» » Обшивка стелі вагонкою: рекомендації та монтаж

Обшивка стелі вагонкою: рекомендації та монтаж



Оздоблення стелі

Вагонка – один з найбільш недорогих і швидких способів обробки стелі. Відмітні особливості обшивки вагонкою – тривалий термін служби, гарний зовнішній вигляд і сприятливий мікроклімат, так як облицювання вентилює приміщення, зберігає тепло і регулює рівень вологості. Головне при обшивці стелі популярним матеріалом – вивчити всі нюанси виконання робіт і дотримуватися технологію монтажу.

Вагонка – це погонажний виріб, яке оснащене пазо-гребеневої системою і виготовляється з різних матеріалів: пластмаса, натуральна деревина, ДВП. Характеристика, зовнішній вигляд і вартість облицювання залежать як від обраного виду вагонки, так і від якості матеріалу. Тому тим, хто планує швидко надати поверхні над головою охайний і привабливий зовнішній вигляд, важливо знати особливості вибору матеріалу і визначити варіант втілення обробки стелі.

Види вагонки, класифікація матеріалу

Класифікація вагонки на види здійснюється в залежності від матеріалу, який використовується для виготовлення облицювання:

  1. Вагонка з пластику – недорогий і простий спосіб обробки стелі. Відмітні особливості: – простий монтаж, багатий вибір колірної гами, стійкість до вологи, не вимагає додаткової обробки.
Вагонка з пластику фото

Розрізняють дві основних форми пластикової вагонки:

  • З виділеним швом за зовнішнім виглядом нагадує дерев'яне покриття;
  • Безшовна полімерна (ПВХ-панелі) з прихованою пазо-гребеневої системою створює монолітне покриття, на якому з'єднання панелей практично непомітно.
  1. Вагонка з натуральної деревини – модрини, ялини, дуба, вільхи, сосни, смереки, липи, осики – найпопулярніша. Вартість такої облицювання залежить і від породи деревини, і від якості матеріалу. Оптимальний варіант – вагонка з сосни: міцний, легкий в обробці, стійкий до утворення цвілі і грибків матеріал з тривалим терміном служби, який наповнить приміщення лісовими ароматами і дозволить стелі «дихати». Ціна матеріалу залежить від якості:
  • Преміум (екстра)-клас – високоякісний матеріал без дефектів (сучків, тріщин, отворів, вибоїн);
  • Клас – якісна облицювання, в якій допускаються сучки, але відсутні тріщини, вибоїни, інші дефекти;
  • Клас випускається з сировини з дефектами, які повинні бути оброблені і виправлені виробником;
  • Клас – недорогий матеріал з різними дефектами (вибоїни, тріщини, інше).

ВАЖЛИВО! Наявність маркування, на жаль, не є гарантією якості виробів! Тому при виборі матеріалу обов'язково перевірити всі 10 дощок, так як улюбленим прийомом недобросовісних продавців є звичка вкладати у середину пачки вагонку більш низького класу!

  1. Вагонка ДВП (МДФ-панелі) виготовляється з деревного волокна і призначена для приміщень з нормальним рівнем вологості. Відмітні особливості – багата колірна гамма, довговічність, гарний зовнішній вигляд.
Вагонка ДВП фото

Додатковий параметр, який впливає на вартість дерев'яної вагонки – стандарти, за якими оцінюється якість виробів: зарубіжні (євровагонка) чи вітчизняні. Євровагонка коштує дорожче, але відповідає підвищеним вимогам до якості: сортність, наявність канавок для зняття внутрішньої напруги в дошці і запобігання накопиченню конденсату, висока якість обробки і сушіння, більш глибокий профіль.

Технологія монтажу: рекомендації фахівців

Дерев'яна вагонка – гарний матеріал з унікальним малюнком волокон, який до початку робіт необхідно акліматизувати:

  • розпакувати;
  • забезпечити доступ повітря;
  • скласти штабелями, підклавши дерев'яні бруски;
  • залишити, щоб вологість облицювання зрівнялася з рівнем вологості всередині приміщення.

Тривалість акліматизації визначається за принципом «довше-краще»: старі наполягають на сушінні протягом року, деякі майстри обмежуються кварталом, а оптимальним варіантом буде кілька місяців – у такому разі дошки не дадуть сильної усадки. В інших випадках можна відразу вибрати спосіб монтажу і приступити до облицювання стелі:

  1. без обрешітки рекомендується у випадках, якщо стеля дерев'яний і ідеально рівна: закріпити облицювання за допомогою клею;
  2. з дерев'яними латами рекомендується на нерівний кам'яний (бетонний, цегляний стеля: обробити дерев'яні частини антигрибковими і вологостійкими складами, дати висохнути і приступити до монтажу;
стелю з дерев'яними латами фото
  1. на несучий каркас з алюмінієвих профілів – надійний і простий спосіб монтажу.

Порядок монтажу:

  1. Встановити обрешітку або несучий каркас. Спочатку виконати розмітку – привести в горизонтальну площину, контролюючи позначки будівельним рівнем, і перенести креслення на стіну і стелю. Потім закріпити решетування з нешироких дощок, брусків, рейок, планок. При виборі каркаса необхідно встановити профілі по периметру за допомогою шурупів і дюбелів і закріпити профільні планки перпендикулярно напрямку укладання вагонки і паралельно один одному – сформувати каркас.

порада! Щоб підвищити несучу здатність каркаса рекомендується використовувати підвіси – зафіксувати кріплення до профільних планок і стелі кроком 60 див.

  1. Виконати нарізку панелей.
  2. Виконати монтаж облицювання. При виборі панелей МДФ необхідно спочатку закріпіть рейки, підігнати їх до стін і один одного, потім встановити плінтус і закрити щілини нащельниками.
монтаж облицювання фото

Пластикова вагонка монтується в зворотному порядку: спочатку закріпити плінтуса, потім встановити нащільники і приступити до монтажу планок.

Спосіб кріплення вагонки до каркаса залежить від матеріалу облицювання: панелі з пластика фіксуються за допомогою саморезов, МДФ-панелі кріплять короткими цвяхами з великим капелюшком, а дерев'яну – саморізами і дрібними цвяхами. Останнім етапом робіт при виборі дерев'яної вагонки є обробка поверхні захисним шаром (фарба, лак) – і красива стеля готовий до експлуатації!



Похожие предложения
Дата добавления: 15-06-2017, 13:22
Статьи по теме
​Навіщо потрібна затіняюча сітка для городу
Багато статей вже написано і багато слів сказано про користь затіняючої сітки. Причому...
Садова альтанка з двосхилим дахом своїми руками: варіанти проектів, креслення з розмірами, етапи робіт, фото
Кожен власник дачної ділянки сам вирішує, якою буде конструкція садової альтанки. Одні...
Приготування компосту в домашніх умовах: поради фахівців і покрокова інструкція
Мешканці західних країн вже давно стали виготовляти компост для своїх садків...
Види фундаменту для лазні
Лазня і Сауна Баня – найпопулярніша споруда в заміському будівництві, в якій можна...
Капустянка і її личинка: опис, фото і дієві методи боротьби з комахою
Капустянка – один з найбільш злісних шкідників урожаю дачних, городніх ділянок....
Адоніс літній: вирощування з насіння та догляд за рослиною
Адоніси відносяться до сімейства лютикова. Є приблизно 45 видів рослин. У дикій природі...
Пилорама своїми руками в домашніх умовах: дискова, стрічкова, шинна
При проведенні будівельних або теслярських робіт завжди необхідні пиломатеріали. Це...
Пристрій і заливка фундаменту під паркан своїми руками
Ландшафтний дизайн Перед тим як почати зведення паркану на дачі, насамперед необхідно...
Правильна топка для лазні своїми руками
Лазня і Сауна Правильна топка для лазні – запорука якісного і швидкого обігріву лазні і...