» » Обшивка стелі вагонкою: рекомендації та монтаж

Обшивка стелі вагонкою: рекомендації та монтаж



Оздоблення стелі

Вагонка – один з найбільш недорогих і швидких способів обробки стелі. Відмітні особливості обшивки вагонкою – тривалий термін служби, гарний зовнішній вигляд і сприятливий мікроклімат, так як облицювання вентилює приміщення, зберігає тепло і регулює рівень вологості. Головне при обшивці стелі популярним матеріалом – вивчити всі нюанси виконання робіт і дотримуватися технологію монтажу.

Вагонка – це погонажний виріб, яке оснащене пазо-гребеневої системою і виготовляється з різних матеріалів: пластмаса, натуральна деревина, ДВП. Характеристика, зовнішній вигляд і вартість облицювання залежать як від обраного виду вагонки, так і від якості матеріалу. Тому тим, хто планує швидко надати поверхні над головою охайний і привабливий зовнішній вигляд, важливо знати особливості вибору матеріалу і визначити варіант втілення обробки стелі.

Види вагонки, класифікація матеріалу

Класифікація вагонки на види здійснюється в залежності від матеріалу, який використовується для виготовлення облицювання:

  1. Вагонка з пластику – недорогий і простий спосіб обробки стелі. Відмітні особливості: – простий монтаж, багатий вибір колірної гами, стійкість до вологи, не вимагає додаткової обробки.
Вагонка з пластику фото

Розрізняють дві основних форми пластикової вагонки:

  • З виділеним швом за зовнішнім виглядом нагадує дерев'яне покриття;
  • Безшовна полімерна (ПВХ-панелі) з прихованою пазо-гребеневої системою створює монолітне покриття, на якому з'єднання панелей практично непомітно.
  1. Вагонка з натуральної деревини – модрини, ялини, дуба, вільхи, сосни, смереки, липи, осики – найпопулярніша. Вартість такої облицювання залежить і від породи деревини, і від якості матеріалу. Оптимальний варіант – вагонка з сосни: міцний, легкий в обробці, стійкий до утворення цвілі і грибків матеріал з тривалим терміном служби, який наповнить приміщення лісовими ароматами і дозволить стелі «дихати». Ціна матеріалу залежить від якості:
  • Преміум (екстра)-клас – високоякісний матеріал без дефектів (сучків, тріщин, отворів, вибоїн);
  • Клас – якісна облицювання, в якій допускаються сучки, але відсутні тріщини, вибоїни, інші дефекти;
  • Клас випускається з сировини з дефектами, які повинні бути оброблені і виправлені виробником;
  • Клас – недорогий матеріал з різними дефектами (вибоїни, тріщини, інше).

ВАЖЛИВО! Наявність маркування, на жаль, не є гарантією якості виробів! Тому при виборі матеріалу обов'язково перевірити всі 10 дощок, так як улюбленим прийомом недобросовісних продавців є звичка вкладати у середину пачки вагонку більш низького класу!

  1. Вагонка ДВП (МДФ-панелі) виготовляється з деревного волокна і призначена для приміщень з нормальним рівнем вологості. Відмітні особливості – багата колірна гамма, довговічність, гарний зовнішній вигляд.
Вагонка ДВП фото

Додатковий параметр, який впливає на вартість дерев'яної вагонки – стандарти, за якими оцінюється якість виробів: зарубіжні (євровагонка) чи вітчизняні. Євровагонка коштує дорожче, але відповідає підвищеним вимогам до якості: сортність, наявність канавок для зняття внутрішньої напруги в дошці і запобігання накопиченню конденсату, висока якість обробки і сушіння, більш глибокий профіль.

Технологія монтажу: рекомендації фахівців

Дерев'яна вагонка – гарний матеріал з унікальним малюнком волокон, який до початку робіт необхідно акліматизувати:

  • розпакувати;
  • забезпечити доступ повітря;
  • скласти штабелями, підклавши дерев'яні бруски;
  • залишити, щоб вологість облицювання зрівнялася з рівнем вологості всередині приміщення.

Тривалість акліматизації визначається за принципом «довше-краще»: старі наполягають на сушінні протягом року, деякі майстри обмежуються кварталом, а оптимальним варіантом буде кілька місяців – у такому разі дошки не дадуть сильної усадки. В інших випадках можна відразу вибрати спосіб монтажу і приступити до облицювання стелі:

  1. без обрешітки рекомендується у випадках, якщо стеля дерев'яний і ідеально рівна: закріпити облицювання за допомогою клею;
  2. з дерев'яними латами рекомендується на нерівний кам'яний (бетонний, цегляний стеля: обробити дерев'яні частини антигрибковими і вологостійкими складами, дати висохнути і приступити до монтажу;
стелю з дерев'яними латами фото
  1. на несучий каркас з алюмінієвих профілів – надійний і простий спосіб монтажу.

Порядок монтажу:

  1. Встановити обрешітку або несучий каркас. Спочатку виконати розмітку – привести в горизонтальну площину, контролюючи позначки будівельним рівнем, і перенести креслення на стіну і стелю. Потім закріпити решетування з нешироких дощок, брусків, рейок, планок. При виборі каркаса необхідно встановити профілі по периметру за допомогою шурупів і дюбелів і закріпити профільні планки перпендикулярно напрямку укладання вагонки і паралельно один одному – сформувати каркас.

порада! Щоб підвищити несучу здатність каркаса рекомендується використовувати підвіси – зафіксувати кріплення до профільних планок і стелі кроком 60 див.

  1. Виконати нарізку панелей.
  2. Виконати монтаж облицювання. При виборі панелей МДФ необхідно спочатку закріпіть рейки, підігнати їх до стін і один одного, потім встановити плінтус і закрити щілини нащельниками.
монтаж облицювання фото

Пластикова вагонка монтується в зворотному порядку: спочатку закріпити плінтуса, потім встановити нащільники і приступити до монтажу планок.

Спосіб кріплення вагонки до каркаса залежить від матеріалу облицювання: панелі з пластика фіксуються за допомогою саморезов, МДФ-панелі кріплять короткими цвяхами з великим капелюшком, а дерев'яну – саморізами і дрібними цвяхами. Останнім етапом робіт при виборі дерев'яної вагонки є обробка поверхні захисним шаром (фарба, лак) – і красива стеля готовий до експлуатації!



Похожие предложения
Дата добавления: 15-06-2017, 13:22
Статьи по теме
Як здійснюється обрізка малини восени: поради для початківців
Солодкі ягоди малини люблять напевно всі, особливо діти. Садівники намагаються вибрати...
Фрезер з дрилі своїми руками: робочий процес виготовлення
Любителі майструвати різні речі будинку по достоїнству оцінили появу на ринку такого...
Дизайн кухні в стилі ретро - ідеї для інтер'єру
Спробувавши один раз вибрати або розробити для себе дизайн приміщення, ви напевно...
Что лучше снять: квартиру или комнату
Съемное жилье пользовалось популярностью во все времена. Наиболее часто жилье снимают...
Містки на дачі своїми руками: облагороджуємо територію і прикрашаємо ландшафт
Оригінальні ландшафтні композиції з використанням невеликого містка, як зв'язуючу...
Дизайн кухні в стилі кантрі: поради та рекомендації
Дизайн інтер'єру Стиль кантрі – це, насамперед, природна простота села. Перебування в...
Чем элитный ремонт квартиры отличается от евроремонта
Что значит – жить в элитной обстановке? Обладать большой квартирой в престижном районе...
Как прочистить канализационную трубу: советы и особенности
Засор в канализации явление не столь уж редкое, особенно в домах старой постройки....
Двері з ПВХ-покриттям: дешево - не означає погано
Рано чи пізно кожна людина стикається з питанням вибору і установки двері. Досить...