» » Містки на дачі своїми руками: облагороджуємо територію і прикрашаємо ландшафт

Містки на дачі своїми руками: облагороджуємо територію і прикрашаємо ландшафт



Оригінальні ландшафтні композиції з використанням невеликого містка, як зв'язуючу простір фігури, сьогодні не рідкість. Ці ідеї були приречені на популярність з моменту їх появи на зелених галявинах наших дач і заміських будинків.

Природні водойми, ставок або струмок на територіях приватних володінь зустрічаються дуже рідко, тому містки служать швидше прикрасою пейзажу, функціональність не головне.

Естетика ландшафту, створення умов для затишного споглядального відпочинку, можливості медитацій і роздумів в нинішньому житті так само необхідно, як правильне харчування і відмова від шкідливих звичок.

Додайте до цього творчу самореалізацію і бажання створити своїми руками якусь композицію на дачі, і стане зрозуміло, чому містки так популярні.

Гармонія усамітнення

Місток на дачі своїми рукамиДе краще всього помістити ландшафтну композицію, щоб місток виглядав гармонійно? Усамітнення вимагає відстані, краще зупинити вибір на віддаленому ділянці садиби, де-небудь серед дерев, в куточку саду.

Перша асоціація при слові «місток» подолання якої-небудь перешкоди, водного, гірського, такою, яка ніяк не асоціюється з будинком. Тому, віддаленість від дому посилить ефект, крім того, для прогулянок потрібно деяку відстань.

Важливо також зав'язати композицію із зоною відпочинку, альтанкою. Тут кілька хороших варіантів розміщення:

  • по дорозі;
  • стороні;
  • вдалині кожен з яких по-своєму цікавий і оригінальний.
Порада: самий вірний вибір місця композиції той, який підказує серце.

Підсилити емоційність композиції можна штучним створенням перешкоди, або установкою на воді. Це може бути ставочок, сухий струмок, мальовниче яр невеликого розміру, оригінально декорований карликовими чагарниками і рослинами.

Декорування як метод безпеки

Місток на дачі своїми рукамиШтучно створений елемент ландшафту є перешкодою, на яку можна натрапити, з неї зісковзнути. Необхідно вжити заходів безпеки, але такі, які були б декоративним прийомом:

  1. Поручні. Зробити поручні можна з дерев'яних гілок, переплетених між собою, виточити балясини, використовувати плетений тин, можна замовити і встановити ковані поручні, важливо дотримання стильової відповідності.
  2. Освітлення. Можна встановити вуличні ліхтарі, що освітлюють простір в темний час доби. Не менш цікаві і функціональні садові світильники, які здійснюють підсвічування доріжок, кущів. Освітлення буває залежним від електроенергії і незалежним, які працюють на сонячних батареях. Естетика освітлення доповнює картину емоційно та естетично.
  3. Якість настилу. Зрозуміло, що рівна не слизька поверхня запорука безпеки. Не зайвими будуть гумові вставки, штучні шорсткості поверхні.
Візьміть на замітку: використовуйте для підсвічування сонячну енергію. Так, такі світильники недешеві, зате виключають витрати електроспоживання, яке невпинно дорожчає.

Нехтування безпекою призводить до негативних наслідків, травм або зіпсованого настрою, що не входить в проект благоустрою садиби.

З чого зробити

Місток на дачі своїми рукамиКраще використовувати той матеріал, який знайомий. Володів теслярським ремеслом зручніше працювати з деревом, муляра з каменем, а тим, для кого ці заняття незнайомі, краще звернутися до професіоналів або купити готовий виріб.

Матеріалом для головного елемента ландшафтної композиції можуть служити:

  • дерево;
  • камінь;
  • метал;
  • пластик.

Кожен з перерахованих матеріалів має свої переваги і недоліки. Вибираючи з чого робити конструкцію, кожен враховує матеріальні можливості, творчі орієнтири, вміння працювати з тим чи іншим матеріалом.

Місток на дачі своїми рукамиЯк правило, вибір падає на дерево, матеріал затишний, доречний композиційно на заміських ділянках, екологічно бездоганний, довговічний за умови своєчасної обробки, легкий і дуже приємний в роботі. Дерево стилістично підходить до будь-якого стилю, адже можна будувати місток з колод, дощок, брусу.

Місток з бетону і каменю виглядає фундаментально, вигідно відрізняється невибагливістю і довговічністю. Для обробки перил можна використовувати мозаїку, декоративний камінь, прозоре скло. Потрібно мати на увазі, що така композиція повинна зв'язуватися доріжками та іншими елементами стилю.

Конструкції з металу своїми руками виготовити складно без відповідних навичок, інструментів і пристосувань. Доведеться звертатися до допомоги фахівців.

Не менш цікаві комбіновані композиції, дерево з металом, метал з бетоном та інше. Справа смаку і фантазії. Важливо те, що будь-який з матеріалів, навіть пластик, чудово впишеться в композицію, створить певний стиль і колорит. Фото про те розповість більш красномовно.

Будуємо з дерева

Місток на дачі своїми рукамиБудуємо дерев'яний місток, озброївшись такими інструментами:

  • шуруповерт;
  • електродриль;
  • ножівка;
  • молоток;
  • рубанок;
  • напилки;
  • засіб для обробки деревини, лак і грунтовка;
  • кріплення.

Ще нам знадобляться канцелярське приладдя для креслення. Зробити креслення потрібно в першу чергу. Виріб без креслення має масу недоліків і недовговічне.

Місток з дереваПісля того як малюнок готовий, приступаємо до роботи, встановлюємо міст через невелику канаву, рукотворну або природну:

  1. На відстані, яка покриває місток, укладаємо паралельно один одному два колоди або бруса, це основа. В місцях, на яких лежить основа, прокладаємо гідроізоляцію і обробляємо дерево антисептиком, захистом від гниття.
  2. Закріплюємо основу (колоди або бруски) металевими скобами так, щоб вона була жорстко зафіксована, і самі скоби виступали над її поверхнею.
  3. Встановлюємо прольоти мосту, фіксуємо їх також скобами. Проліт може бути прямим, може мати форму півкола.
  4. Далі кладемо настил, для чого використовуємо дошки, це найпростіший варіант; полубревна, їх встановлення потребує навичок; колоди, які треба скріплювати між собою скобами з внутрішньої сторони мосту.
  5. Завершальний етап – перила.
Важливо знати: переконайтеся, що настил рівна, має достатню шорсткість, що ходити по ньому не слизько. Особливо важливо випробувати місток на міцність, особливо якщо він прокладений через реальну або штучно створену перешкоду.

Після створення конструкції містка приступаємо до декорування. Непогано виглядають на дачних ділянках глиняні іграшки, але краща прикраса оригінальна рослинність.

Про природних та штучних перешкодах

Місток з дереваЩоб місток виглядав природно, гармонійно вписувався в ландшафтну композицію, варто подумати про будівництво штучних перешкод, яру або невеликому водоймищі.

Це може бути ставочок, відмінно підійде сухий струмок, що огинає садові або інші дерева. Другий варіант більш економічний і простий у виконанні.

Потрібно окреслити русло струмка, зробити невеликі поглиблення, камінням, які є під рукою, позначити берега, галькою, піском викласти дно, щоб створювалося враження, що вода пішла або пересохла. Не складно уявити, як чудово буде виглядати місток, який з'єднує береги.

Місток і справжній ставок, та ще з водоспадом і різними декоративними добавками — найкраще, що можна придумати. Витрати і зусилля окупляться можливістю посидіти біля ставка, перейти до нього через місток. Трохи зусиль і міні-ставок радує красою.

Корисно знати: не зупиняйтеся на півдорозі — те, що зроблено вашими руками, є самим красивим і дорогим для вас і ваших близьких.

Як зробити красивий декоративний місток на дачі своїми руками, дивіться інструкцію в наступному відео:



Похожие предложения
Дата добавления: 18-05-2017, 14:31
Статьи по теме
Ключевые моменты интерьерных решений спальни
На дизайн интерьера спальни большое влияние оказывает ее размер. Если комната...
Фотодрук на натяжних стелях: вибір і монтаж
Оздоблення стелі Натяжні стелі впевнено утримують лідерство на ринку оздоблювальних...
Двері з екошпон: унікальність матеріалу, монтаж, експлуатація
Міжкімнатні двері з натуральної деревини - показник престижності і забезпеченості, але...
Навісні стелі в спальні: поради дизайнерів
Оздоблення стелі Навісні стелі в спальні – найбільш вдалий винахід виробників...
Види стекол для міжкімнатних дверей
Двері і вікна Одним з головних елементів житлового приміщення є міжкімнатні двері. З їх...
Що робити якщо зморщилися солоні огірки в банку: 4 простих правила для консервування
Дуже часто, навіть у досвідчених господинь, при консервації огірків вони виходять...
Кріп: користь і шкоду для здоров'я, застосування в народній медицині
Така рослина як кріп часто зустрічається в раціоні будь-якої людини. Його широко...
Як клеїти шпалери: відео поклейки, робимо правильно
Фотошпалери давно стали популярним матеріалом, використовуваним для декору інтер'єрів....
Будка для собаки: нюанси виготовлення різних конструкцій своїми руками
У більшості випадків собачі будки збиваються з дерева. У зв'язку з цим у даній статті...