувалки, а також автоматизують процес годування та прибирання за кроликами, тому залишається тільки зрідка вичищати клітини, щодня міняти воду і корм, щоб усе було свіже — кролики дуже вибагливі в цьому питанні. qwertyPAY_com_1452629207

Це важливо: професіонали вважають, що цей бізнес може принести прибуток, але тільки в тому випадку, якщо заводчик ретельно підготуватися, зможе дозволити собі утримувати багато особин, а також буде уважно вивчати їх особливості та потреби.

Як розрахувати прибуток від бізнесу

Кролики - прибуткова справа

Кролики — прибуткова справа

Прибуток доведеться рахувати далеко не відразу, спочатку господар буде адаптуватися до догляду, а самі кролики до нового місця, можливі хвороби і підвищена смертність, до того ж спочатку знадобиться вкладення коштів.

Проте вже налагодженому справі, якщо багато особин, вони легко окупають корм і догляд і приносять непоганий прибуток, особливо у випадку з швидкоростучими породами.

Собівартість цілого кролика у підсумку виходить близько 120 рублів, при продажу м'яса це 160 рублів за кілограм за оптовою ціною, додатковий дохід може бути від шкірки.

Отже, розведення кроликів може бути дуже вигідним бізнесом, якщо підійти до нього відповідально. Обов'язково потрібно:

  • ретельно підготувати місце для утримання кроликів;
  • продумати і налагодити ринок збуту;
  • вивчити інформацію про породи кроликів, методи їх розведення, раціоні.

найголовніше, потрібно любити кроликів, знати і вміти про них піклується, тільки при дбайливому догляді ці тварини зможуть приносити своєму власникові прибуток. Дивіться відео про розведенні кроликів як бізнес:



Похожие предложения
Дата добавления: 22-05-2017, 14:19
Статьи по теме
Як покласти бруківку на бетонну основу
Ви втомилися від бетонної доріжки? Хочете отримати новий погляд двору, однак, не хочете...
Підживлення полуниці навесні - добрива і догляд
Весна — пора оновлення, надій і праць. Активні дії садівників-городників, пов'язані з...
Обшивка стелі вагонкою: рекомендації та монтаж
Оздоблення стелі Вагонка – один з найбільш недорогих і швидких способів обробки стелі....
Барвінок - посадка й догляд у відкритому грунті
Невибаглива і красиве рослина, що стелеться по землі немов килим. Барвінок з давніх...
Обробка балкона своїми руками: як обробити всередині вагонкою, сайдингом, відео-інструкція та фото
Як виконується обробка балкона своїми руками? Які оздоблювальні матеріали можна...
Натяжні стелі дерев'яного будинку: особливості вибору
Оздоблення стелі Сьогодні технологія натяжних стель займає одне з провідних місць серед...
МТС-БЕТОН: ваш выбор - гарантия качества
"МТС-БЕТОН" является надежным производителем более пятидесяти марок бетона, сыпучих...
Дверні накладні петлі
Петлі - це головний поворотний механізм, що дозволяє відкривати і закривати двері. Від...
Грунт для розсади перцю - як підготувати землю для посіву
Майбутній урожай перцю залежить не тільки від розсади, але й від землі, в якій його...